Internet Horvaatia-Montenegro-Bosnia marsruudil?

Kuna väga paljud ilmselt seda vahet sõitnud, kuidas olete netiteema lahendanud? Horvaatia ja Montenegro jaoks veel tundub lihtsam leida, kuid ühtegi paketti kus need olemas, ei paista kuuluvat Bosnia. Veedame igas riigis ca 3-4päeva ja majutuses wifi olemas kuid oleks ka sõidu ajal navigeerimiseks vaja. Kui ostan eraldi e-simid Airalost kas siis aktiveerimine toimub piiril?

Esimesest ettesattuvast bensiinijaamast (või muust SIMkaardindusega tegelevast asutusest) füüsiline SIM kaart. Kui AINULT navigeerimiseks vaja, siis Google mapsi offline kaart eelnevalt alla tõmmata.

1
0

Horvaatia kuulub ELi roamingu tsooni ja kuni sinnani saab kasutada Eesti paketi internetti. Alates 2021. aastast peaks kogu mitte-ELi Balkanil olema oma roamingupiirkond (allikas: https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Bosnia_and_Herzegovina), seega Bosniasse jõudes osta seal bensukast kohalik SIM kaart, nt nende Ultra Tourist 1, ca 10€/15GB, sellest 4.9GB saab kasutada mujal mitte-EU Balkanil, ja kasuta seda nii Bosnias kui Montenegros

1
0

See kohalik rändluspiirkond alati ja kõigega ei toimi seal. Esimeses mitte-EL riigis mine teenusepakkuja esindusse, osta SIM-sealt ja enne tee selgeks neile, et vajad andmiside (või ka kõne-) rändlust ka nendes ja nendes riikides. Lisaks tasub siis enne alla tõmmata ka vastava teenusepakkuja rakendus, kust saad ise kontrollida, kas ja mis teenused sul reaalselt aktiveeriti. Muidugi eriti tublilt tasub enne selle potensiaalse teenusepakkuja lehelt tõlkega uurida, kas ja mis paketit erinevates riikides andmeside rändlust pakuvad. Siis on lihtsam kohe kindlat paketti küsida.

2
0

Eeelmisel sügisel sai käidud ja roolis olles tuleb lihtsalt silmad lahti hoida.Nii Bosnias kui Mońtenegros sai esimeses linnas leitud putka kus kaarte müüdi,hind õhku ahmima ei pannud,kahe kaardipesaga telefoniga on hea majandada.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased