Istanbuli taksod

Taksoga lennujaamast kesklinna peale südaööd?

Ma ei tea, kas ma saan Sinu küsimusest õieti aru - kui Sa soovid teada, kas see on võimalik, siis probleemi ei ole. Minu meelest koosneb suur osa Istanbuli liiklusest taksodest. Soovitan Sul kindlasti võtta ametlik takso, vaata, et meetri käima paneks ja oleks ka hea umbkaudses hinnas kokku leppida. Üldiselt, olles Istanbuli käinud poolsada korda (töö pärast) on minu kogemus taksojuhtidega olnud positiivne - ehk siis pole suuremaid katseid petta täheldanud. Samas - võib olla on mul vedanud. Muidugi saad ka transfeeri ennem kokku leppida, aga need on kallimad.

0
0

Panin sinu küsimuse googlisse  - palun  https://taxitoairportservice.com/taxi-istanbul-airport/  ,  Muide Uber töötab ka seal.

0
0

Võtad lennujaamast ametlikust peatusest järjekorrast ametliku takso. Hinnad ongi umbes sellised - https://www.istairport.com/en/passenger/transport/airport-transfers/taxi?locale=en

Taksomeeter tuleb muidugi tööle panna. Ainus millega tõmmata saab on väide, et liiklus on meeletu ja tuleb sõita tasulist kiirteed mööda mingi jubeda ringiga jms. Reaalselt on isegi keset tipptundi otsetee, D020, täiesti sõidetav, sest ülejäänud teed on siis sama suure liiklusega. Aga keset ööd ei tohiks kobisemist olla. Kui oled sellist nägu, et tead, mis tee on kõige otsem, ja vajadusel vaatad Google Mapsist, kas ikka suund on õige, siis ei ürita vist keegi petma hakata.

Uberiga saab vist kasutada tavalisi taksosid. Otsingut tehes näitas sama kolme erineva hinnaklassi taksode võimalust. Ja reaalselt oli sama kollane takso tellides ukse taga. Lihtsalt taksomeetri asemel kasutas äppi. Ja hind tuli kokku nagu kallim kui taksomeetriga. Ju on Uberi teenustasud juurde arvutatud.

Arvestades liiri kurssi ei näe erilist mõtet hakata Uberiga katsetama lennujaamast sõites. Võtad tavalise kollase lennujaama takso ja asi korras. Neil ei ole kindlalt ka mingeid öiseid lisatasusid vms lubatud.

0
0

Ära lase endale kotti pähe tõmmata, kohe küsi hind ja kirjuta paberitükile, räägi 3 korda üle ja pane taksojuhi nähes maps tööle. Pärast kui maksma hakkad, siis on teada mida maksad. Ma olen sõitnud lennujaamast kesklinna 29 euroga, aga tagasi küsiti 74 eurot. Kui keeldusin 74 eurot maksmast, siis kogunesid teised taksojuhid ümber ja sõimasid, kohvrit pagasist kätte ei tahetud anda. Sain kohvri siiski kätte ja paarsada meetrit eemal uue takso, aga ebameeldiv oli ikkagi. Isegi restoranis on neil kombeks juurde kirjutada. Kahjuks on mul selliseid juhtumeid Istanbulis veelgi olnud, igal sammul tuleb kontrollida üle. Kui teevad näo, et ei saa aru, mis on tavaline petmise trikk, siis on pastakas ja paber su abimeesteks.

1
0

Eurodes ei maksa hinda kindlasti küsida ja maksta. Ja kõigis taksodes on kohustuslik taksomeeter ja minu teada on ka ametlikud hinnad, millest rohkem ei tohi taksomeeter näidata. Lennujaama taksol on veidi kõrgem, aga samuti ametlik hind. Need alghinnad jms on samuti lihtsalt leitavad, et ei peaks pettust kartma. Kõige soodsam on peaaegu alati taksomeetriga sõites, sest kokkuleppe hind on kindlasti mingi varuga arvestatud juhuks, kui liiklus on jube (tavaliselt vist ongi) jne.

Taksojuht võib lõputult podiseda ja türgi keeles lollakat turisti kiruda, kelle pärast peab ta taksomeetriga sõites ummikus istuma, aga elu ongi karm. Saabudes tuleb taksomeetri järgi hind kohe ära maksta. Seni kuni lähed pagasit võtma jne võib taksomeetri rahus ära nullida ja tunde järgi tasu küsida. Sellised trikid on alati võimalikud. Aga taksomeeter on jumalaks ja kui seal on hind kirjas, siis vaidlemist ei ole. Tänavad on politseinike täis ja võid läbi akna esimese kohale kutsuda.

1
1

Suure teenustasuga skeemi kasutati lennujaamas sees, võibolla endiselt.  Seisavad ja ootavad saabuvaid turiste, me oleme ametlik takso, näete meil on kontor siin, soovite hotelli ka, meil on hea hind. 40 eurost hotelli püüdsid 90 euroga müüa.

Taksojuhiga ei ole mõtet teha ka kokkuleppeid järgmise päevaks. Lubadused ja kokkulepped seal riigis ei toimi.

1
0

Taksoga alati taksomeeter käima ja ametlikel taksodel on auto registreerimisnumber ka auto küljele kirjutatud. Sellest pildi tegemine ja mapsi või waze kasutamine on ka kasuks. Taksomeeter on olnud peegli küljes, niipalju kui ma seal sõitnud olen.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased