Viimased kommentaarid

Me oleme hetkel TUI-ga Hurghadas. Tulime Onurairiga. Lennuk vana ja väsinud. Teenindajad eesti keeles ei rääkinud. Kohale jõudsime pool tundi kiiremini (4,5h).

Sisuliselt terve saar on täis neid kohti, kust saad osta pileteid nii Bangkokki, Pattayale, Kambodžasse Siem Reapi ja Sihanoukville-i. Meie ostsime Sihanoukville-i ja pilet maksis 700 bahti nägu. Pidime ütlema, mis hotellis ööbime ja hommikul oli minivan järel. Hinna sees oli sõit praamiga mandrile ja edasi Koh Kongi piiripunkti. Seal sai kohapealt ostetud Kambodža viisa. Arvasime, et tahetakse USD-d, aga taheti bahte. Meilt millegi pärast 1000.- näo pealt. Teised turistid maksid 1200-1500.- näost. Ise arvasime põhjuseks, miks meilt kõige vähem taheti, olevat see, et kirjutasime occupation-iks viisataotlusesse student. Piiri peale tuli Kambodža poolelt vastu suur buss, mis siis turiste vahetas ja meiega edasi/tagasi liikus. Seal kontrolliti ka seda saarelt ostetud piletit ja osad seljakotireisijad, kes olid omal moel sinna piirini saanud, maksid üsna krõbedat hinda, et edasi liikuda. Sisuliselt läheb kogu selle transa peale terve päev, Sihanuuki jõudsime õhtul kuue paiku. Muideks Kambodžas oli ka üks söögikoha peatus, kus saime päris head nuuma. Millegipärast raha ei küsitud ja me ei hakkand toppima ka. Võib-olla oli see ka pileti hinna sees?

Tervitused Janekile!
Mina käisin seal selle aasta alguses ja jäin üldiselt väga rahule. Sai elatud nädal aega ja leidsime, et see oli ka optimaalne aeg, et igasse päeva mingi tegevus leida.
Soovitaks ööbimisi otsida agoda.com-ist. Meie olime esimese öö saare lõunatipus, Bang Bao beachil. Suht tavaline kämpa. Seal on aga selline mõnus muul (pier), millele järgmisel päeval ümber kolisime. Seal kõik poed, restod, massaažid jne. Sai võetud ka üks päevane boat-trip, millega võis täitsa rahule jääda. Samas lähedal (1km eemal) sai ööbitud ka ühtede hipide külas, kus oma privaatonni eest küsiti vaid 300 bahti.
Üldiselt soovitaks saarele saabudes ennast esialgu nende vastutulnud taksodel ja bussimeestel kõige pealt White Sand beachile (see on kohe esimene sadamast minnes) viia. Ära sa jalgsiminekule mõtle, mägi liiga võimas. Sealt võta omale roller, max 250 bahti/öp ja edasi hakka kulgema. Kaua ühe koha peal hakkab igav. Seetõttu oli meil ka iga paari päeva järel uus ööbimiskoht ja uued vaated.
Sõltuvalt vihmasadudest on saarel 3-4 vaatamisväärset koske džunglis. Samuti saab rolluga ligi nendele kohtadele, kuhu muidu ei viida ja kui hindad vahel veidi privaatsust, saad omale eraranna või siis romantilise supluse kusagil mägijões lubada. Paar sellist kohta jäid ringiga teisele poole saart, nö kagunurka.
Söökides pettuma ei pidanud.
Meie liikusime sealt edasi Kambodžasse ja piletid ostsime Kai Bae Beachilt mingist teeäärsest kohast, mille vastas oli suurepärane söögikoht.
Kui oled juba paar päeva kohal olnud, elad sisse ja saad suurepäraselt hakkama.
Venelasi on terve ilm täis, aga seal saarel sai kohtutud ja suheldud vägagi normaalse seltskonnaga.

Tai ja Kambodza piiril Koh Kongis tuldi kohe minivanist väljudes juurde ja enam-vähem kättpidi talutades juhatati mingi tädi juurde, kes siis pisikese taskulambiga silmi valgustas ja "health-control"-i eest 50 bahti nõudis. Tuli lihtsalt pikalt saata ja passikontrolli suunduda.

Äkki on kellelgi kogemus Cancunist merd mööda/lennates Kuubale saamise osas? Aasta alguses tekib tõenäoliselt palju viimase hetke võimalusi Helsingist Mehhikosse. Omal ka plaan umbes kuuks ajaks sinna suunduda.

Kas kellelgi on viimase aja kogemusi/soovitusi Siem Reapist Bangkoki sõitmisega mööda maad? Ühistransport, piiriületus, ööbuss? Tahaks nädala lõpus peale Angkor Vatti tagasi reisi alguspunkti jõuda. Ette tänades..

Poleks hakanud nende kohta väljendit "korrumpeerunud" kasutama, kui nad ka paberi rikkumise kohta väljastanud oleks. Teine näide tuli veel ja sellel juhul tõi inimene veepargi kõrval olevast kaupluse automaadist viieka, öeldes et rohkem arvel pole.
Antud jutt oligi selleks, et vältida liigseid ja mõttetuid kulutusi neile, kes sama marsruuti ette võtta plaanivad.

Me olime ka eelmise aasta 14-21.10 ja temperatuur oli 25-28c, meri oli ujumiskõlbulik, aind esimesel päeval, kui saabusime, tuli törts äikest. Isegi mägijõgi oli nii soe, et kui raftingul käisime sai seal ka supeldud. Sellel aastal lähen seetõttu ka 15- 23.10 sest nagu Turkki ütles, pole turiste enam palju, hinnad on maas, täpselt paras suve pikendada