Iraani elektrooniline viisa

Tere. Kas kellelgi on kogemusi selle suhteliselt uue viisatüübiga reisimisel?Helsingi saatkond väljastas mulle elektroonilise viisa (electonic visa), mille soovitas välja printida. Pass saadetakse postiga tagasi, sinna midagi ei kleebita. Saatkonnast öeldi, et piiril lüüakse sisenemise tempel välja prinditud elektroonilise viisa peale. Tundub väga mugav.Kuna see on vist suhteliselt uus asi, siis kas keegi on selle viisaga Iraanis reisinud? Kas teenindav sektor (hotellid) on rahul sellega, et kliendil pole passi kleebitud viisakleebist, vaid on eraldi paber passi vahel? Kas sellega saab ületada ka maapiiri või kehtib ainult lennujaamades?

Käisin oktoobris 2018. Viisa taotlesin elektrooniliselt, peale mõningast nikerdamast pildi suurusega sain selle ka tehtud. Kinnitus tuli nädalaga. Kuna sattusin tööasjus pisut varem Iraani saatkonnaga kohta, siis käisin sealt läbi ja lasin viisa passi lüüa, et öist piiril ootamist vältida. Piiril läksin seega otse passikontrolli, samas kui enamik eurooplastest kaasreisijaid viisapunkti läks, pikka järjekorda seal küll ei paistnud. Reisi ajal teistega suheldes ei kuulnud et kellelgi oleks probleemi viisa vormistusega olnud. Caravanistani andmetel saavat piiril viisa isegi eelneva veebis taotlemiseta (https://caravanistan.com/visa/iran/#at-airports), aga kindluse mõttes siiski soovitaks ette ära teha. Teenindussektorit viisadetailid eriti ei huvitanud, peaasi et maksujõuline klient tuleb ja tal mingi dokument on :-) piiril viisa saamiseks tuleks kaasa võtta passipilt ning kindlustusest organiseerida paber, mis kinnitaks et see kehtib ka Iraanis. NB! Mõned kindlustusfirmad, nt AIG, Iraani välistavad. Maapiirilt suure tõenäosusega e-viisaga läbi ei saa: https://www.nomadasaurus.com/how-to-get-an-iran-visa-on-arrival/

0
0

Aitäh. Küsimus ongi selles, et e-visa taotlemisel paistab olevat 2 varianti.1. Visa grant notice ehk kinnitus, mille alusel saad saatkonnast või lennujaamast viia2. Electronic visa- mis  ongi viisa.Mina sain esmalt esimese ja seejärel saatkond saatis mulle teise pdf faili kujul. Paraku jäi segaseks, miks selle elektroonilse viisaga maapiirilt üle ei saa. Olen ka uurinud kohalikelt reisibüroodelt- sealt tuleb vastukäivat infot. 

0
0

Mina sain esmalt grant notice väljastamisega Tehrani lennujaamas, siis aga läksin saatkonda ja uurisin et kas saaksid selle kohe passi panna. Polnud probleemi, 5 minutit, 75€ ja viisa passis. Kuuldavasti olevat eraldi paberlehel viisa uus areng alates eelmisest sügisest, kuna paljud ei tahtvat USA sissesõidupiirangute tõttu Iraani viisat oma passi.   Ma nüüd vaid oletan, ent kui oled saatkonda 75€ ära maksnud ja saanud elektrooniliselt nende roosa viisakleebise (näidis: https://againstthecompass.com/en/iran-visa-code/), siis piiril peaks sellega otse läbi saama. Igaks juhuks võiks siiski maksekorralduse koopia kaasa võtta, näitamaks et viisa eest makstud. Vähemalt mulle jäi küll mulje et peale grant notice väljastamist on ülejäänu pigem viisatasu sissekasseerimise tehnika küsimus.

0
0

Krd nikerdamine peale seda USA jama. Varem sai viisa piirilt ja polnud vaja miskit eeltäita/teatada. Kui Sa Blofeld oled seal ära käinud jaga kindlasti inffi, kuidas läks ja mis seal täpselt saama hakkas. Edu !

0
0

Mashhadi lennuväljal toimis väljaprinditud e-viisa õlitatult. Tempel löödi peale ja kogu moos.

1
0
  1. Visa grant notice ehk kinnitus, mille alusel saad saatkonnast või lennujaamast viia2. Electronic visa- mis  ongi viisa.Ehk siis sellele teisel variandile ma saan aru. Millisel kujul see viisa siis jäi taskusse, väljaprinditud pdf, millel tempel peal ? Passi ei midagi ?
0
0

Mina reisin elektroonilise viisaga (teine variant) ehk siis välja prinditud pdf, millele löödi Mashhadi lennnuväljal tempel peale. Passi ühtegi märget ei jäänud.Samuti nägin mimeid rändajaid, kes tegid viisa lennujaamas. Neil ei olnud ühtegi paberit ega templit passis. Väideti, et  kõik on mingis müstilises süsteemis. Ilmselt saab niimoodi riiki ja välja lennujaamade kaudu.Muljeid Iraanist leiab siit, mida üritan reisi edenedes täiendada: http://blofeld.edicypages.com/ilmareis/ashgabad-teheran

2
0

Värskendan teemat.

Soov külastada Iraani turismi eesmärgil isikliku matkaautoga ehk ületada maismaapiiri.

4x4 Lähis-Ida reisi blogi jälgides selgus, et mingisuguse esimese viisaga said nad ainult Iraani kurdide alale.

Kas kellelgi on värskemat viisa infot?

0
0

See oli vast pigem Iraagi kohta. Seal on Kurdistanil oma viisa.

Iraanis on kõik üks viisa.

0
0

vatse, ajasin jah segi, tänud!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased