Jällegi autoreis lõuna-euroopasse

Tervist!
Meil plaan siis perega minna lõuna-euroopa tuurile juuni keskel. See kord saab meil minek olema veidi teistmoodi ajastusega - alustame reede lõunal ja sõidame esimese etapina ainult veidi peale Riiat olevasse majutuspaika. Sealt jätkame sõitu laupäeva hommikul Viini suunas ja minu arvestuste kohaselt jõuame laupäeva õhtuks ilmselt umbes Czestochowa kanti, 50 km siia-sinna. Kuna meie reisi algus on tavapäratu ja ilmselt just mitte üldkasutatav, siis ka Poola ööbimine on veidi erinevas kohas teistest. Siin, Tripis, on palju juttu Poolas ööbimistest ja muust Poolaga seonduvast, kuid ma ei ole leidnud Czestochowa kandi kohta infi. Huvitab siis ööbimisvõimalus, st olen kindel, et leiame teepealt mingi öömaja, mis asja ära ajab, kuid ehk on kellelgi mingeid häid soovitusi kuhu jääda seal ööbima? Oleks ju ebameeldiv kui jääksime mingisse teeäärsesse motelli, mis "ajab asja ära" ja hommikul sõitma hakates näeksime 5 km pärast super kohta ;)
Seega, kui kellelgi on kogemusi seal kandis, siis oleks meeldiv kui neid siin ka jagataks.
Samas, ega paha tee ka viimane teede info Poola selle suuna teedest jms.
Tervitused neile, kes hakkavad kirjutama, et "loe eelnevaid postitusi" ja teistmoodi tervitused neile, kes vastavad siia ja pakuvad head nõu!

Czestochowast 20km lõuna poole asub Hotel Stary Mlyn. Kahene tuba koos hommikusöögiga 36 EURi. Ainuke ebamugavus on see, et asub Eestist minnes teisel pool teed ja ümberpööramise koht on ca 1km edasi bensiinijaama juures. Hommikul sõitma asudes tuleb ka ca 2km tagasi sõita.

Tere rogks.

Loodan,et liigute Czstchovast läbi ikkagi Tsehhi suunas.
Linnast läbi sõites mööda E75-t,jääb a`20 km kaugusele üks imeilus majutuskoht nimega Zornitsa.Muinasjutuline hotellike ja mitte kallis.
See jääb otse tee äärde.Kahjuks selle asula või küla nime ei mäleta.
Sai aastaid tagasi seal ööbitud-super hommikusöögid, fantastiline pererahvas.
Tookord bronnisime selle selle bookingu teel,ka oma sõprade soovitusel,kes seal käinud.
Ürita,ehk saate seal kohad.Asutus oli super.

Nädala vanune info on selline, et Varssavi sees oleval kiirteel suunaga Berliini peale on teetööd Visla ületamise eel ja peale. See tähendab, et enne 20.00 tööpäeval ja laupäeva hommikupoole ning pühapäeva pärastlõunal tuleb arvestada ajakuluga. Teie satute sinna laupäeva pärastlõunal, siis peaks olema olukord lahedam. Valmis on kiirtee linna sees, mis suunab linna piiril Krakowi ja Katowice ( Wroclavi )suunal minejad Berliini kiirteelt maha. Satute linna piirile 5 km enne Janki 7 ja 8 hargnemist. Mittetippajal võib huvi pärast isegi seda kaudu minna, arvestama peab sellega, et tehakse juba ettevalmistusi Janki- Mszczonowi lõigu remonditöödeks. Ohutum on minna ikkagi Berliini peale kuni nr. 50 ringteeni ja mööda seda Mszczonowisse E67 ehk S8 peale. Magusamad öömajad on uue S8 ääres, enne Piotrkow- Trybunalskit ( Gorki jt. )Arvestama peab kahte nüanssi, enam ei ole vasakul asuvatesse nii lihtne pääseda ( Fox, Zloty Mlin jt. ) ja paremal olevatesse tuleb suurelt ristmikult maha keerata ja aia taga paralleelselt liikuda. See eeldab sihtkoha teadmist, enam tsuktsi moodi ei saa, et kui näen, siis keeram maha. Peale P-Tryb. i on kuni Czestochowani jupp tühja maad kahel pool, mingid asutused kahe bensuka juures on. Kui te liigute sellises tempos , et suudate Czestochowa veel õhtul läbida, siis tasub veel 20 km edasi liikuda, sest hommikul on Czes. remondi tõttu umbes. ÖÖmaja tuleb leida enne Siewierzi, sest pärast seda hakkava ajutised sildid Ostrava peale suunama ja enam tee ääres midagi ei ole. 30 km enne Tsehhi piiri on 9 km uuest A1 kiirteest puudu. Siin tuleb tähelepanelik olla, sest umbes 2- 3 km pärast suunatakse kuni 3,5 tonnised vasakule ja nad saavad uuele kiirteele tagasi. Veoautod panevad veel 20 km kitseradu. Veel seda, et juunis on pajud asutused reedel ja laupäeval pulmalisi täis, nalja saab igal juhul.

