Jordaania ilm

Mis ilm on Jordaanias novembris? Ilmselt meie jaoks piisavalt soe, aga lugesin, et algavad vihmad.

  1. http://www.wunderground.com/global/stations/40270.html
  2. sealt History & Almanac
  3. uuri, et mis ilm seal 2009 novembris oli.

See, et seal vihma sajaks, on ka väga vähe tõenäoline, kui seda üleüldse peaks juhtuma. Sellist asjad nagu vihmad seal reeglina ei esinegi, sajab vaid loetud päevad aastast ja seegi ei ole Eesti mõistes suurt vihma nime väärt, nii et sellepärast muretseda ei maksa. Jahedamaks läheb ilm kindlasti, päris talvemantlit vaja ei ole, aga miskit soojemat võiks ikka kaasas olla :) . . . Trip.ee lisas lausete algusesse suured algustähed ja eeldab, et postitaja seda tulevikus ise teeb!

Ennustan, et ilm Jordaanias (Raplas, Mallorcal, kus iganes) on novembris selline nagu ta parajasti juhtub olema. Paari aasta eest oli detsembri algul ilm näiteks külmem kui Eestis. Väga üllatav oli Ammanis maandudes näha maas õrna lumekihti.

Ega nendest eelmiste aastate andmetest kipu suurt kasu olema, emake loodus teeb kogu maailmas ikka seda, mida ise tahab. Ja nii mõnigi kord risti vastupidi sellele, mida meteoroloogid arvavad.

Mõni soojem asi kotti pista on aga alati tark mõte. Üleliigsed asjad võib maha kiskuda, kui olemine liiga palavaks läheb, aga katsu sa puuduvat asja selga ajada...

Jordaanias on sel perioodil valdavalt kuiv, kuid päevase ja öise temperatuuri vahe võib suur olla. Seega soojemad riided ikka kaasa võtta, ka mägedes tulenevalt kõrguse vahedest on kliimatingimused erinevad. Eelmisel aastal sain novembris Petras olles paduvihma kaela, kuid tõele au andes see sadu kestis ca tunni. Punase mere ääres, Akabas on muidugi mõnus soe, kuid kõrbes võivad olla liivatormid ....ei pruugi muidugi olla :)

Ilm Novembris veel ok. Isegi kui Ammanis ja pohja pool vihma sajab, siis saab alati surnumere aarde voi Aqabasse minna, seal ei saja pea mitte kunagi :)