Juhiluba Austraalias

Küsimus siis järgmine, et kuidas on Eesti juhilubadega sõitmine Austraalias? Infoasutralias lugesin midagi juhilubade tõlke kohta aga seal ei olnud mainitud kuidas või kust seda tõlget saaks. Mul endal olemas b-kat ja need nn euro load.

Ei ole seal mingit tõlget vaja, lubadel ju inglisekeelne tekst ka. Eesti lubadega võib sõita kyll ja probleeme ei tohiks olla. Samuti olen eesti lubadega autot rentinud, nii et "No worries, mate"!

0
0

1\ uutel Eesti lubadel on inglisekeelne vaid raskestiloetav "vesimärk"; 2\ rahvusvahelised load saab soovi korral ARK'i kontorist paarisaja krooni eest, kui Eesti omad juba olemas on (mõnel maal tulevad kasuks, konkreetselt Austraalia kohta ei tea).

0
0

Üllatusega avastasin, et see mis Korsten räägib on tõsi, nn. uutel lubadel polegi midagi muud inglise keeles peale vaevumärgatava teksti "driving licence". Endal mul need vanemat tüüpi load. Kusjuures eriti tobe on tegelikult see, et kulutatakse suurt raha igasugu dokumentide väljatöötamiseks (nagu ID kaart ja seesamune juhiluba) ja unustatakse nii lihtne asi nagu võõrkeelne tekst. Endal oli Austraalias paar korda ID kaardiga (passi ei taha nagu kaasas kanda) sama lugu, et nt. postkontoris küsitakse, et ee.. mis asi see on ja siis kui sai seletatud, et see on ikkagi "government ID", siis oli "no worries!". Selliseid segadusi väldiks, kui ID kaardil oleks pealkiri ka inglise keeles nt "ID/Passport of citizen of Estonian Republic" vms. Ning miks mitte ka veel hispaania ja veel mõnes keeles. Sama lugu juhiloaga. Point selles, et dokument peaks olema yheselt mõistetav ka välismaalastele, kes ei saa tuhkagi aru meie kaunist vapist ja sinimustvalgest. Sorry, et teemast kõrvale kaldusin aga äkki juhtub keegi ametnik lugema, kes järgmine kord uutele dokumentidele kujundust tellib.

0
0

Eesti euro/rahvusvaheliste lubadega võid sõita 3 kuud Austraalias,siis pead tegema kohalikud. Auto rentimine pole mingi probleem.

Palun pidage meeles, et liiklus on VASAKUL pool teed , nagu Inglismaal. :)P

0
0

Tänan info eest;) Aga kui plaanis seal aasta otsa autoga sõita siis peaks ikka ARK-ist rahvusvahelise juhiloa võtma.

0
0

Kui mina elasin Austraalias, siis Eesti eurojuhilubadega ei teinud seal midagi, kuna ingliskeelset tõlget ei olnud peal. Alguses mul ei olnud plaanigi autoga sõita seal. Kuid ühel hetkel tekkis soov auto osta ning oli vaja ingliskeelset juhiluba selleks. Tellisingi Eestist endale hallid rahvusvahelised load. Maksma läks see lõbu vaid 20 EEKU ning kohale saadeti tasuta. Load kehtisid tervelt aasta aega :) See oli aasta 2005 kuid nüüdseks on ajad/hinnad kindlasti muutunud.

Olin Austraalias 2 aastat. Lõpuks harjub nii ära vastassuunalise liiklusega. Nüüd Eestiski olles kipun vahest vasakus teeääres sõitma :)

0
0

Kristik, mul tekkis uks kusimus: Kuidas said tellida load Eestist kui ise viibisid Austraalias. Me uurisime ka seda asja ja kuna meil on ainult Eesti load, kus pole inglise keelset tolget, tahtsime ka siia tellida, aga meile oeldi, et ise peab kohale minema, muidu ei valjastata. Oleksin tanulik, kui vastaksid, kuidas oli voimalik sul neid lube saada :)

0
0

Minu kogemus on selline, et elasin Austraalias 9 kuud ja selle aja jooksul sai ka muidugi auto ostetud. Ühelkorral võtsin kätte ja otsisin Cairnsi linnas ülesse politseiniku ja pistsin talle oma juhiload pihku ja küsisin, kas nendega tohib siin sõita? Uuris ta neid siis ja vaatas ja ütles JAH.

0
0

Teemasse nagu ei lähe, aga minu arust naljakas lugu ikka... Et siis üks tuttav oli ka Austraalias üle 2 aasta ning tal muidu juhilube pole, aga seal sõitis rahulikult ringi ja kui kinni peeti siis tõmbas aga ID kaardi välja ning politsei laskis edasi sõita. Haha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased