Jagage palun häid kogemusi Tais :)

Tere,

jaanuaris minek kuuks ajaks Taisse. Lonely Planetid ja veel mingid raamatud on olemas, aga mõtlesin, et ehk on siinsetel toredaid avastusi/soovitusi jagada. Järsku on meelde jäänud mõni tore kohalik perehotell, super looduspark, lemmik turg, massaaž(voi massaažikursus) või restoran? Isiklikud kogemused on ikka mõnusamad kuulda.

Alles hakkame reisi kokku panema, aga eesmärk on korralikult ringi tuuseldada eri piirkondades. Huvid on sellised: TOIT!, siis loodus, kohalik ajalugu/kultuur. Selline segapudru, et kõike näeks ja prooviks. Heameelega leiaks ka meditatsiooni ja tai massaaži võimalusi. Üks kindel plaan on minna elevantide rehabilitatsiooni parki kuskil põhjas (kunagi lugesin ajalehest)ja teine on ööbida mõned ööd mingis disainihotellis, mida mu mees fännab. Ülejäänu suhtes oleme avatud ja pigem jätame raha kohalikele kui onu Hiltonile jms.

Nii et kui mõni mälestus toob naeratuse naole, või on hea soovitus, siis andke aga tuld :)

Ok, ise hooletu, ei lugenud kohe lõpuni. Bangkok ise super. Seal leiab kõike. Keskel Old Sukhothai oli äärmiselt kena. Põhjas minu vaieldamatu lemmik Chiang Mai.

Suur tanu Eddie00! Uurin veel, et mis Chiang Mais elamusi pakkus? Mida ssovitad (mis iganes vaatamisvaarsustest oobimiseni) Meil sinna ysna kindlalt minek ka. Elevandi park on seal lahedal, tuleb siis vist ikka moned paevad Chiang Mais ka broneerida kindlasti. Sukhothai jaab ju siis tee peale ka, eriti kui rongiga minna.

Kui kasutaksid otsingut, siis Taimaa kohta peaks leiduma infi ikka küll ja veel.

Sisukat tuhnimist, Aare

Teemaväline, aga onu Hiltonit pole enam ammu olemas, suurt osa Tai ketihotelle omavad frantsiisi alusel kohalikud omanikud, nii et raha läheb kohalikele nii või naa. Ketihotellide eelis on see, et sulle on tõenäoliselt tagatud kindel standard.

Priis- ma olen paljud vanemad postid läbi lugenud, aga need on pigem sellised üldised ja a la turistihotellide, Phuket jms kohta, mida ma isegi raamatutest/internetist leian. Pigem loodaks kuulda just erilisi isiklikke erilisi kogemusi kõrghetkede kohta (olgu see eriti vinge vaade, luksspa või kohalik käsitöö. Noh, miski, mis naeratama paneb tagasi mõeldes). Seepärast uuringi lisaks. Kui ma loen ööbimise kohta LPst ja siis ütleb keegi siin, et vot seal ja seal kohas on ühel vanapaaril üks maru vinge ja hubane B&B, no siis viimast lähen ju igatahes suure tõenäosusega proovima. :)

Snoop- hmm, sellest ma ei olnudki teadlik. Suured tänud, siis vast on kergem valida kui ei välista täiesti kette. Aga üldjuhul proovime ilma kettideta vast hakkama saada, kui nad just väga omapärased ei ole. Muidu on nad ikka suht samad, paari kohaliku kiiksuga igal pool.

Mina vaimustusin hiigelsuurtest maanteereklaamidest. http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/13304685

Muidu oli Tai minu jaoks igast otsast eriline.

Kuu aega on vähe, et soovitada kursusi, liiga pinnapealseks jääks siis saadav kogemus. 10 päevaga jõuaks tai massaazhi kursuse küll läbida, aga siis jääks muu Tai vaatamiseks aega juba väheks. Ja super faster asju soovitada ka ei täi, tahad elus midagi Tõelist ja Ainulaadset, siis pead ka ise süvitsi minema. http://karavanserai.bluemoon.ee/Aasia/Tai/tai_tegevused.php#vaatamisvaarsused

P.S "Andke tuld" kasutavad ülemused, kui neil on midagi kiiresti valmis vaja saada, et ruttu asi maha parseldada.

Naabrimees, sul on vahvad pildid. Ma pildistan tihti sepistatud rodusid ja varavaid, igal yhel oma kiiks :). Neist kiiksudest kuulmine ongi tore, markan siis vast asju, mida nina LPs ei markaks :) Muide, sul on piltide alguses mingi show pildid? Mis show see oli ja kas oli hea? Ma tahaksin vaga naha thai traditsioonilist klassikalist (mitte rahva) tantsu. Tuli see meelde piltidega.

