Juulis Ungarisse

Tere!
Peame plaani sõita väiksema seltskonnaga sõita Ungarit avastama. Paraku on võimalus sõita juuli teises pooles. Kuulda, et võib liiga palav olla. Kas kellelgi on kommentaare juulikuise Ungari kohta? Kui "turistikad" välja jätta, siis ehk keegi oskab soovitada põnevaid paiku, kus oleks huvitavaid looduslikke vaateid, kultuurilisi ja rahvuslikke vaatamamisväärsusi. Huvitab ka kapustade piirkond.

Oleme 7 suve tagasiteel Egeris peatunud.Varem valisime augusti et telgis soe oleks,nüüd on ilmad äraarvamatud. Eelmisel suvel enne jaanipäeva oli vägagi soe tänu soojale mis lõunast liikus. Üldiselt on pigem vihmad elamist seganud et jälgid prognoosi liikumiseks(loodad paremat). Peale veini kämpingu naaberhotellis saab mõne eurose piletiga väli- ja sisebasseinis supelda ja lamamistoolidel lebada(on ka varjud, saunad), vahelduseks saab telgi juures näiteks välilõuna korraldada. Tokaj selline tagasihoidlik, Heviz tundus esimesel korral huvitav,Budapest õhtul tulede valgusel Gellerti mäelt,Balatoni ääres seni ei ole erilist avastanud,Saliris Resort 9-10km Egerist lõunas-ehk leiab midagi.

  1. aastal sai käidud Ungari reisil, tõsi mitte juuli lõpus vaid juuli alguses. Vihma eriti ei sadanud, ent soe oli küll. Temperatuurid olid +30....+36 kraadi. Üle mõistuse midagi polnud, täiesti talutav.
    Mõned kohad mis sattusid teel, ent kõigis ei käinud. Boldogkö kindlus, Kirde- Ungaris Tokaj lähedal. Kindlus asub mäeotsas ja müüri pealt avanevad vaated ümbruskonnale. (https://boldogkovara.hu/) sinna lähedale jääb palju erinevaid suuremaid ja väiksemaid veinikeldreid, mida külastada. Meie käisime Arvay Pinceseti nimelises kohakeses. Ja oli väga põnev koht.
    Pustades korraldatakse enamasti turistidele ratsashowsid. Hortobagys, Bugac pusztas ja Kiskunsagi rahvuspargis. Lõunas Peci lähedal asuvad veel kaks veinipiirkonda Villany ja Szekszard. Külastasime Szekszardis Takleri veinimõisa, oli suurem uhkem juba see veinimõis ise oli vaatamist väärt. http://www.takler.com/.

Kui midagi ütleb seriaal Kapten Tenkeš, siis seriaali tegevuskohaks olev Siklosi kindlus on ka Peci lähedal.

Kaposvari lähistel on väike vabaõhumuuseum Szenna külakeses Kaposvari külje all. Meie käisime küll Szentendres, aga alternatiivina oleks ka Szennat külastanud.
Balatonist mitte kaugel Zalakomari lähedal on Vesipühvlite reservaat, võimalus näha neid loomi vabas õhus jalutamas. Oli väike ja mitte eriti turiste täis. (http://bfnp.hu/en/buffalo-reserve-kapolnapuszta)

Kui on veel küsimusi proovin vastata!

Tänan! Olen ise ka mõned korrad Ungaris käinud ja rohkem nagu turist. Seekord on eesmärk uurida põnevaid kohti, kuhu tavaturist ei satu ja leida kauneid looduslikke paikasid. Sageli ongi väikesed kõrvalised kohad palju huvitavamad ja ehedamat elamust pakkuvamad.
Minu arust Eesti +30 on tiba hullem taluda kui Ungaris.

Tere!

Käisime eelmisel suvel juulis Ungaris. Palavuse üle eriti ei kurtnud. Alustasime Egeri ümbrusest - seal on mitu kuumaveeallikatel põhinevat veekeskust. Külastasime Tokaj veinipiirkonda - tasub kindlasti võtta ööbimine seal piirkonnas. Paar päeva olime Budapestis, kus vaatamisväärset on piisavalt. Mõned päevad Balatoni ääres - päike oli terav, aga mitte tappev ja vedelesime päevakese Hevesi termaaljärves - vesi oli ca 32 kraadi. Müüdavad kohalikud veinid on head ja kvaliteetsed. Rohkem infot on võimalik ka leida varasemast postitusest.
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/ungari-rahvusohtu

Pustas olen käinud Hortobagys. Tehakse kaarikuga tiiru ja lisaks hobustega trikke. http://www.hortobagy.eu/hu/turizmus/pusztaprogram-csikosbemutato/
Tasus täitsa vaatamist ja lastel oli eriti põnev. Olime seal juuni keskel nädala sees ja sõitsime lihtsalt ühe tuuri alguseks kohale. Juulis ja eriti nädalalõpus tasub tõenäoliselt kohad ette broneerida.
Linnadest oli üks meeldejäävamaid Pecs. Asub peamistest turistiteedest vedi eemal ja seega on linnas liikumas rohkem kohalikke kui turiste (vähemalt juunis). Linn ise väga kena ja mõnus vähemaks päevaseks peatuseks.
Mägedes annab päevi tiirutada Matra ja Bükki mägedes. Peast kõike ei mäleta. Väiksed rongid, millega pääseb kaugemale matkaradadele, kindlused, koopad, Ungari kõrgeim mägi, Kekes, kuhu saab aitoga otsa sõita jne.