Itaaliasse suusatama

Plaanime minna omal käel Itaaliasse suusatama. Pole seal varem käinud, seltskonnas on ka lapsed kes kõik on ennem ka lauatanud ja suusatanud. Aga kas minna Dolomiitidesse, Livignosse või Cerviniasse? Plaan oleks minna lennukiga Milaanosse sealt edasi rongi või rendiautga. Ööbida sooviks sellises nn. kodumajutuses või väiksemas hotellis, või ka korteris kuhu mahub u. 10 inimest. Kellel on häid soovitusi või linke jagada siis see info kõik oodatud. :)

Käisime eelmine aasta. Kena lihtne omal käel minna. Lennukiga Milaanosse, sealt ei ole pikk maa sõita Cerviniasse, u.130 km. Ööbisime TERSIVA nimelises väikeses perehotellis, mis asus mäe jalamil. Sussakeskusesse oli 0,5km ja sinna viis omanik igal hommikul soovijaid oma bussiga ja tõi kokkulepitud ajal tagasi ka. Eraldi maksma ei pidanud ja vajadusel sõidutas ta linna ka, ega võtnud ka siis mingit tasu. Tore oli vaadata kuidas ühes väikeses perehotellis mitu sugupõlve askeldas. Tõsi, vanemad "tuksusid" niisama nurgas ja tegid ka vahel midagi väikest ja olid siis väga uhked selle üle ja rõõmsad siis kui külalised nendega üritasid juttu puhuda. Eraldi mainimist väärib selle majutuse rahvuslik restoran, kus saime tõelise naudingu Itaalia roogadest. Hinnad olid tõesti soodsad ja toitu palju. htersiva@libero.it Mäed olid ka võimsad ja suusatades sai ka teistesse lähedalolevatesse suusakestusse vaatama ja muidugi Sveitsi poole peale kus jälle erinevused Itaaliaga võrreldes olid suured ja huvitavad.

Tänud, aga millega Milaanost läksite ja kuidas seal hinnatase on. Austriaga võrreldes vist tuntavalt kallim ikka?

Lennujaamast oli meil tellitud transfeer. See oli buss kus kohti 16 ja peale selle olid seal mõned teised inimesed ka, kes Cerviniasse soovisid minna - 2 lätlast ja veel mingid 2 inimest kes mingit "välismaa keelt" rääkisid. Bussijuht viis igaühe oma hotelli ukse ette. Bussi nad vist mäletamist mööda võtavad max.12 inimest, et kõigil oleks lahe olla. Teed on seal üsna kitsad ja käänulised mägede vahel nii et sõidukogemus peab hea olema, eriti kui libe ka on. Bussijuhiks juhtus meil olema Itaalia "Schumacher". Hindasid me nii ei võrrelnud, aga minu meelest sama tase mis Austria suusakeskustes. Toidu ja muudes poodides minu meelest küll nii kallis ei olnud. Kui on soovi võin selle transfeeri firma nime ka üles otsida.

käisime eelmine aasta Madonna Di Campliggios (vist kirjutati nii). Asub siis umbes 200-250 km Milanost. Pidi olema selline veits kallim ja blingim koht nagu, midagi erilist küll ise ei märganud, aga ega ta odav väga ka polnud. Linn ja mäekeskus ise oli selline veits rohkem nagu täiskasvanutele ja vanematele inimestele suunatud. Enamus tegelesid suusatamisega ikka, aga olid ka mõned laudurid. Mäed oli küll igatahes head ja laskumised pikad, pole kusagil näinud paremat rajamärgistust kui seal. Oli ka väga korralik park olemas. Meie käisime kevade alguses ja siis oli seal "promotion week" mis tähendas seda et kui võtsid majutuse siis said mäepiletid tasuta, et sellega sai ikka korralikult kokku hoitud. Majutus oli meil apartment tüüpi majakeses kus ol siis 6ne ja 2ne tuba, maja all oli 2 sauna ja mingi massazi duss. Majast mäele oli umbes 50m ja mingit transporti vaja ei olnud. Hindasid eriti ei mäleta aga kui soovid siis ehk leian.

