trip-krainetrip-ukraine-dark
Israeli tempel takistuseks? Kogemused.

Kas on kellegil probleeme olnud , kui passis on Iisraeli tempel. Vaatan , et näiteks Omaani ei taheta lasta . Mõned riigig veel listis. Kas see pigem formaalsus või ka reaalne takistus.

Isiklik kogemus möödunud sügisest on, et lennujaamas mingit templit passi ei löödud, anti pisike paberilipakas. Varasemalt toimisid inimesed taolise templi olemasolul taibukalt ja võtsid nt Iraani sõiduks uue passi.

Khjuks olen juba ise reisil ja tahaks sealt läbi minna. UUt passi pole enam võimalik teha

"Sealt" on siis täpsemalt mis riigist läbi minna?

Plaan ole Ühend Emiraatidest minna maad pidi Omaani.

Ma ausalt öeldes ei ole viimase päris mitme aasta jooksul kuulnud mingitest erilistest probleemidest Iisraeli templiga. Kindlasti ei meeldi see tempel liibanonlastele, süürlastele, iraanlastele ja saudidele. Olen ise näinud, kuidas kehva kirjaga Laose või Kambodža tempel tekitas Liibanoni piiril tõsise probleemi, sest võõrad tähed olid nende jaoks kohe automaatselt heebrea kiri. Kui Saudi Araabia välja jätta, siis teiste Pärsia lahe riikidega pole see vist enam mõnda aega probleem. Kõik tahavad, et neil rohkem turiste käiks.

Olen Iisraelis 2x käinud, naaberriikides mitte. Mõlemad korrad on nii saabumsiel kui lajhkumsiel Tel Avivi lennujaamas templid passi löödud ja väga põhjalikult passi uuritud. Samuti võib Palestiina-Iisraeli vahel liikudes (formaalselt I riigis sees) nn "kontrolljoont" ületades vaja olla passi näidata. Relvastatud mehed tulevad turismibussi, kõik näitavad passid ette. Eks seal sõltub veidi kontrollija meeleolust ja hetkeolukorrast - mis neile parajasti meeldib või ei meeldi.

Mul endal ka mtemplid kahest korrast. Samuti olen sattunud ka MSK kirjeldatud kontollis pahameelse vennikese kätte. Aga jah kuna nüüd on võialus , et mu teepeale võib jääda ootamatult riik, kus kirjeldatakse seda tepli jama mõtlesin lähemalt uurida

Kõigepealt vöiks ju VM lehelt vaadata: "Riiki ei lubata Iisraeli kodanikke ning välismaalasi, kelle passis on registreeritud varasemad Iisraeli külastused." http://www.vm.ee/et/riigid/omaan?display=travel_info

To Norsu. Tegelt mainisin ära ,,et huvitab see mis reaalselt toimub. Välisministeeriumi lehel on üsna palju jama. Seal on mõne riiigi taga kirjas , et vajalik viisa ka aga tegelikkuses pole. MIda rohkem reisid seda rohkem saad aru , et see leht üsna kasutu , sest mis iganes infor sealt kpsida saad vastuse et helista Omaani jne. Võiksin seda sama infot ekspress hotlinest ka küsida. AGa tihti on neil seal kirjas ainult mingi aegunud formaalsus mis eiloe midagi. Pigem huvitab reaalne kogemus .

reaalselt oleneb kõik ametnikust, mis tuju tal on jne. Dubaist minnes peaks Omaan viisavaba olema, aga ametnk ütles, et maksa ja seletamine jne ei aidanug, ütles, et passis peab mingi teine Dubai tempel olema ja mott. Seega isegi kui kellegil on probleeme olnud ja kellegil ei ole, ei aita see sugugi sind.

Välisministeeriumi poolt välja pandud infoga ei saa mitte kuidagi rahul olla , sest see on teatud inimeste omalooming ,kes iseloomustavad mingit riiki nii nagu neile meeldib või on ette nähtud. Eksitav on ka märkida , et näiteks mõned riigid ( Omaan , Liibanon jne ) ei luba siseneda Iisrsaeli viisaga või piiri ületuse templiga riiki kui samas on teada , et paarkümmend islami riiki seda ei luba ( Pakistan,Bangladesh .Alzeeria , Kuivet jne ) ja selle kohta pole mingit hoiatust . Välisministeeriumi lehekülge vaadates tunduks siis , et suure osa islami riikidega probleeme ei tekkiks kui tegelikult on olemas reaalne oht selle tekkimiseks . Sama asi on kuritegevuse , terrorismi ohu kohta ,mille puhul mõnda riiki mustatakse ja samas mõne palju ohtlikuma riigi kohta pole mitte midagi kirjutatud. Iisrali ametnikel on õigus loobuda eraldi lehe andmisest ja lüüa ikka tempel passi või siis keelduda üleüldse viisa andmisest.Samas on oluline nõuda eelnevalt , et passi templit ei löödaks , sest muidu võivad ametnikud seda automaatselt teha . Tempel lüüakse kindlalt passi osades jordaania ja egiptuse piiripunktides mõõda maismaad riiki sisenedes . Eriti suure tähelepanu alla sattuvad passid ,milles on märkeid lähedal asuvate araabia riikide külastamisest. Samuti jaotatatkse seal eelneva küsitluste järgi inimesed mitmesse kategooriasse oma ohu astmelt ,mida võetakse aluseks isiklike asjade kontrolli teostamisel ( vähemalt Tel Avivis ) . Riigid ,mis ei tunnusta iisraeli passi ja ei saa seega ka viisa olemasolu respekteerida. Malaasia , Bangladesh ,Pakistam, Iraan , Iraak, Süüria , Liibanon , Kuivet , Araabia Ühendemiraadid , Omaan ,Jeemen ,Sudaan , Liibüa , Alzeeria . Malaasia puhul on vastukäivad andmed ,mille puhul on vahel märgitud et riiki pääseb Iisraeli viisaga ja samas võivad tekkida probleemid. Omaani võib vist pääseda Iisraeli viisaga või piiri ületuse templiga juhul kui ametnikud sellest probleemi ei taha tekitada aga võib ka mitte pääseda.

