trip-krainetrip-ukraine-dark
Islandilt Gröönimaale

Tere, kas keegi on lennanud üheks päevaks Islandilt Gröönimaale? Kui vaadata AirIcelandi kodulehte siis on kõige mõtekam vist lennata Kulusuki... Palun jagage kogemusi.

Kulusukis pole ju väga vigagi, praegu miinus 7 ja vahelduv pilvisus. Aga kui tahad natuke suuremaid dimensioone ja -7 tundub hirmsa pakasena, lenda Nuuki. Sinna veab Icelandair ja Keflaviki rahvusvahelisest lennujaamast, kui õigesti mäletan.

Millegipärast kipub küll siinmail see asi olema nii, et Kulusuki lennatakse pigem suvekuudel. Kes teab täpselt, miks just siis...

Stardivad mitte Reykjavik-Keflaviki rahvusvahelisest lennujaamast, vaid linna lähedal asuvast kohalikele lendudele mõeldud Reykjaviki lennujaamast. Nii et otsingusse Reykjavik Domestic Airport.

Lähevad jah kõik kohalikust, kontrollisin üle. Tänud tähelepanu juhtimast!

Aitäh, plaan oligi ikka suve poole minna, praegu lihtsalt kuulan ringi, kas keegi on käinud ja kas Kulusukis selle paari tunniga, mis kahe lennu vahele jääb ka midagi näha jõuab/saab.

Kulusuk on pisike koht, paarsada elanikku, ja üldiselt korraldataksegi sinna pigem mingeid kergekujulise eeskavaga päevakruiise. Saad maigu suhu, mismoodi eskimod elavad, ja oled ühtlasi Gröönimaal ära käinud.

Teisalt, pealinn Nuuk oma 17 000 elanikuga on ikka linn - mis siis, et võib-olla mitte nii ehedalt eskimopärane. Nii et kui peaksid suveni jäänud aja jooksul oma plaane korrigeerima ja tahaksid Gröönimaad näha rohkem, võta flugfelag.is uuesti ette ja uuri veel lennuplaane.

Seda ka lihtsalt hoiatuseks, et Gröönimaal saab punktist A punkti B ainult helikopteritega, sest puuduvad maanteed.

Kulusukis näeb selle paari tunniga kõike, mida seal näha on. Väikeses külas pole seda palju, kuid mingi väga kerge ettekujutuse Gröönimaast saab. Loodus, elumajad, kultuurimaja, kauplus, innuiidid, kelgukoerad. Ega Gröönimaa läänerannikulgi midagi väga teistmoodi pole, lihtsalt asulad ja jäämäed on suuremad. Ehk annavad mõned pildid Kulusukist ettekujutuse: http://arne.planet.ee/Groonimaa.html Pildid 001.-035. on tehtud Kulusukis.

10 a tagasi viibisin põgusalt Kulusukis ja ei mäleta muud midagi peale kruusakattega lennuvälja. Kunagi kirjutasin oma idarannikul käimisest pikemalt http://trip.ee/node/31862

Kas keegi oskab soovitada lennufirmat, kes opereeriks aprillis Islandi ja Gröönimaa vahel? Airiceland lehelt oli esimene lend, mille leidsin, 21. mai. Tarvis oleks leida variant lendamiseks Reykjavikust vahemikus 1-5 apr.

Neljapäeval, 1.aprillil kell 9:30 lend Nuuki. Laupäeval, 3.aprillil kell 9:45 ja 10:30 lennud Nerlierit Inaati. Esmaspäeval, 5.aprillil kell 13:00 lend Kulusuki.

http://www.airiceland.is/AirIceland/Information/Flightschedule/

Tänud, Tonlist. Kontrollisin uuesti, mina näen ikka vaid kirja, et flight not available on selected date. Ma ei saa aru, kuidas sa seda Nuuk lendu näed? Mis ta hinnaks annab ka?

Lendu nägin nii, et lõin sellele lingile otsingusse sisse sinu poolt ette antud parameetrid (1.-5.aprillini) ja vaatasin erinevaid Gröönimaa sihtkohti. Seal näitas, et neljapäeval lend.

Tõepoolest, kui broneerida üritasin, ei õnnestunud minulgi. Aga kui paar päeva kannatada suudad, võin otse järgi küsida, milles värk. Mul täna kiire, aga esmaspäeval aega.

Sorri, et vastamisega viivitasin, praegu jätkuvalt roppkiired ajad. Aga niipalju sain järgi uurida, et ega nad jah enne maikuud Islandi ja Gröönimaa vahelist lennuühendust ei ava.

Isegi Taanist saad läbi ussi sellesamuse. Paar lendu lähevad Kangerlussuaqi ja paar lendu Narsarsuaqi. Sealt pead juba edasi siselende kasutama.

Ma ei tea, kas sul sellest lingist kasu on, aga Kastrupi lennuplaanid siit:

http://www.trvlink.com/download/cph/CPHEnglishschedules.pdf

OK. Tänud. Peab vist Gröönimaa suvisesse plaani lükkama.