Iraan ja vaktsineerimine

Tere,

Lugesin tervisekaitse leheküljelt http://www.tervisekaitse.ee/documents/nakkushaigused/reisimine/riskipiirkonnad.pdf , et Iraanis on koolera oht ja soovitatakse selle vastu vaktsineerida. On keegi Iraanis käinutest seda teinud?

Vaktsineerimine on elukindlustus riskide vastu.

0
0

Mingi koolerapuhang oli seal vist kolm aastat tagasi. Pakun, et see soovitus pärineb veel sellest ajast. Viimastel aastatel pole midagi koolerast kuulda olnud. Igaks juhuks võid muidugi mõnda rahvusvahelist allikat ka uurida. Ise pole kordagi koolera pärast muretsenud, kuigi see soovitus on seal juba aastaid üleval.

0
0

Tere, on ka minek Iraani. Sooviks teada mõnelt seal käinud inimeselt, et mille vastu te vaktsineerisite end ja kas üldse vaktsineerisite?

0
0

Ei vaktsineerinud ja tervisega reisi ajal probleeme polnud, üks väike konditsioneeri külmetus ainult.

0
0

Ei vaktsineerinud, aga hepatiidivastane vaktsineerimine on mõistlik ära teha igal juhul.

0
0

Iraanis sai käidud 2008 sügisel ja vaktsiinidest olid tehtud A,B-hepatiit, tüüfus, meningokokk. Enamus olid juba eelnevast Indias käigust olemas, ainult meningokoki tegin juurde. Sai arsti juures ka koolera kohta küsitud ja vastati, et koolera vastu Eestis ei vaktsineeritagi. Malaaria profülaktikat ei soovitatud ning piirkond seal ei ole, aga ühel reisikaaslastest õnnestus see haigus siiski külge saada.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased