Indiasse suusatama

Tere,

Kas kellelgi on kogemusi India mägede ja seal laua sõitmise ning suusatamisega? Nimelt plaan veebruaris sinna kanti minna ja pool reisi-ajast mägedes lauda sõita ja teine pool ajast rannamõnusid nautida. Kui keegi käinud on siis oskab ehk soovitada mõnda keskust, on ehk infot varustuse laenutamise võimaluste kohta ja ka hinnainfo ei teeks paha.

Väga palju kohti pole. Vaata http://www.nivalink.com/adventure/skiing.html Igal juhul kasutage rannast mägedesse jõudmiseks lennukeid, muidu kulub kohalejõudmiseks 2 päeva.

0
0

Kashmiri piirkond on suusapiirkond ja siis üks suuremaid suusakuurorte on Shimla (mis pole ka Dehlist kaugel). Shimla on meenutab inglise väikelinna. Armas kant. Ja siis loomulikult võimalus Delhist lennat Ladakhi ehk siis Leh linna, kus ka rohkem kui küll võimalus suusata.

0
0

Srinagar on väga vaffa koht. Meenutab Sveitsi.

0
0

India Himaalajas, Kashmiiri piirkonnas, Gulmargis. Korralikud gondlid (2 taset) viivad peaaegu 4000 meetri peale. Küla ise on u 2000 meetri kõrgusel. Mägi ja vaated on fantast. Iniale ompärasel viisil on kõik muidugi väikse kiiksuga.

Lennuühendus on Delhist Srinagari hea, hinnad soodsad (Kasutasime Air Deccanit), Lennujaamast edasi on 1,5h sõitu Gulmargi, see maksis kuue peale renditud jeebiga vist 4k ruupiat. Elamiskohtade tase on Gulmargis väga kõikuv (enamasti muidugi saast), samuti ka hinnad. Kuna tahtsime ennast mugavalt tunda siis seadsime sisse Royal Park hotellis, mis ainuke keskküttega maja kogu külas. Seal oli doubleroomi listprice 3500 ruupiat, ilma söögita saime 2K ruupia peale räägitud. Kuigi suht erandlikuna Gulmargi kohta oli majas ka soe vesi (ja muud "mugavused") võttis siiski paar väeva aega enen kui maja soojaks köeti. Õnneks olid küll voodites el soojendusmadratsid. Btw, Royal hotelli on külastanud ka Bill Clinton, selle kinituseks rohked pildid seintel hoos hotelli direktoriga;). Usun et see tõesti seal parim elamiskoht, saab ka 350 ruupia eest öö inimese kohta, siis on pesemisvõimaluseks ämbriga vesi jne..

Enne jaanuari lõppu ei soovita minna kuna lund võib nappida, meil vedas, teisel päeval hakkas ropult sadama ja puudrit oli paksult. Terve mäe peale oli u 150 suustatjat/laudurit 99% välismaalased. Ka mõned kohalikud skiguided kes oma (kasutut) teenust üritasid pähemäärida. Muidu feeling super, pärast sõitsingi veel läbi Delhi otse Goasse palmi alla, see juba teine jutt.

Kohapeal on võimalik mingit väga kahtlase väärtusega varustust ka rentida mis on suht kallis (Kashmiri ski shop) kuid soovitan soojalt kaasa võtta. Varustuse saad seniks kui lõunasse sõidad Delhi national fligths airpordi juures asuvasse putkasse hoiustada.

vt ka http://www.skihimalaya.com

0
0

Terv Saabusin äsja suusareisilt Gulmarg 'ist. Lisan üht teist olulist, mida järgmistel ehk hea teada. Suusareisil on tavaliselt ju tähtis, et elamine oleks soe, kuivatamis- ja pesemisvõimalusega. Talv ikkagi.

Gulmargis on nüüd juba PALJU keskküttega hotelle. Näis, et enamikus on võimalik tühjade tubade olemasolul kohapeal välja kaubelda hinnakirjast 2 kuni 2,5 korda parem hind (5000-lt 2000-ni). Sel talvel veel absoluutset sold auti ei täheldanud. Aga vanade tegijate arvates rahvast oli juba palju rohkem, kui eelmisel talvel. Tendents seega sinna suunda, et varsti võib ette bukkimata valik kesiseks muutuda. Samas ehitus ja laiendamine käib.

Enamus hotelle näis olevat siiski NII suviseks ehitatud, et ka ühes suht heas, kallis ja hubases hotellis, Heevan Retreat, oli ühes nurgatoas esimesel hommikul +4 kraadi. Aga eestlased nagu ikka leidlikud ja kui ka veel suusataja, siis tavaliselt ei virise. Seinad- aknad kateti liigsete tekkide ja elektrilise voodisoojendusmatiga ning aasia ehitajate või projekteerijate bohhuismi talvised tagajärjed saidki lahenduse.

Aknad kõikidel hotellidel ühekordse klaasiga ning tihti laiade õhu- ja piiluvahedega. Teist klaasi asendab talvel pisikeste naelte ja papitükkidega paigaldatud kasvuhoonekile. Abiks ikka.