Meie oleme sarnast ajastust ka vist juba 3x kasutanud..reede õhtul peale tööd Tallinnast minema,esimeseks ööks sinna: http://brencis.hpage.com/
Kui lõuna paiku liikuma hakata siis isiklikult sõidaks kaugemale
näiteks http://www.sermutas.lt/en/viesbutis
või veel tunnike sõitu Kaunase juurde http://www.via-baltica.lt/index.php/en/contacts.html

Lätist oleme üritanud varakult alustada,et kasutada ära laupäeva ennelõunast "rekkavabadust" Poolas, piirist Bialystokini,pärast on juba "kergem" tänu uutele teelõikudele.Warssavist Tsehhi poole on nüüd lausa lust liikuda võrreldes paari aastataguse olukorraga.Mullu jõudsime õhtuks sellisesse kohta: http://www.naturaresidence.pl/en/core/generic.php?_PageID=30583
Teest eemal,uus,päris OK spa saunadega,hea resto.Päeval sai ka tunnike shopatud,söödud ja muid tankimis,paduvihma,suitsupause tehtud.Warssavis oli kerge venimine linnasissesõidul,edasi Berliini peale siis 50-da tee kaudu E67-le
Hommikul taas mööda uhiuut A1-te edasi,NB! trass on uus ja bensukaid,motelle selle äärde veel ehitatud pole!Seepärast sai ka suht varakult pidama jäädud.Juunikuu laupäevadel on ilmselt ka nn. poolapulmafaktor mängus..
Ise plaanime ka ilmselt 20. või 21.juuni Horvaatia poole startida...

Tänan teid vastuste eest.
Meil ka pikem peatumine mõeldud Horvaatias. Kuigi tõenäoliselt teeme siiski nii, et 2-3 päeva Istrial, siis Makarska kandis 3-4 päeva, siis Montenegro 1-2 päeva ja sealt Bosnia ja Ungari kaudu vaikselt kodupoole. Enne Horvaatiat lõikame veel ka Viinist ja Veneetsiast läbi.
Selline rohkem roadtripi moodi reis. Naine ja lapsed pole enne sealkandis käinud, tahame võimalikult palju kohti "tarbida". Ise olen sealkandis neljandat korda (viimati küll 2006)ja jagan enamvähem kohalikku eluolu.

Tere

On samuti plaan hakata autoga Horvaatia suunas sõitma.
Sooviksime peatuda Brnos või siis Viinis. Olen uurinud siin erinevaid kiirteid ja nende maksustamist. Kas kellelgi on kogemust, et mis moodi see kiirteede eest maksmine käib? Vaatasin (googlemapsist), et Brnost välja sõites ei paista ühtegi putkat või muud sarnast tõkkepuuga ehitist, kus peaksin maksma kiirtee eest. Samas - nagu aru olen saanud - tuleks Brno-Viin (maantee nr 52) eest maksta. Või siis mitte?

On kellelgi kogemusi ja teadmisi jagada?

Vinjett Tsehhi piirilt umbes 12 euri ja Austria piirilt 8.50