trip-krainetrip-ukraine-dark
Inglismaa hinnad

Tere! Palun kirjutage, mis hinnad on valdavalt Inglismaal (söök, jook, riided jne). Huvitab just see, kui palju tasuks toidu peale päevas arvestada. Kas eurosid võetakse vastu ja kas kaardiga saab maksta?

Kas Eestis võetakse eurosid vastu? Ei, siin on kroonid. Kas Suurbritannias võetakse eurosid vastu? Ei, seal on naelad. Ja Suurbritannia on otseloomulikult ju nii mahajäänud arenguga kolmanda maailma maa, et kaardiga maksmisest nad küll midagi ei tea. Kas tõesti inimesed enam oma pead ei kasuta?

Kaardiga saab maksta. Üks söögikord jääb enam-vähem normaalses tänavaäärses söögikohas £5-£10 vahele. Supermarketitest igasugu nämm-nämmi osta tuleb loomulikult odavam, ning iseenesest mõista on vähk kallim kui friikartulid. = Individuaalne, kes kus mida sööb ühesõnaga. Riided on üldjuhul odavamad kui Eestis.

Inlgismaal nüüd küll eurosid vastu EI võeta. Inglise nael on üks maailma tähtsamatest valuutadest. Kui Inglismaal eurot pakkuda, võivad müüjad lausa vihaseks saada.. Eurodes võib õnnestuda maksta Horvaatias, Egiptuses jm. sellises kohas, aga kindlasti mitte Inglismaal. Selleks pole ka mõtet eurosid kaasa osta, et neid kohapeal naeladeks vahetada- osta kohe naelad: hoiad kulusid kokku.

Kaardiga reeglina saab maksta. Hea kui oleks krediitkaart, eriti hotellides, siis on kindlam.

Söögikorraga saad u. 130 kr. hakkama. Oleneb kus sööd.

Nii kurjad vastused. Tulin eile Londonist ja eurosid võeti vastu küll. Ainult et see ei ole Sulle endale kasulik, kuna nad võtavad lisaks hinnasildil eurodes olevale arvele ka valuutavahetustasu. Nii et odavam on osta naelades. Aga eurodes SAAB maksta (mitte küll igal pool). Mul oli varasemast peaotäis eurosid ja nendest sain lahti küll. Lisaks võid lennukis süüa osta eurodes. Toit on kallis, riided eilse seisuga veel väga odavad (eriti Primark ja Lillywhite - mu lemmik!!!). Aga palju on ka juba uut hooajakaupa peale tulnud. Saad maksta nii deebet- kui ka krediitkaardiga. Ilusat reisi!

Ei tunnista pangakaarte, vähemalt välismaa omasid ja tahtsid ainult kohalikku raha.