Islandi osas palun abi

Kõigepealt küsiks, kas keegi oktoobris Islandil käinud.

Kuidas siis teeolud, ilma olud jne olnud?

Me läheks oktoobri lõpus.

Millise autorendiga head kogemused?

Ja mida reisi planeerimise alustamisel kindlasti arvestada?

Ilm on vilets või väga vilets: vesine, lörtsine, lumine, tuuline, pidevalt tormine.

Teedel on tihtipeale must jää, aeg-ajalt maanteelõigud ka suletud eriti kehvade olude tõttu.

Loodus on hall või lume all.

Päevavalgust on vähe.

Ühesõnaga ainult häda ja viletsus oktoobri algusest aprilli lõpuni.

Autot rentides on õnnemäng, kas naastrehvid on korralikud. Kõrge maastur on vastunäidustatud tuultega.

Oktoobri lõpp on Islandil tegelikult väga kaheldava väärtusega ettevõtmine turismi mõttes, sest isegi juulis, kui mina seal käisin, oli ilm selline.. prrrr :)  Ühel ilusal juunikuu päeval oli näiteks sooja 8 kraadi. 
Vihma ladistas nii, et päikesepaisteline päev oli midagi erakordset, imelist. Kui päike pilve tagant välja piilus, sai kohe auto peatatud ja fotosid klõpsitud.. Ja see kõik oli juulikuus. 

Ainus asi, mis oktoobris seal ilmselt mõnus on, looduslikud kuumaveeallikad. Aga arvestada tuleb, et enamik nendest asub rannikul, ja tuul on seal ikka meeletu. Pole just meeldiv +5 kraadise ilma ja kõva tuulega +40 kraadisest "vannist" välja astuda. Kontrast on meeletu. 
Blue Laguuni ei soovitaks, liiga kommertslik. Islandil  on väga ägedad kuumaveeallikad mõnes asulas, mille kohale on katus peale ehitatud ja sellest ujula tehtud. Soovitaksin A1 maanteed pidi ring peale teha - sõidetav tee vistiti aastaringselt. 

Minu kogemused Islandiga olid igatahes ülipositiivsed (v.a autorent) ja see riik on ka üks maailma huvitavamaid - ilu seal suurt ei ole, aga ta on ülieriline. Väga, väga eriline. Ja islandlased on maailma üks külalislahkemaid rahvaid (soovitan airbnb-d). 

Autorendiga olid samuti "huvitavad" kogemused, aga ma siin nime otseselt välja ei tooks. Blogis "Mina ja Island" on see küll kirjas.

Hei!

Ega vist Islandile reisija ei lähegi sinna rannapuhkust ja päikesepaistet otsima... 

Oktoobri kohta otseselt ei tea, aga veebruari lõpus oli suur tuisk, A1 ei olnud kogu ulatuses sõidetav ja ühe öö sai tormivangis istutud, sest reaalselt kõik teed olid kinni. Aga sai sooje tundeid kogetud meeldivate kohalike ja teiste toredate reisijate seltsis. Igati kvaliteetne aeg. 

Auto rentisime lennujaamas, hommikul Riias tegime bronni ja auto oli kenasti olemas. Parimad rehvid, millega elus sõitnud olen ja roolisoojendus. Autoks oli tavaline Kia Ceed, universaal, tuul õnneks minema ei viinud ja viis igale poole, kuhu legaalne sõita oli. Tasuta kohvi sai ka tanklatest selle rendifirma kaudu. 

Ja elu parim kogemus oli kuskil mägede vahel pärast kahe kilomeetri pikkust matka lumetuisus soojas vees vedeleda, lumi ümberringi tuiskamas ja hallid teravad mäetipud kõrgumas läbi tiheda saju. Lihtsalt parim elamus. 

See Blue Lagoon jäi meelega kõrvale, aga tore väike spaa järvekaldal pilvede ja mägede vahelt kumavate virmalistega oligi kordades parem, külm õlu ka vanniserval rüüpamiseks ja vaikus... 

Ja autorendiks oli Blue Car vms. 

Igatahes hakkan kohe selle kirjutise peale nüüd soodsaid pileteid otsima...

Aga mis aeg parim aeg sinna minna - suvi ja sept?

Kui eesmärgiks on ekstreemsusteta ja lahe looduses turistimine, siis juuli ja august.

Mina käisin juunis ja ilmaga väga vedas, Nädala jooksul ei sadanud kordagi. Blue Lagooni asemel käisime hoopis  Myvatni looduslikes basseinides.

Mõned aastad tagasi sai käidud oktoobri esimeses pooles - 10 päeva ja vihma saime ainult paaril viimasel päeval, ülejäänud aja oli Islandi mõistes kuumalaine 15 ja rohkema soojakraadiga. Taolised tingimused küll pigem haruldased, aga siiski võimalik. Auto rentisime sellisest kohast nagu carrenters.is, nö autode airbnb. Jäime väga rahule. Reisiplaani paikapanemist soovitan alustada endale huvipakkuvate kohtade kaardistamisega - meie tegime seda nö piirkondade põhiselt ja otsustasime vaadata jooksvalt, kuhu ja kuidas jõuame. Parimateks abilisteks lonelyplaneti raamat ja googlest leitud reisikirjeldused. Oktoobri lõpus peab arvestama, et paljud majutusasutused ja eelkõige camping groundsid on suletud.