Transfeeri kohta oleks küll hea teada, et kust te ta tellisite ja mis ta umbkaudu maksis. Kust te majutuse leidsite ja kui pikalt ette kõik ära tellisite?

Meie läksime eestist otse mikrobussiga ise sinna, et siis kuidas saada Milanost sinna seda ma kahjuks ei tea. Majutuse eest maksime ca 3000.- näkku, see oli siis 5 või 6 päeva, tänu special pakkumisele oli selle hinna sees ka mäepiletid. Läksime ise millalgi märtsi keskel ja ära maksime majutuse jaanuari keskel. Bronnisime asja kuskilt siit: http://www.campiglio.net/default_winter.jsp?ID_LINK=131&area=46

http://www.a-t-s.net Sealt võib ka otse tellida.Ise tellisin selle Cervinia turismiinfo kaudu, tundus nagu esialgu kindlam aga pärast selgus et asi toimib üsna kindlalt.Hinda enam ei mäleta kuid seda saab teada kui klikite seal kodukal.Meelde jäi nagu veel selline info et kui suurem seltskond on odavam ja võib bussi tellida ka ainult oma seltskonna jaoks.Valisime selle Cervinia välja selletõttu et see oli Milanole kõige lähemal nendest Itaalia suusakeskustest, et ei peaks kaua bussis loksuma.Ja see osutus täitsa õigeks valikuks.

pakub esialgu kohe privat transfeeri hindasid mis panevad ehmatama aga seal peab olema ka "shared transfers" hinnad ja siis peab seal natuke otsima.

Tänud Teile, väga palju asjalikku infot. :) Millal siis oleks kõige targem soodsam minna, mäepiletid seal jah üsna kallid, läheks siis ehk ka nii et saab kaks asja ühe hinnaga, ja kust sellise asja kohta üldse infot saab, kas majutust bronnides või? Ootaks veel linke/ infi soodsate ööbimiskohtade kohta :)

minu viga ennem seoses hindadega. 3000.- oli pool ainult, kokku oli ikkagi ca 6000.- see ööbimine ja tasuta mäepiletid. Ilmselt on see promotion week ikkagi tave lõpupoole, ja hetkel veel seda ei reklaamita.

annan Cervinias, Valtournanche külas oleva hotelli aadressi www.hoteltersiva.com Soodsamad hinnad on enne Jõule ja pärast aastavahetust.Siis võib saada eripakkumisi või siis täiesti hooaja lõpus.Seal Cervinias, hotellis Tersiva ostsime hotelli peremehe käest mäepiletid.Seal sai valida eri hindade vahel - valides ainult ühe piirkonna suusakeskuse sai odavamalt, kui piirkond sisaldas 2 eri suusakeskust Valtournanche+Cervinia oli natuke kallim ja kui kolm keskust ehk lisaks ka Sveits sii oli veel kallim.Võtsime keskmise kuna iga päev Sveitsi ei viitsinud minna.Saatke mail hotelli ja küsige mis nad pakuvad, nt,seal Tersiva hotellis oli omanik väga hoolitsev ja andis kiiret tagasisidet alati.Ja kui kohale läksime oli soe vastuvõtt ja kõik tehti puust ette ja värviti punaseks ka. Eks see mäepiletite hind sõltub suusakeskuse suurusest, suur koht suured hinnad ja vastupidi. Cervinias on väike küla, Valtournanche seal on majutus odavam.Rohkem infot www.cervinia.it

Vaatasin ka neid transfeeri hindasid ja sain 13 inimese kohta edasi tagasi hinnaks umbes 950.- Euri. Kas see on norm. või on seal kuskil veel soodsamaid hindasid? Ja kaugel sealt hotell Tersivast nt. linna on, õhtuti sooviks ju veidi linnas ka ringi vaadata.:)

maksis meil 222 EUR edasi-tagasi 2 inimest. Aga otsige hinda "PRIVAT GROUP" või "shared transfer", saan aru et teid on rohkem siis tasub juba hinnapakkumist küsida neilt. Küsida võib ka sealsest turismi infost info@breuil-cervinia.it. See Tersiva oli keskusest 0,5 km , mäest alla minek oli kerge aga tagasiminek mäe otsa kus see hotell oli, päris väsitav. Keskus või linn on tegelikult nende meelest küla, meie kui saarlaste meelest oli see linn, kuidas keegi harjunud on. Kui olete leidnud sobiva hotelli siis saab ka hotelli omanikega kokku leppida, et nad organiseerivad mingi transpordi vastu, nendel seal tihe koostöö omavahel. Jäi nagu meelde, et nii nad seal teevad.

Huvitav kas Itaalias alla 40 euri öö nägu on ka üldse võimalik mingit majutust leida??

Valtournechest Cerviniasse ikka jala ei lähe. Ja Valtournenches pole suurt midagi pihta hakata õhtul , iseenesest armas väike küla, aga keskuse tiirutad koos poodidega 40 min edasi-tagasi läbi.

Ja Milano Linate lennuväljalt on Cerviniasse 214 km, mitte 130.

Meie plaanime minna Malpensa lennuväljalt ja sealt on u. 130km.

Toscanas asuv Abetone suusakeskus on ka ùks suurimaid.Gruppidele tehakse soodsaid màepileteid,nàiteks 6pàeva pilet ca.15 inimesele 90€,muidu vist ùhepàeva pilet tuli mingi 20€ nàgu vòi tsipa rohkem,igatahes oleneb see ka,kas on tòòpàev vòi nàdalavahetus.Majutuse leiab ka alates 30€ nàgu koos hommikusòògiga,vòi ilma alates 25€ nàgu.Poed on olemas ja Pizzeriad ka nii et nàlga ei jàà kohe kindlasti mitte.Kes tahab koos sòòmisega maksab ka veidi rohkem.Abetone làheduses on linnakesed kust viib niiòelda òhutramm sind 6min suusaradadele mingi 8€ oli edasitagasi sòit.Rahvas uurige sest ei ole olemas ainult austria ja slovakkia.Head suusatamist!!!

Sai käidud eelmine nädal Cervinia's ja elatud sellises kohas nagu Cielo Alto. Koht asub Cerviniast 1km kaugusel kuid kõrguste vahega 50m. Suuskadel sai sõita ukse ette, kuigi viimane paarsada meetrit tuli teha korralikku off piste läbi puude ja mitme meetrise lume, et jõuda ilusti ukseni. Väga algajad oleksid seal hätta jäänud, kuid oli ka võimalik sõita mööda rada ja siis paarsada meetrit kõndida majani. Ööelu Cervinias tagasihoidlik, õhtuti ei toimunudki eriti midagi, elava muusikaga pubisid oli üksikuid. Cervinia/Zermatt suurus on paras nädalaseks puhkuseks, üle nädala võib juba ära tüüdata. Endale jättis Zermatt koos oma radade ja litisüsteemidega kõvasti parema mulje kui Cervinia. Rajad huvitavamad ja linn ise ka tublisti ilusam. Seega tasub kindlasti võtta rahvusvaheline mäepilet mitte ainult Itaalia oma. Hinnatase nagu alpides ikka.

Tere,

Planeerin talvist suusareisi ja kaalun erinevaid lennuvariante. Plaan on lennata Ryanairiga Bergamosse ja sealt kuhugi edasi minna. Kuid küsimusi tekitab lennuki hiline maandumine, täpsemalt 23:20. kui keegi on käinud, siis kuidas olete käitunud. Kas läinud lähedusse hotelli ja hommikul auto rentinud vms. Mis võimalused on Bergamost kohe õhtul minema saada? Viimane buss Milaanosse väljub ka 23:40, seega kui pagas ka on võib suht raskeks kujuneda selle peale jõudmine.