Infot majutuse kohta Itaalias

Tere,
plaan on minna 5-päevaks Itaaliasse augusti lõpus, maandume Bergamos, aga edasine plaan on täitsa tegematta.
Mõte on minna kiirrongiga Firenzesse ja seal peatuda. Võibolla rendi auto. Kus kohast alustada majutuse otsimisega või oleks kellegil välja pakkuda kus leida hotelli, kodumajutust. Kas peab majutuse kindlasti ära bronnima ette või leiab kaa koha pealt. Kuna lähen Itaaaliasse ise esimest korda, siis ei oska kuskilt alustada. Ei soovi eriti suurlinna melu. Läheme mehega kahekesi.

Igasugusugune info on teretulnud

Muidugi oleks hea, kui teaksid, kuhu piirkonda plaanite minna. Me ise oleme juba paar aastat teinud nii, et lennanud kas Milaanosse või Roomasse, sealt auto rentinud ja välja valitud piirkonda sõitnud. Majutuse oleme tavaliselt ise kodus välja otsinud ja ära broneerinud. Arvestades seda, et august on Itaalias puhkuste kuu, siis oleks vist mõttekas eeltöö ära teha. Meie ei ole hotellised ööbinud, oleme otsinud meelepärase B&B või agriturismo.
Väga lahe koht on nt. Garda järve piirkond. Meie ööbisime seal läheduses olevas B&B Platani Resort-is. Omanik oli väga hingega asja kallal, vt. http://resort.ai-platani.com/. Vinge koht - romantiline, ilus...
Aga majutusi saad otsida nt. www.agriturismo.it lehelt. Meie oleme endale sobiva välja valinud ja omanikuga ise ühendust võtnud. Kõik on sujunud siiani hästi, vaatamata sellele, et nad ise alati kõige paremini inglise keelt ei valda. Edu - Itaalia on lahe!

Tere. Üks link, mille kaudu ise mõned aastad tagasi korteri rentisime. Koht igati ok, ei ole suurlinnamelu jne. Loodetavasti nad veel jätkuvalt tegelevad. Tegemist Eesti-Itaalia perega:)
http://casamarinadipisa.it/page20.htm

Lisaks veel, et ku plaan minna Firenze kanti, siis soovitaks auto Bergamost rentida.

Kui põhja pool plaan ringi vaadata, siis mina soovitan samuti eestlaste majutust :) http://sbbarba.eu/et/meist
Ise eelistaksin kindlasti rongile autot. Säilib vabadus sõita täpselt sinna kuhu hetke soov ja täpselt sellisel kellaajal mil viitsimist on:)
Augustis peaks kindlasti majutuse ette broneerima, nagu eelnevalt ka mainiti, enamus itaallastest puhkab just augustis ja kohalikud kasutavad ise väga palju väikeseid majutusi. Kui esimest korda Itaaliasse minek, siis ärge unustage sõnastikku! Paljudes kohtades ei räägita inglise keelt.