Samas on ka mingi teine nimekiri kus on ära märgitud riigid ,mis kindlalt ei lase riiki siseneda Iisraeli viisaga - Liibanon, Sudaan , Saudi Araabia , Jeemen , Iraan,iraak ,Kuivet ,Pakistan,Liibüa .

       Üks asi , mis paljudest info allikatest jäi ette on see , et Tel Avivi lennujaama pääseb ainult siis kui välja trükitud lennuki parda kaardid .Ei ole kindel ,kas see on õige informatsioon . Osades riikides nõutakse küll lennukipiletite broneeringute olemasolu kinnitamist paberil ja pardakaardid saab lennujaamast aga mitte otseselt pardakaarte lennujaama sisenemisel .Kas kellelgi on hiljutisi kogemusi selles osas Tel Avivi Ben Gurioni lennujaama kohta.

Tel Avivi lennujaama sisenemisel tuleb tõepoolest näidata pardakaarti. Võimalik, et seda saab asendada ka selline paber, mille nimi oli vist Flight document vmt (kus on peal nt mitme ostetud lennu väljumisajad jmt). Nt Air Baltic saatis sellise paberi pärast telefonikõnet paari minuti pärast e-mailile.

mitsushita, kui räägid mingitest erinevatest nimekirjadest, siis vast oleks mõistlik ka neile link panna ja viidata, muidu on see jutt täiesti mõttetu. Riikide puhul, kus on enne vaja taotleda viisat on selge, kui iisraeli viisaga riiki ei saa, siis ei saa viisat ja selge. Lisaks on su jutus täiesti segi viisa ja Iisraeli piiriületuse templi jutt, natuke eri asjad. VM soovitab kontrollida IATA andmebaasi, panen selle lingi ka siia: http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm

Sest plaan on maanduda Dubaisse mis viisavaba. Ja sealt maad mööda Omaan. Samas peaks olema Omaani sissepaas ok, kui saad Dubaisse. Kuna Vm leht on segane ja sinna helistades raiskad ainult närve otsustasin uurida inimeste reaalseid kogemusi

Kuidas Omaani kavatsed minna? Käisin jaanuaris läbi Dubai Omaanis ja tegin rendiautoga ringi Dubai-Omaan-Abu-Dhabi-Dubai. Vist kirjutasin ka trippi, et otsetee Dubaist Omaani on suletud turistidele ja tuleb teha Fuijera poolt ring, et vältida vahepealset Omaani enklaavi läbimist. Kui miskit huvi pakub mis kohti külastasin jne, küsi julgelt.

Plaan liikuda kohalikke busse kasutades. Maandume Dubais

Dubai templiga viisata Omaani saamiseks oli vist vajalik Omaani siseneda Dubai emiraadi territooriumilt tulles. Ainus piir Dubai ja Omaani vahel on Hattas ja sinna saamiseks tuleb teha ring ümber Omaani jupi - https://www.google.com/maps/dir/Dubai+%D8%AF%D8%A8%D9%8A%E2%80%AD/24.8034092,56.2122782/@25.0829509,55.4871896,9.5z/data=!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x3e5f43496ad9c645:0xbde66e5084295162!2m2!1d55.2707828!2d25.2048493!1m0!3e0

Kohalikud bussid Dubai ja Omaani vahel lähevad tõenäoliselt otse Al Madami kaudu ja sisenevad Omaani Sharjahst. Või hoopis mingit teist teed. Tõenäoliselt läheb kogu pühistransport Dubaist ja Sharjahst Hattasse samuti otse läbi Omaani jupi, sest kohalikele on see otsem ja kiirem. Võimalik, et Sharjast läheb midagi Hattasse ka ümber Omaani. See oleks siis ainus võimalus seda viisata Omaani sisenemist ühistranspordiga proovida.

Vatse, Hattas meile näidatigi keskmist sörme ja pidime ikka viisa ostma kuigi olime just öösel Dubaisse maandunud.Mingi jutt ei aidanud. ON jah viisavaba, aga...:D peab olema mingi teine tempel passis.