Istanbul

Hei-hei!

Nägin head lennupakkumist Turkish Airlines'ilt veetmaks pikka nädalavahetust Istanbulis.

Arvestades hetkeolukorda Euroopas üldiselt, siis kui ohtlik on reisida Istanbuli? Kas on keegi, kes seal viimasel ajal käinud või ehk isegi viibib hetkel seal?

Olen igasuguse info eest tänulik :)

Tere! Nädal tagasi saabusin Istanbulist....mingit proleemi ei täheldanud. Ikka võid nädalavahetuse seal veeta, kui varem pole käinud, siis väga palju huvitavaid paiku ootab ees , samuti maitsev toit, kenad ja mugavad hotellid ning sõbralikud inimesed. Toredat puhkust!

Istanbul on paratamatult nagu Pariis ja London - koht, kus toimub vähemalt kolm terrorirünnakut aastas. Eks ohutunnetus on suurem vahetult pärast rünnakut (kui rünnakuoht on tegelikult kõige väiksem) ja madalam rünnakutevahelisel ajal (nagu praegu, kui järgmise rünnaku statistiline tõenäosus on suurem).

Linn ise on kahtlemata suurem kui Pariis või London (turismiatraktsioonide osa), seega tõenäosus olla valel ajal vales kohas on väiksem.

Juuni alguses ka mingeid probleeme ei täheldanud. Lisaks on hinnad (majutus) madalamad kui poolteist aastat tagasi.

Ma küll ei ole seal alles käinud ega plaani ka lähiajal uuesti minna. aga hetkel ei näe põhjust mitte minemiseks. See on nii suur linn ja ma arvan, et taksoga autoavariisse sattumine on oluliselt suurema tõenäosusega kui terrorirünnak just sel ajal. Selleks on alati võimalus, aga ma pigem läheks Istanbuli kui Brüsselisse või Pariisi. Eks varasemad kommentaarid on õiged, et kui pole kaua olnud terrorirünnakut on tõenäosus selleks just suurem.