Jalgrattamatk ahvenamaale 4-kesi.

Kuna mõtlesime minna neljakesi mina ja mu ema ja mu 2 last.(14 ja 15)Küsmus on , et kui ma tulen 5.30 laeva pealt maha kuhu me lähme ? Milliseid odavaid võimalusi on olemas ? Kuhu teie olete läinud? Ning milliseid nippe/nõuandeid annate ? Ette tänades.

Ei saa küll täpselt aru, mida silmas pead või milliseid minekukohti otsid, aga ise sõitsin Ormdali ja Bergö suunas, leidsin kuskil seal vaikse sadama, vaatasin sillal päikesetõusu. Kohvi tegemisel takistas hajameelsus - olin unustanud haarata laevast/sadamast kaasa magedat vett. Ootasin kuniks avanes Marienhamnis turistiinfo, et saada kaarti ja hakata väntama Degersandi suunas.

Suvehommikul on see ju väga mõnus ja ilus aeg matka alustamiseks. Mis võimalusi sa silmas pead?

Meie otsisime varjatuma paiga ja tegime omale hommikusöögi. Siis pikutasime veidi ja suundusime turismiiinfo punkti. Varustasime end vajalike infomaterjalidega ja asusime väntama. Eelnevalt mingit plaani ei teinudki. Sõitsime palju meeldis, puhkasime kus meeldis. Ööbisime telgiga metsikult. Sobiva telkimiskoha leidmine oli küll alati paras pähkel, milleks tuli aega ja jaksu varuda.

Ma avastasin, et telkimiseks on mõnusad avalikud rannad. Õhtuks kaovad inimesed sealt ära, olemas sile maapind, tualett ja mõnel pool ka voolav vesi. Kõik mugavused :) Ilus vaade ja hommikuujumine pealekauba.

Mis laeva firmadega läksite ? ning kust peab rattaga väljuma ? (esimest korda)

Turkust Viking Linega läksime. Aga see oli ammu, ma praeguseid sõidugraafikuid ei tea. Rattad on autotekil ja autoteki kaudu on väljumine. Päris hulga inimesi läks seal maha ja jalgrattureid oli palju.

Tulin just rattamatkalt eelmise nädala laupäeval. Sõitsime Tallinki laevaga suunal Tallinn-Mariehamn. Laevalt sain maha kell 5 hommikul. Kui vihma ei saja, on nii mõnus ka lihtsalt pargis aega veeta. Rahulik park oli mere ääres valitsushoone taga. Lisaks olid pargis ka jäneste ja lindude puurid, võis nagu loomaaias ringi käia. Turismiinfo tehakse lahti kell 9 hommikul. Kui väike matkapliit on kaasas, ei ole hommikusöögi tegemine probleemiks. Hotelle meie ei kasutanud, olime metsikult looduses.

See kellaaeg oligi paras aeg rattamatkaga alustamiseks, päike juba tõusis ja oligi rahulikum sõita.

Mis seal Ahvenamaal teha? Ma plaanin augustis autoga seal puhkamist. Täna ostsin laevapiletid Tallinn - Helsingi ja tagasi. Nüüd järgmisena kavatsen asuda Turu - Marienhamn - Turu praamireisi planeerimisele. Kõige lihtsam on otsesõit, aga on ka teisi variante. Aega on mul ca 3 päeva seal kohapeal olekuks. Ehk oskab keegi foorumis mulle mõningaid variante soovitada. Esimese öömaja bronnisin Eckerosse ja teise Marienhamni. Kolmas on veel lahtine, kuid neid on praegu võimalik veel ümbermängida. Kummaline oli see, et bookingcom näitas just broneerinud eestlaste arvuks 33! Üldine reisiaeg on küll praeguseks lukus!

Mis seal Ahvenamaal teha? Ma plaanin augustis autoga seal olemist?

Sooviks odavaid laevapileteid, aga peab uurima veel :)

834ARR, Ahvenamaa on lihtsalt tšill koht, seal pole vaja midagi teha (kuri näpp küll kipub toksima, et mis Sa sinna siis lähed, kui ei tea, mis seal teha? :) ).

Charlie-le, jah olen selle lingi ja ka teised kättesaadavad kirjutised läbi uurinud, aga mingi ebaselgus on ikka. Eriti puudutab see reisiga seonduvat sadama majandust jmt. Praam on plaani järgi 19:15 Turus, kas oleks reaalne jõuda veel samal päeval Helsingist kell 22:30 Tallinna väljuvale laevale? Ilmselt ei jõua ja täna tegin broneeringu ümber ja lisandus üks reisipäev, mis tuleb veeta Turu - Helsingi vahel.

Mõned käivad tšillimas Viru keskuses, seega selleks ei pea raha kulutama ja kaugele sõitma. Mina tahan Ahvenamaal lisaks erialastele toimingutele näha ja kuulda uut ning vajalikku.

Heameelega loeks kellegi seal hiljuti käinud kokkuvõtlikku muljet.