Jurmala Livu veepark

Mingi aeg tagasi soetas suur hulk kaasmaalasi Cherry kaudu omale Riia hotelli paketi. Olin minagi nende hulgas. Idee oli külastada koolivaheajal lapsega Jurmala veekeskust. Siinkohal tahtsin soovituseks/hoiatuseks meelde tuletada, et üdini korrumpeerunud läti liikluspolitsei teeb siiani kõikidele auvõõralt 1 km enne veekeskust tasulisest tolliputkast möödasõitnutele krõbedaid trahve. Tulevad isegi veepargi parklasse järele. Üleeile sai kolm Eestist pärit seltskonda seetõttu 3 x 30.- ehk siis 90.- võrra vaesemaks. Ise nende hulka ei kuulu, kuna teadsin ohust ja leidsin selle ühe lati, mis sinna aparaati tuleb toppida. Uuenduseks oli see, et seal saab nüüd ka kaardiga maksta. Samas tundub, et iga liigutuse pealt üritatakse turistilt nahka nülgida ja nende majandusseisu arvestades ei saa neile seda alalhoiuinstinkti pahaks panna.

Jurmalasse sissesõidu eest on raha küsitud aastakümneid ning just selle koha peal. Ning kui korrumpeerunud politsei saadud raha vastu ka kviitungi andis (mida ta ilmselt ka tegi), siis pole antud juhtumil küll korruptsiooniga tegemist.

Tõsi, mõnes muus riigis võiks ehk politsei saata ka piletit ostma.

Sisuliselt on see teetoll, milliseid punkte on täis pea kõik Euroopa riigid. Lätlased vaid pole tee peale tõkkepuid pannud. Oleks need ees, ehk märkaks ka maksu maksta õigel ajal. Küll julgen arvata, et nii mõnigi eestlane sõidab läbi lootuses, et ehk ei peaks maksma. Lätlased ise selle peale juba ammu ei looda.

Poleks hakanud nende kohta väljendit "korrumpeerunud" kasutama, kui nad ka paberi rikkumise kohta väljastanud oleks. Teine näide tuli veel ja sellel juhul tõi inimene veepargi kõrval olevast kaupluse automaadist viieka, öeldes et rohkem arvel pole. Antud jutt oligi selleks, et vältida liigseid ja mõttetuid kulutusi neile, kes sama marsruuti ette võtta plaanivad.

Loll saab kirikus ka peksa! Vana, Eesti vanasõna!

Ehk oleks tasunud enne sõitu ikka uurida kas või siit foorumist,mis täis nõuandeid,juhiseid,linke,inimeste kogemusi jne,jne ,et kuidas ja mis seal Jurmalas on. Aga nutukirja jaoks sai kohe leitud foorum ja neid eestlaste trikitamisi on lausa paha lugeda. Ime siis kust see uuem sugupõlv kõike õpib. Pea kogu uuema aja on seal raha küsitud, varem oli isegi politsei seal. Aga loodetakse ikka pääseda mitte maksmast 1latti. Appi.....

Igas normaalses turismipiirkonnas on nn."linnamaks". Mäletan seda juba sellest ajast ,kui saime vabaks ja Eestist sai hakatud väljas käima. Linnamaksu raha kasutatakse kohaliku piirkonna arenguks,heakorraks,jms.-ks. Saagem ju aru,et kus on palju rahvast,tekib ka tavalisest rohkem prahti ja jääke -see kõik on vaja koristada,ära vedada,ja mida kõike veel. Kuna on palju rahvast,siis on vaja ülal pidada ka tavalisest suuremat kojameeste- ja muude töötajate armee.Loomulikult nende töötasud on tavakojamehest ehk suuremadki.Teisalt nõuab raha ka avalike kohtade arendus ja korrashoid. See,et turismipiirkonnas küsitakse linnamaksu on normaalne ja nii peabki olema. Miks siis Jurmala peaks olema erand? Suuremates kohtades kajastub see linnamaks majutusasutuste hindades jne.Ka Jurmalas on nõnda,kuid paljud ju ei lähe hotelli.aga linnas veedavad aega ikka. Ei ole aru saanud, miks meie kuumemates tõmbe(turismi) keskustes ei ole veel midagi taolist tehtud.Oleks ju suureks abiks.Ehk sellepärast,et eestlane on nii viril ja seda ulgumist ja vaidlemist ei jõutaks ära kuulata.

Läti politsei on kahjuks tõesti korrumpeerunud, aga 30 Ls oli selgelt üle makstud, hiljem kirjutatud 5 ls oleks paras olnud. 30 ls puhul oleksin kviitungit nõudnud. Kuna Lätis on trahvid väiksemad kui Eestis, siis 30 ls trahv on suur. Igal juhul on alati mõistlik selgeks teha, mis tee peal või kohapeal ees ootab.