Ööbisin Alpine Ridge's, enamuse 11-st päevast kõige uuemas korpuses. Selles pandi keskküttekatel käima hommikul ca 7 ajal 2-3ks tunniks ja õhtul alates 16-17-st kuni 22-24-ni. Paar ööd urises aga kogu öö. Õhtuti oli ikka tuba päris soe, 22-25, hommikuti nii enam-vähem, 17-18 kraadi.

Soe vesi tuli vannitoas boilerist. Lisaküte võib olla vannitoas elektriline, kuid see meil vaevalt hõõgus. Et siis vannituba oli siiski alati üsna külm, 15-17 ehk. Aga savi ju tglt, kui vesi kuum. Elektrikatkestusi on suht tihti, kuid küünlad toas olemas.

Süüa anti Alpine Ridges tolerantsetele ja mittevirisejaile hommikul normaalselt. Heevan Retreadis veel eriti hästi, nii hommikul kui ka õhtul, kuninglikult ja rootsi lauas. Alpine Ridge vanas korpuses pole keskkütet, kuid teisaldatavad gaasikütteahjud + 10kg balloon, koos suitsutoruga aknast välja lahendavad asja ära, tuba soojemgi kui keskküttega ja ka hommikul soe. Aga osa torustikust unustati? soojustamata ning loomulikult külmus ära. Lahendus, hotellipoiss toob suurte ämbritega köögist kuuma j(a/või külma vee) vannituppa.

On ka tõelisi päkkpäkkeri urkaid/hotelle, kus koht dormitoris koos hommikusöögiga maksab vaid 300 IR (75 eek) ning 2-ses 500 (ka koos hommikusöögiga). Soe vesi on peremehelt tellimisel. Küte- burzuika toas. Saab ka koos peremeheka vaiba peal purusid tarbida.

Peoloomadele oskan soovitada Alpine Ridge lounge'i (sööklat), mida võib pehmelt öeldes nii healoomuliseks narkourkaks kui ka mitteformaalide ning rastalumelaudurite õhtuseks kogunemiskohaks lugeda. Huvitav elamus igal juhul. Üldjuhul pole probleem hash-hashi ka mujalt hankida.

Alkoholiga on nagu paljudes muslimimaades (Kashmiiris on valdav islam), avalikult müügil pole, kuid saab ikka. Söögikohtadest saad õlli 2x kallimalt (50 kr), kui poest. Siin on ainuke poollegaalne??? kauplus? turu juures "vain shop", gondli poolt tulles jääb vasakule suur söögikoha ja suusalaenutusega maja, selle tagant leiad kilega kaetud trellitatud akna kassiauguga (20x25 cm). Kui jalge all on meeter lund, siis kükitad maha ja vaatad sisse. Näed habemekku ja riiulite kaupa kohalikku viskt, brändit, dzinni ja õlli. Reedesed õlled osta varakult, sest reedel ei kasva muslimimaades ka rohi mitte. Sealsamal külatänaval leiad kelgumehed, kes võileivaraha eest õllekastid hotelli veavad. Kelgutransa näib olevat paljude kohalike põhiline elatusallikas talvel. Veetakse küla piires ja üles-alla kõike, suva träni, sealhulgas ka soojamaa India turiste, kes esimest korda elus lund ja suuski vaatama tulevad.

Muinasjutuline loodus ja rohke lume korral (90% garantii), pole pauderifännidele selles raadiuses vist teist SELLISE puudriga off-piste kohta. Soovitan soojalt.

Kogenud metsasõitjaile ja mäesuusaga matkafännidele on mitmeid lahedaid ja üsna järskude nõlvadega metsarunne või ka rahulikumaid matku üle puudripõldude ja läbi eksootiliste mägikülade. Ära ilma kohaliku giidita mine, neid leiad aga alati tõstukijaamast.

Srinagaris ööbimiseks soovitan soojalt valida paatmaja Dal järvelt. Valik on meeletult suur, leiab ka kohapealt, küsid kaldalt shikarameestelt. Paremad paatmajadest tõeliselt romantilised rahvuslikus koloriidis ja meistriteostest nikermööbliga.

Lähiajal lisan siia ka lingi pildialbumile.

0
0

Kas seal sellist mõistet ka tuntakse nagu hooldatud rajad, nii umbes Slovakkia tase, mis oli tegelik olukord? Või on sinna suusatama minna pointi ainult rastadel, offi-vendadel ja muudel matkajatel?

0
0

Tõepoolest, selliseid asju seal ei ole. Üks 2 etapiline gondeltõstuk, 2700-3100 ja 3100-3980(3950?). Vahejaamast tuleb alla küll 1 rajatraktoritee, kuid seda värskendatakse vaid pärast suurt lumesadu.

0
0

Lubatud pildid India suusareisist 2010 veebruaris: http://nagi.ee/photos/valdek/sets/253783/

0
0

Vapustavalt head pildid!!!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased