Jaanuaris Lõuna-Goasse

Hei! Lendame 14.01 Lõuna-Goasse. Kas keegi veel minemas?
Oleks lahe rannas tervitada :)

Võta Selveri kilekott kätte ja patseeri paar korda rannas edasi-tagasi ja küll tervitad siis :-)

Lõuna-Goas on randu sadu kilomeetreid, kuid muie oleme Patnemi rannas 18-23 jaanuar ja Selveri kilekotti pole pigem Kingfisher.

Need kes lähevad kas mõistlik on Eestis raha vahetada või kohapeal? Tundub, et Tavid enam ei vaheta ruupiaid

Mina võtan kohapeal ATMist või vaatan kohapeal sobivama kursi

Ainult ATMide peale lõunas ei saa loota, peab olema ka sularaha vahetamiseks. Agonda kaks ATM-i minu kaarti ei tunnistanud ja raha välja võtta ei saanud (kohalik oma kaardiga sai) kurss oleneb tihti ka palju korraga vahetad, aga hetkel EURi suhtes väga OK (74-76INRi/ EUR)

Olen käinud varemalt mitmed korrad, aga aasta tagasi tuli rekord kui taheti 3 nädala jooksul 3X petta vahetuspunktis. Vahetan nüüd põhiliselt mõne puhvetipidajaga kellega teretuttavaks saanud ja saab ka suts parema kursi.
Aga jah, seda pahna tuleb palju ja kindlasti peab üle lugema.
Jaan lõpus ka minek. Nii põhja kui lõuna

Automaadist sularaha väljavõtul sõltub vahel sellest, mis tehingu valid, kui sul on välismaa kaart. Ma jändasin ka korra tükk aega. Olid 3 erinevat kaarti, nii Visa kui Mastercard, deebet- ja krediitkaart. Seal oli valikus "fast cash", mis andis summade loetelu, järgmiseks sai ise sisestada summa ja lõpuks tuli valida kontotüüpide vahel "savings", "current" ja "credit". Seal see konks oligi. Ma täpselt ei mäleta enam, mis kombinatsiooniga ma sain, aga proovisin kõik variandid läbi, ning üks neist töötas. Loogiline oleks, et kui on krediitkaart, siis valid "credit" kontotüübi, aga päris nii see ei toiminud. See oli ka veel, et mingi kaardiga ma ei saanud tõesti raha ühe panga automaadist. See oli vist Mastercard ja krediit. Samas teise panga omast sain.

Oleme Goa reisil, valisime Põhja Goa ja nüüd vahelduseks oleme kolm ööd ka lõuna pool Fatrade ranna lähedal Coconut Resordis. Ilm on super, inimesed samuti. Sääski on rohkem siin lõunas, kui Calancutis, kuid see on vaid 18.30-06.30
Kurss euriga on praegu 79,14 umbes (see siis ametlik) vahetatakse putkades ja tänaval 76-78 INR = 1 EUR mingil juhul ärge vahetage lennujaamas, ütleb kursiks 76 ja maksud, täksid ja tuksid ja saad 71,4 peo peale...nii oli :) saad ka templiga paberi ja puha, aga lubatud 76-te mitte ei saa.
Temperatuur- ja kliima üldse on mulle isiklikult sobiv, päeval varjus 28-32 ja ööseks langeb 22-26-le sisemaal vb veidi jahedam öösel ja ka päeval, seda siis vb paari kraadi võrra. Vesi on soe ja lained suht suured enamasti, nendega tasuks ettevaatlik olla, kui ikka punane lipp, siis ära roni, kui ei ole superman.
Tänava hinnad on kõik kaubeldavad, see kui palju alla saad sõltub sellesst, kui hullu kirve müüa alguses paneb, kuid ka normaalsest hinnast saab 15% kindlasti alla, tavaliselt isegi 25% Turul üritas üks rätikumüüja meilt ühe nartsu eest 3200 ruupiat nöörida, kuid sai lõpuks 400 tükist vaid = 5,15 euri.
Transport on superodav vaid bussiga liigeldes, lähiliinid 10-20km on üks pilet samuti vastavalt kilometraasile 10-20 ruupiat, pikemad linnadevahelised reisid on sõitmata, kuid ei ole ka üle 100-120 (100=1,28 euri kursiga 1:78-le) ruupia kindlasti. Riksasid on suht vähe võrreldes Tais tuk-tukkidega, hinnad võrreldes taksodega kuni 25% odavamad. Linna sees ühest otsast teise riksaga ca 10-15 min sõitu 200-300 ruupiat, siis taksoga 400-450 ruupiat, oleneb ka kas suur või väike takso. Kõik läbitavad vahemaad = km + 0,5min ehk siis 20km läbimiseks kulub umbes 25-30 minutit.
Maitseaineid ostsime poest, seal pakendatud ja maanteetolmuvabad, fix hind peal. Teevad ka nii, et ostavad poest ja pakendavad ümber ja müüvad x3 kallimalt.
Külmkapimagnetid 40-100 ruupiat tükk(0,5 euri kuni 1,3 euri) , kallimad siis keraamilised või metallist ja odavam ots mingi kipsisegu vms.
Õlu baaris 0,65L Kingfisher 100-130 ruupiat ehk kuni 1,65 euri...rannas kallim ja kallimates restodes, mujal peaks 100-110-ga kätte saama ca 1,35 euri. Poes umbes 0,85 euri
Söögid baarides, snäkid krevetid, kalmaarirõngad...ei ole vaid viis tükki :) hind umbes 3,5 euri ja praed 360-460 ruupiat ca 5-6 euri. Kallimad 700-990 ca 12.70 euri (kurss arvestatud 1 eur = 78 INR)
Ekskurssioone ei ole võtnud, otsisime ise kohad välja, riksa või takso ja ikka odavam, olgu siis tegu vürtsifarmiga või elevantidega vms neljane punt ja takso on sõidetav kuhu iganes. Kütuse hind on küll lähenemas eurile liitri eest, aga töötasud on väga madalad, seega sõit meile siiski vastuvõetava hinnaga.
Inimesed on sõbralikud, kauplejad riukalikud tihti, aga tulla tasub kindlasti, ettevaatlikud peavad olema üksikud naisterahvad-neiud, eriti öösel.

Küsimus selline,kas suuremaid taksosid või marsasid seal ka esineb? Reisime kuuekesi.

Hei-Hei! Resideerume 3.01-31.01 Goas. Kel huvi, saame kokku ja avastame koos. 

Tegelen ka fotograafia ja videoga. 
Lisage fb ja suhtleb lähemalt.
Tervitades, Laura

Jõudsin eile Goast tagasi ja jagaks natuke teadmisi, et minu ämbritega ringi ei koperdataks :)

Lend oli läbi Rootsi, 50 min. ümberistumist ja seal hakkas dokumendikontroll uurima India viisat. Selgus, et välja olin printinud taotluse (pildiga siis) ja printimatta jäi kinnitus, mis tuli hiljem. Õnneks oli see telefonis olemas ja läbi saime. Paanika-Jaanika läks aga lahtija Qataris otsisime võimalust printimiseks, a ega keegi sind oma turvatud lennujaama süsteemidesse lase logida. Leidsime siis ühe infolaua noormehe, kelle isiklikule meilile saatsime siis kinnituse ja nii saime vajaliku tehtud. Ulme head ja abivalmid ikka. Igatahes Goas enam probleeme polnud.
Lennujaama valuutakurss pole paha üldse. Esialgseks taksorahaks sobib võtta küll, 76.5 saime kursiks. Kaasa tasub võtta eurosid, pärast saab vahetada igalpool, eriti Põhja-Goas (kurss reeglina 80.00, vahendustasu puudub), Lõunas oli võimalusi vähem, aga olid(kurss 79.1 umbes).
Internet (Vodafone) sai ostetud teisel päeval Lõuna Goa Palolemi rannaäärsest kaubatänavast. Maksis 499 ruupiat, iga päev tuli 1.5 Giga andmesidet uuesti peale. Kohalikud kõned tasuta aga tuttavaid kellele helistada vähe :) Piisas küll ja veel kahe telefoni jaoks, ei õnnestunud kordagi tühjaks teha. Majutust soovitaks Lõunas Eve Resorti, käisime seal hommikuti söömas, tundus väga asjalik. Hea lähedal nii Patlemile kui Palolemi randa.  X Club-ist hoiduge, see on pettus, tegelikult soovitud teenust ei saagi. Üldse soovitaks puhata algul näiteks nädala põhjas, käia ekskursioonidel (tänaval pakkuijaid piisavalt, saab nii vene kui inglise keeles hakkama), osta meeneid ja teine nädal vedeleda lõuna imeilusate palmide all. Lõuna rannad on ikka kordades ilusamad, eriti Palolem ja Patnem (suht kõrvuti). Kui lähete väikeste lastega, oleks küll soovitus lõunasse minna, seal meri rahulik ja saavad ka nemad vette. Põhjas oli kõik see 9 päeva punane lipp vardas, laine kõrge! Ise tegime küll vastupidi, olime 4 ööd lõunas ja siis ülejäänu põhjas. Tegevust on küll kindlasti vähem a leidke aega ka puhkamiseks....  Taksosõit põhja-lõuna vahel maksis 3000 kohalikku, vahemaa 78 km aga aega kulus 3.5 tundi, samas näeb ka maad natuke. Transfer lennujaamast lõunasse oli meil 1700 öösel, põhjast lennujaama oli 1500 öösel. Päevased tariifid on odavamad. Alati kaubelge ja naeratage heatahtlikult nii taksojuhtidega kui müüjatega, teenendajatega ja hinnad sulavad :)  
Sõitke palju tuk-tukiga, 3-4 km umbes 200 kohalikku. Kaubatänavatel on kauplemine muidugi raskendatud. Paljudel naistel on päevad läbi kaasas väiksed lapsed ja nendega kaubelda niigi olematute hindade juures on nagu lapse toidukausi ümberpööramine. Odavad on põhja pool ka Suzuki Maruti bussid, mis on küll nii väiksed, et Anjuna Night Marketist tulles sisse sain, a pärast välja ronides jäin ukseauku kinni (kasv 195 cm).

Kes soovib midagi veel teada, aitan meeleldi.