Interneti kaarti Hurghadas

Oskag keegi öelda, egiptuses saaks osta nn. prepaid interneti sim kaarti ja mis selline maksta võiks ja kui suue netimahuga? Vodafone seal vist ongi vaid ? Hotellis on see nett nagu on ja hotellist kaugemale nii ehk naa ei ulatu.

Vodafonest paar aastat tagasi ostsin. 1GB mahuga kaart oli umbes 5 euri koos telefoni seadistamisega müüja poolt. Mina lasin pana telefoni, mõni ostis tahvlisse. Osteti ka väikese wifi ruuteriga. Aga skype ei töötanud sellega.

No mul ongi selline tilluke taskuruuter, sinna sim sisse ja peaks töötama. Imelik, et skype ei töötanud, nett on nett ju. No selge, peab siis sammud vodafonesse seadma. Veebruari lõpus minek.

Vodafone-vöi etisalat...käi mölemad läbi ja vaata mida pakuvad. Saad osta köne ja netti niipalju kui vajalikuks pead ainult pass esindusse kaasa :)

Meie kasutasime tasuta wifit Burger Kingi söögikohas.Väga korralik ja kiire nett ol ja kasutajaid oli mitmeid. McDonaldsid peaks seal olema ka tasuta wifiga. Miks on puhkuse ajal üldse nii palju netti vaja, et seda ostma peaks. Skype ja FB suhtlemised saab wifi kohvikutes ilusti ära toimetatud ja lehed läbi loetud.

Burger king on kinni juba pikemat aega! Teadmiseks ketukale.

Retro pubis ka tasuta internet ja väga tore eestlanna.Head söögid ja alkohol.Käime seal viimasel kolmel aastal ja alati positiivselt laetuna lahkunud.

Nüüd siis Hurghadas käidud ja kogemused netiga samuti olemas. Ostsin Vodafonest 2,5 GB netti ja see maksis 10 usd. Kakskümmend gigabaiti oleks kolmkümmend neli maksnud aga nädala ajaga kasutades jäi isegi 400 mb ülegi. Kui yotube videosid ei vahi, saab üsna mõistlikult sellega läbi. Alguses taskuruuteris see ei hakanud tööle aga kuidagi järsku sain korda. Skype ei tööta mobiilnetis ! Läksin küsima ja müüja ütles, et kasuta hotelli wifit selleks. Kellel nutti on, saab ka vpn´iga selle tööle.Olevat egiptuse riigi poliitika. Kusjuures müüja teadis öelda, et indias ka ei tööta. Mis neil skype vastu on, ei oska ma arvata.Viie dollari eest oleks ka midagi saanud aga täpselt ei mäleta, vist oli üks gigabait.Etisalati hindasid ma ei tea.

Saan ma õigesti aru, et blokeeritud on ainult Skype kõned? Skype ise töötab ja teksti kirjutada saab? Millegipärast ei tööta Vodafone Egiptuse koduleht ka:(

Sellega on nii, et skype töötab täiemahuliselt hotellide ja kohvikute wifiga. Mobiilnetis ei tööta skype üldse. Ei saa ei rääkida ega kirjutada. Miks see nii on, ma ei tea aga töötaja ütles, et egiptuse poliitika on selline. Ma ei tea, kas viber ja teised mobiilnetist töötavad aga skype mitte, tema jutu järele skype ei tööta ka indias mobiilinternetis.

Mobiilinternetiga töötab mul praegu facebook messenger millega sai rääkida. Kasutan Etilsat kaarti. Skype, viber ei tööta.