Itaalia. Cinque Terre

Kas keegi on selles piirkonnas käinud? On kogemusi jagada? Kuidas hinnad jne? On seal kusagil odavat kämpingut leida?

Sai käidud eelmise aasta augustis. Tõsi, et vaid üks päev ja tegevuseks mööda mereaarset teed jalutamine. Aga linnakesed olid ilusad ja vaated väga ilusad. * * * Tekst parandatud, puuduvad suured algustähed. Trip.ee (Vic70)

0
0

Käisin 5 külas-linnas 1 päeva oma autoga-õige oleks olnud olla igaühes 1 õõpäev,vaated-olustik-SUPER.autoga sõit v.huvitav,see marsruut on ka jalgsimatkajaile Itaalia üks populaarsemaid,ühendus erinevate punktide vahel ka rannikulaevadega ja rongiga.

Ise elasin Rapallo linnas kämpingus,sealt oli jõukohane väljasõite teha, ka tuntud PORTOFINO käeulatuses...

0
0

Sai paar päeva tagasi tuldud. Ise käisime jalgsi mööda matkarada küll vaid esimesed kaks lõiku, sest oli väga palav. Riomaggiore ja Manarola vaheline tee on alguses imeilus. Pool maad käidud, rikuvad vaate mingid lagunenud endised kämpinguhooned. Manarola ja Corniglia vaheline tee oli pikem, aga ilus küll. Samas, lootsin enamat. Linnaksesd on küll väga kenad. Parkimisega oli nii, et Riomaggiores hommikul kell 10 enam parkimiskohta ei olnud. Saime Manarola parklasse.

0
0

Hinnad on nagu mujalgi Itaalias. Matkaraja eest saab maksta teel olevas kontrollpunktis. Rongipilet oli 1,3 Eur 5 km.

0
0

Lähen ise aprilli alguses samasse piirkonda, liguuria, sh. ka cinque terre. Vaatasin et majutusega (just hostelitega) on seal üsna hapud lood...kas on wild camping oleks antud piirkonda ja aastaaega arvesse võttes väga lootusetu idee? Oskab keegi rääkida kas see on illegaalne ja kas võib mingeid jamasid sellest tulla?

Teine küsimus on ilma kohta, olen uurinud mida võiks sealkandis aprilli alguses-keskpaigas oodata aga erinevate allikate andmed ei ole just väga sarnased. Oskab keegi mulle midagi usaldusväärset öelda selle kohta?

Viimane küsimus oleks priimuste kohta...et erinevates euroopa osades on need 2 erinevat süsteemi...pmst mul on mõlemat sorti priimused olemas aga millise peaks kaasa võtma et see nende kohalike itaalia balloonidega ühenduks?

Sai vist kõik praeguseks, loodan et keegi oskab aidata:) * * * Tekst parandatud, puuduvad suured algustähed. Trip.ee (Vic70)

0
0

Telkimine ranniku ääres on minu arust üsna võimatu, kuna iga arvestatav plats on asustatud. Samas, kui sõita üles mägedesse, siis seal olid ilusad hõredad männikud. Tehniliselt oleks võimalik kämpata, ei tea ainult, kuidas kohalikud suhtuvad. Igameheõigus, nagu Skandinaavias, seal ei kehti.

0
0

Kas on kellelgi kogemusi – kas Cinque Terre piirkonnas on võimalik ka kohapealt odavamat (nii 50–60 eurot kahepeale) lihtsamat öömaja leida külakestesse sisse astudes? On seal nn. kodumajutusi, mis end küll internetis ei reklaami? Kohalikud, kes tahaks suvel teenida vms?

0
0

Käisime eelmisel aastal. Ööbisime Riomaggiores hostelis Mar-Mar Affittacamere. Leidsime selle Hostelworld'i abiga: http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Mar-Mar/Cinque-Terre/27194

Meil maksis 4 ööd kahele 195 eurot. Sularahas. Väga hea asukoht - lyhike maa raudteejaama ja randa - otse peatänaval. Lisaks oli toas ka kööginurk pliidi ja kylmkapiga. Kui aknast välja kõõluda, siis nägi meregi ära. Muud sealt aknast kaeda polnud. Ehk oligi hea, et päike ei ulatunud sisse paistma - rannal sai ennast praadida kyll. Liivaranda Riomaggiores pole. Kyll sai kividel kakerdades ettevaatlikult vette mindud. Ronimishuvilistel on samuti hea võimalus piki peatänavat yles mäkke vantsida. Peaasi, et kellegi põllulapile kakerdama ei lähe - maa on seal hinnas ja iga ruutmeeter ära kasutatud. Loodus on nagu muinasjutus - kindlasti tasub seal ära käia.

Keegi kysisi telkimise kohta - ega ei vaadanud sellise pilguga seal ringi, aga ei ole seal naljalt yleliigset kohta, kuhu saaks telgi pista. Kui on võimalik syya teha, siis tasub hommikuti käia peatänavalt kala ostmas. Ja loomulikult on suisa kohustuslik kohalikke värskeid puuvilju syya. Kodumaal ei saa iialgi nii magusaid vilju.

Päikeseloojanguid oli seal ka kena kaeda - kaljudel on sopikesi, kuhu ennast veel kuumale kivile kohaliku veiniga sättida.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased