India-Sri lanka

Kindlasti on keegi teinud läbi marsuudi India-Sri Lanka-India, mistõttu sooviks natuke arvamusi.
Aega on meil ainult 15 päeva ja plaanis külastada mõlemaid maid:
2 ööd Delhi;
3 ööd Goa;
3 ööd Kerala;
4 ööd Sri Lanka;
tagasi Indiasse.
Kas selline marsuut on otstarbekas või peaks keskenduma ainult India'le?

Tänan!

Parem keskenduge ainult ühele riigile. 2 nädalaga on võimalik sõita punktist A punkti B ja tagasi punkti A, aga tutvumaks kohaliku kultuuri, inimeste ja vaatamisväärsustega, on vaja oluliselt rohkemat aega. Lisaks soovitaks kindlasti ka rannapuhkust ja rahvusparkide külastamist, mis taolise tempo korral ei ole reaalne.

Tundub, et Sri Lanka jääb teiseks korraks ja keskendume siis India'le - Lõuna poolele.
Dehli's pikalt peatuda ei soovi, seega 2 päeva peaks piisav ehk olema. Põhiline Taj Mahal.
Kas lisaks Goa'le ning Kerala'le peaks kindlasti kuskil veel ära käima?
Tänan!

4 ööd Sri Lankal on ulme, sest selle ajaga ei jõua seal tõesti mitte kui miskit teha.

Ainult üks riik.
Varanasi, Khajuraho

Delhi->Jaipur->Agra->Khajuraho->Varanasi + lend (vahemaandumisega või ümberistumisega)->Goa->Kerala + lend-> Delhi

Naabrimehe marsruut on mõistlik kuid rabelemiseks läheb ikkagi. Varanassis peaks ikka paar päeva chillima ja seda ghattide elu sisse võtma endale. Khajuraho varanasi ots on päris pikk ja väsitav ka nii kui nii, samuti tähendab Goa-Kerala ots öörongi vms.
eks kohapeal saab operatiivselt plaane muuta aga mina Keralasse vb ei trügiks isegi, sest kerala koos Lõuna India mägedega on omaette reisi väärt.

Sooviks võimalikult kiiresti ühest punktist teise jõuda ehk siselennud kuigi igalepoole kindlasti lennata ei saa ja peaks ronge kasutama...
Lihtsalt sõitude peale väga palju aega raisata ei tahaks... :o)

Minu Hiina kogemus näitas seda, et öised lennud võimaldavad aega võita. Sõltub muidugi teie endi magamisvajadusest ja India lennuvõimalustest.

Korra soovitan kindlasti ühe pikema otsa rongis teha (kasvõi Goa-Kerala vms) sest see on omaette kogemus :) Ise loksusin Mumbaist Delhisse (26 h, 1600 km, 120 eek) ja see oli väga cool elamus. Lõpuks olin ära juurviljastunud ja parajalt räpane jne aga nagu öeldud - India rongisõidus ja sellega kaasnevas seltskonnas on oma võlu.

Tundub, et mugavused on sulle olulisemad. Sellisel juhul osta autotuur Delhi->Jaipur->Agra->Khajuraho->Varanasi. Näed väga palju!
Siis jääb transpordi probleem ära.

Kätlyn, kui huvi on, võin soovitada enda ja mitmete teiste eestlaste peal järgi proovitud kohalikku reisikorraldajat ja anda tema kontaktid.

Nashty, ikka on :o) E-mail niuksy@hotmail.com
Tänud!