MkM, sul on vast oigus kyll. Pohjalikuks meditatsiooni/massashi kurseks aega ei jaaks jah. Lahme ilmselt nadalaks ajaks vabatahtlikeks elevantide rehabilitatsiooniparki, nii et pikema kogemuse saab vast sealt. A vast mone tutvustava kokanduse asja Chiang Mais paevaks paariks ikka leiab. Aga jah, enne kui syvitsi minna, peab ikka uurima, kus ja kuidas seda teha :)

Ja mul ei ole (onneks) sellist ylemust olnud, kes seda sonapaari nii kasutaks. Yldse ei ole parseldamisega kokku puutunud:). Minu jaoks on "andke tuld" pigem selline valjend, et oelge aga, mis pahe tuleb. Peab siis vist mone sobivama valjendi leidma, kui see ebameeldivaid assotsatsioone teistele tekitab :)

Käisin vaatamas Rose Garden (Thai Culture Village) kultuurikülas ühte kultuurietendust, mis küll eelkõige ülevaatlik massiturismietendus. Kuid siiski hea.

Meeldis väga nn. bambusetants

Minu lemmikpaik Tais oli samuti Chiang Mai. Selle lähedal on suur loomaaed, kus loomad üsna vabalt ja osad ka päris lahtiselt elavad, seal korraldatakse öist tuuri džiipidega, nimeks Night Safari vms. Lisaks on seal ümberringi mäed, templid, kuumaveeallikad jne. Chiang Maist paari tunni sõidu kaugusel on ka väike linnake Pai, kus iseenesest pole just midagi erilist teha, kuid on selline relaxed atmosfäär ja kui linnakesest välja sõita, näeb väga ehedat Tai külaelu, laiuvaid riisipõlde jne.

Priis- ma olen paljud vanemad postid läbi lugenud, aga need on pigem sellised üldised ja a la turistihotellide, Phuket jms kohta, mida ma isegi raamatutest/internetist leian. Pigem loodaks kuulda just erilisi isiklikke erilisi kogemusi kõrghetkede kohta (olgu see eriti vinge vaade, luksspa või kohalik käsitöö. Noh, miski, mis naeratama paneb tagasi mõeldes). Seepärast uuringi lisaks. Kui ma loen ööbimise kohta LPst ja siis ütleb keegi siin, et vot seal ja seal kohas on ühel vanapaaril üks maru vinge ja hubane B&B, no siis viimast lähen ju igatahes suure tõenäosusega proovima. :)

Olen siiski veendunud, et aastate jooksul siia kogunenud info Taimaa erinevate piirkondade kohta on piisav, et ka oma esmane tulevane reis planeerida ning teostada. Keeruliseks võib sul minna "disain hotellidega", kuid erinevate piirkondade eripärad, hotellid-bungalowd, vaatamisväärsused jne. on kohe kindlasti siin foorumis kajastatud. Kui sellest infost teile reisiks miskitki abi ei ole, siis kahjuks ei oska aidata.

Need käsitöö jm. turud leiad Taimaa ülesse kui ilmutad õlesse oma huvi taksojuhile või näiteks ka hotelli reptsessioonis.

Väga mõnus oli Nirvana Resort Koh Changi lõunatipus, Bang Bao kaluriküla läheduses. Väga-väga rahulik ning eraldatud kümnekonnast hästi sisustatud bangalost koosnev tilluke resort džungli serval, kus päris metsikud ahvid lähedal ringi jalutasid. Väga vinge restoran, super hommikusöök, vaade, toad - lihtsalt chill. Eelmisel talvel oli see peaaegu inimtühi ka. Olin seal reisi lõpus endalegi ootamatult 3 päeva ning tõeline rahu tekkis hinge seal. Lisaks on peaaegu kõrval Bang Bao megahead mereandide restoranid. Ja kokanduskursuse sai poole tee pealt Lonely Beachini (ka koht, kus võiks lõõgastuda)

To Priis: ei maksa olla kuri, kui inimene küsib täiesti erilisi meenutusi, sest aastate jooksul kogutu nii vananeb, kui muutub laiade teemade jooksul hõlmamatuks.

Aitah Naabrimees, MaddAdam, Priis ja Msander, vaga hea info :) Priis, meil on lihtsalt erinevad planeerimiseviisid. Minu igapaeva too on selline kuivik, et reisi planeerin mitte ainult teiste kirjelduste/info, aga eriti emotsioonide pealt :). Ja eks ma siis peale reisi lisan siia meie korghetked ikka ka.

Msander, vot see Nirvana resort kolab tapselt midagi meile, juba seepan meest, et see plaani votta.

Priis, eks turud jah leiab, aga eelkoige ma otsin paris ehtsat kasitood vastavalt piirkondlikele traditisioonidele (noh nagu Haapsalu sall Eestis voi oiged Muhu sussid, neid on ikka paris raske leida oigeid). A ma juba sain moned vihjed ka :)

Piletid said ostetud, nii et nyyd roomustan planeerimise yle :).

Vaat Kadrit, on õnnestunud Taimaal viibida kolm korda ja nii organiseeritult kui seljakotiga. Saan aru, et teil on kasutada oma esimeseks reisiks kuu ning see tundub piisavalt pikk aeg. Pean teid kurvastama, sest Taimaa on suur maa ning kui te just "tuld" viima ei lähe ning jätkuvas liikumises soovi olla, siis oleks mõtekas mitte lahmida, vaid kasutades LP-d või käinute tähelepanekuid silmaspidades mingi mõistlik kondikava maha panna. Ehk õnnestub teil veel minna. /Huvid on sellised: TOIT!, siis loodus, kohalik ajalugu/kultuur. Selline segapudru, et kõike näeks ja prooviks. Heameelega leiaks ka meditatsiooni ja tai massaaži võimalusi./ Tundub, et sa ise ka täpselt tea mida näha-kuulda-kogeda soovid. Toit on seal super nii Pattayal kui Chiang Mais. Hoia silmad lahti ning leiad romantikat nii mererannas kalurirestoranis kui Bankoki tänavasaginas. Templeid jt. vaatamisväärsusi leiad muretult kõikjalt kuhu reisid (LP on abiks). Krokodille, elevante jt. loomi näed igas suuremas asustatud punktis või selle lähistel. Taimaa erinevates regioonides on loodus natuke erinev. Loodusega tutvumiseks võid võtta reise mis on saadaval nii ühe- kui mitmepäevastena. Soovitan igas punktis kuhu mõneks päevaks paikseks jääte rentida mootorratas või motorbike (roller). Sõitke võimalusel natukene suuremast asustusest kaugemale ning siis näete Taimaa ehedat elu, inimesi ning loodust (k.a. kohalikke külasid, maaharimist, turge, söögikohti, kauplusi). "Disain hotellidest" ei oska kahjuks midagi kribida, sest ma ei ole kohanud neid...

Priis, ara pahanda ja plartsu nyyd. Mul on olemas nii Lp kui mingid muud raamatud, samuti kallid endised kolleegid Taist. Aga LP on ikka kuiv. Nii lisaks meeldib mulle uurida, mis on kellegile hinge lainud, sest emotsioon on lisavaartus ja proovides aru saada miks voi kuidas midagi kellegile emotsiooni tekitab, tekib reisile ka avaram moode:)Sina planeerid oma moodi, mina oma:). Aga aitæh lahkete nouannete eest. Aga koik mooturiga asjandused minu juhtimise alla kyll ei tule, aga kylle me ringiliikumis voimaluse leiame.

Osaline kondikava on juba olemas nuud jah. Yhtedel oli suurhetk elevandipark, homme saame end vabatahtlikeks ka kirja :). Teepeal kaime Old Sukhotais, kuskil vaatame pulgatantsu ja Koh Chang hakkas nagu ka valikusse tulema, nii et nyyd veelgi pohjus. Vaatan et hotelclubi kaudu head hinnad kah :).

Life is chill, eksju:)

Ka Taimaad mitmeid kordi kylastanud. Kui pohja plaan minna soovitan ara kaia Chang Mais, kuldses kolmnurgas (koht kus korraga naha Laos,Birma ja Tai)ja oopiumi muuseumis. Ning otsida yles Kareni kyla, kus elavad kaelkirjaknaised, kel kuldsed vorud kaela ymber, neid on ka meedias mitmeid kordi kajastatud, selle kyla lahedal saab tutvuda ka teiste erinevate magikultuuride ja rahvustega. Louna pool jattis hea mulje Koh Lipe (kutsutakse ka Tai Malediivideks), kuid tundub et sellest varem suhteliselt vaikset saart ei ole enam kauaks. Kuid seal ymbruses on veel moned vaikesed saared, kui peaks olema tahtmine paariks paevaks maailma eest poheneda. Pak Barra (Hat Yai lahedal) sadamas on mitmeid reisikorraldajaid, kellelt informatsiooni saab. Kui soovite melu ja palju turiste, siis sobib Phuket imehasti, kuid ka sealt on voimalik monele saarekesele poigata, meie kylastasime Rang Yai saart, kus on oobimiseks vaid moned bangalod, ooseks saab ka seal turistidest rahu ja saarel on vaid 2 kohalikku elanikku saare teises otsas :D

Paikest ja toredat reisi Teile

Aitäh Supa, me paneme nüüd marsruuti kokku, need soovitused on head küll. Chian Maisse läheme kindlasti, oopiumi muusem kõlab huvitavalt.

Kareni hõimu tahaks ka näha, aga hetkel ei tea veel, kuidas seda teha nii, et nad ei ole "väljanäitusel"... Eks see ka selgub.

Me ei ole veel selgeks saanud, kuhu kanti saartele minna, aga vaikus ja rahu kõlab hästi :)

Kuldne kolmnurk asub ikka Chiang Rai juures, samuti nagu ka karenite hõim, kes on tegelikult põgenikud Birmast.