Iraani e-viisa

Iraani viisataotlust saab nüüd esitada ka internetis http://217.66.222.35/index.jsp. Esmapilgul tundub üsna lihtne süsteem olevat. Kas on keegi seda juba ka kasutada jõudnud?

Tere,

Üritasin Iraani külastada, ei õnnestunud. Täitsin 20 jaanuaril e-viisa vormi ära, kõik õnnestus ja mulle saadeti ka reg.nr. ja jäin ootele. Kolm nädalat ootasin ja siis algas mure, saatsin neile emailga päringu aga vastust ei saanud. Siis alustasin Helsingis suhtlust Iraani konsuliga aga ka tema ei teadnud midagi , isegi siis kui olin saatnud kogu viisa taotlemise dokumente paketi konsulaati, ei saanu ma ikka mingit abi. Ei saanud vastuseid ega ka viisat. Üritan järgmisel aastal jälle aga siis ilmselt läbi reisiagentuuri.

terv.Meelis

Kurb kuulda.
Mina sain 2006 augustis viisa Helsingist, tavapärasel moel ja 2 nädalaga. Iraani saatkonnaga on mul ainult head kogemused, konsulaarosakonna ametnikud olid hästi lahked ja abivalmid.
2007 sügisel plaanin Iraani kuuks ajaks tagasi minna ja tahtsin selleks e-viisat proovida, aga nüüd hakkan kõhklema.

Kas keegi oskab öelda, kuidas saada Iraani viisat. Kas peab minema Helsingi saatkonda või saab viisa piirilt?

Milleks minna riiki, mille pihta antakse lähima kolme kuu jooksul nähtavasti purustav õhulöök? Tahate minna sinna "inimkilbiks" nagu osa lollpäid Saddami kaitsmiseks tegid? Kui arvate, et suudate muuta ajalugu, siis ajalugu sülitab teiesuguste klounide peale nagu seda on alati tehtud. Mis te arvate tõesti, et kui Iraani koguneks isegi 5000-10000 lääne kodakondsusega jobu, siis hoiaks see kuidagi purustava löövi ära? Naerukoht - teist ei saa mitte märtrid, vaid lihtsalt ühe järjekordse terrorirezhiimi mängukannid.

Passid posti Soome poole ja kui aega on, saad postiga tagasi. Alati võib muidugi ise 2 korda käia.. :) Taotlemist ei tasuks päris viimasele hetkele jätta, sest umbes-täpselt lubatud aeg läheb ka.

www.iranianvisa.com
k6ik sujus. 10 p2evaga oli asi korras. maksin paypaliga. Viisa k2ttesaamise saatkonnaks valisin Tbilisi. Seal viisin passi saatkonda ja 24 tunniga tehti 2ra.
superluks.
tegelane kes saiti haldab on v2ga abivalmis.
edu

Tere k6igile Iraanifànnidele :) ,

Tekkis kysimus, et kas Helsingi saatkonnas on vajalik iranianvisa.com 'st saadud kinnitus v6i organiseerib saatkond selle loa ise? (Et sààsta iranianvisa.com 30 eurot :P). Kas viisataotlusega olete saatnud ka lennupiletite koopiad, on see kohustuslik? (tekitab dilemmat, et kui piletid àra ostan ja viisat ei saa....et mis siis...et tahaks pigem piletid peale viisasaamist osta)..

Ette tànades,

Triin

Pane passid tähitud kirjaga teele Soome poole, kaasa veel Soome mark tagasisaatmiseks, täidetud viisa ankeet, lõivude makseoopiad. Eestlasele on viisa 15 eurot. Varu aega ummbes kuu ja viisad sul kodus.
Ise lendan 24. veebruar.

Jah k6ik juba tehtud, ei saanud ju siia vastust ootama jààda :D

meil plaanis 10-16/17 aprill :) kas said juba viisa kàtte? panin ymbriku tavaliste soome markidega, loodan, et need neile sobivad ja et tagasi ka kiri tuleb...telefonis mitu korda hàrra toonitas " valid Finnish stamps, otherwise your passport will be waiting you with me here :D "...

kas helistasid veel hiljem yle, et kas nad kàtte said? (postitasin nii 10 pàeva tagasi)...

p6nev p6nev... ei j6ua seda reisi àra oodata :)

Niisiis olen juba tagasi Iraanist. Sai käidud nii Dizinis lauda sõitmas, kui ka Pärsia laheääres peesitamas. Kokku 2 nädalat. Kus olla ja mida vaadata on seal küllaga.

Selge. aga minul tànasest viisa ja Soomes lobisemas kàidud :) nyyd jààb vaid loota, et ka teised selle saavad....

Kas nüüd peab viisa saamiseks vestlusel käima?
Vabandan kui olen midagi maha maganud.

Ei, lihtsalt juhtusin Helsinkisse ja käisin läbi. Samas ei taganetud võimalusest minuga väike süütu intervjuu läbi viia. Suutsin sekretäri ära veenda, et ta kõigi meie viisad kätte annaks - sealhulgas mina olin saatnud kuu aega tagasi, teine inimene 3 nädalat ja kolmas 3 päeva tagasi! Paneb mõtlema nende väljakuulutatud 2 nädala vajalikkuse üle...playing hard to get?

Seenemikk, äkki muljetad väheke, kus käisid ja mida vaatasid. Endal suve teises pooles ka plaan minna ja hetkel just sirvin erinevaid selleteemalisi blogisid.
Hea oleks mõne kaasmaalase muljeid ka kuulda.

Vabandan, et pole reisikirjeldust siia üles riputanud. See on alles valmimis järgus, kes tahab midagi teada, võib mulle esitada küsimusi personaalsele maili aadressile: human@hot.ee Seniks aga riputan üles oma sõbra ja reisikaaslase fotosessooni Iraanist: http://heikkileis.ee/fotod/iran2009/

Millised fotod! Hing jääb kinni neid vaadates.

Koplimendid nende piltide tegijale ja nendes situatsioonides olijatele. Ei jõua Iraani reisi planeerima hakkamise võimalust ära oodata.

Eelmine reede viisin paberid Helsingis saatkonda, taotlesin kahekordse sisenemisega turistiviisat ja öeldi, et nemad ei näe põhjust, miks nädala aja pärast ei võiks viisale järgi tulla. Maksis 20 euroopa raha. Selles valguses ei näe sellel e-viisa taotlemisel küll mõtet. Elame-näeme.

Viisa saadeti postiga ja jõudis kohale järgmise nädala kolmapäeval! Kahjuks oli viisa ainult ükekordse sisenemisega, mis lööb väheke plaane sassi.