Viimased kommentaarid

Bangkokis. Eelneval korral 14.01  lennujaamas traditsiooniline seltskond maskidega,nüüd aga enamus lennujaama töölisi ja ka rohkem turistidel. Mida enamat ikka kui mask ette, eriti hiinalinna poole minnes. Homme eemale rannapuhkusele ja eks siis hiljem paistab mis lennujaamas ootab. Igal võimalusel kätepesus seepi enam kui varem, eurooplastel vähe maske ees. Myanmaris ei näinud ühtegi maski.Iga järgnev juhtum ümbruskonnas teeb tähelepanelikumaks küll. Muidu tundub tavaline hulk turiste.

Aastatega tulevad kogemused,seda ka sobiva telgi valimisel.Arvan et telkimine Euroopas on normaalne aga viimasel ajal tundub et üha enam kasutatakse matkaautosid.Kui kämpingus telkida siis hinnad lõuna suunas suurenevad, mõned sobivad ka lastega elamiseks basseini ja torude vaatenurgast.Vanematele meeldivad vist sellised termaalbasseinidega vägagi.Üle 10 aasta telkimist,ikka jälle tuleb midagi uut!

Olime Stella Di Mares jaanuaris 2012. Regulaarselt lõunast alates tuulisem. Meie Novatoursi inimesed majutati peamaja kõrval olevatesse majadesse( teisel korrusel vaade merele oli meeldiv,esimesel vist ei eriti merd näha). Oli puhas, üldiselt territoorium meeldis, lastele eriti ei mäleta et oleks olnud, nädalaks piisas. Mere ääres kividel oli loodud liivaalad(riisuti ja puhastati prille), vees käisime pontoonilt. Toitlustus oli HB. Naama Bay oli jalutamiseks veidi kaugel, kiiremalt sai kui karmi pilguga Tropiteli väravast sisse ja läbi territooriumi, hotelli oma transport liikus ka. Peamajas üleval oli õhtuti veidi meelelahutust. Vana Sharmi ja tagasi päeval suurema teeni ja sealt  väikebussidega või taksoga. Vana Sharmi alumises servas peaks tuulevaiksem olema.

Aasta tagasi öö saarel vahelduseks Sanuri elule(säilitasime toa). Ehk mõned ööd kui motikaga tiirutada. Majutuse valisime läänepoolsel osal(veidi eemal rannikust),tundus rahuldav.Tegelikult saar väike ja vahemaad üldiselt ka aga ikka motikas. Teed sellised maatüüpi ja kitsamad.Turismigrupid tiirlesid eelpoolmainitud autodega. Agungi kandi avastamiseks elasime Ubudis mõned päevad,oli seda väärt. Seal majutustel omad tuttavad autod juhiga või tänaval tülikuse piirini, samas motikasõidule vahelduseks võiks küll. Vahemaad lühikesed aga kulged aeglaselt.

Zakopane lähiümbrus autoga liiklemiseks üpris aeglane, turiste ja autosid tihedalt täis. Korduvalt olnud, meeldis(linna soodsas kämpingus). Seni kirjeldusi lugedes endale midagi erilist veevärki sealkandis ei ole avastanud. Paar korda Krakovis,meeldis. Paljudele tuttav Wieliczka soolakaevandus,oli huvitav. Teisel pool mägesid jäi silma Popradi lähedal Vrbov Thermal aga oli möödunud suvel telkimiseks kinni(mingi remont) ja samas oletan et telgis öösel jahe mägede lähedal. Austria poole Dunajska Streda Termid,meeldis(jah,tervendavas osas vanem generatsioon). Kui veidi kõrvale siis samalaadne Sloveenias enna Ungarit Lendavas või lihtsalt meeldiv matkamiseks Põhja Sloveenias Bled,i ääres Austria lähedal kämping. Viinis oli normaalne Vien Süd kämping(ümber nurga bussi ja metrooga üpris kiirelt Stephansplatsile).Lõuna poole siis Lasize Garda ääres(mõistliku hinnaga lihtne munitsipaalkämping linnas, lisaks igal kolmapäeval suur tänavaturg).Head matkamist! 

Oleme 7 suve tagasiteel Egeris peatunud.Varem valisime augusti et telgis soe oleks,nüüd on ilmad äraarvamatud. Eelmisel suvel enne jaanipäeva oli vägagi soe tänu soojale mis lõunast liikus. Üldiselt on pigem vihmad elamist seganud et jälgid prognoosi liikumiseks(loodad paremat). Peale veini kämpingu naaberhotellis saab mõne eurose piletiga väli- ja sisebasseinis supelda ja lamamistoolidel lebada(on ka varjud, saunad), vahelduseks saab telgi juures näiteks välilõuna korraldada. Tokaj selline tagasihoidlik, Heviz tundus esimesel korral huvitav,Budapest õhtul tulede valgusel Gellerti mäelt,Balatoni ääres seni ei ole erilist avastanud,Saliris Resort 9-10km Egerist lõunas-ehk leiab midagi.

Saan teatud määral vastuse anda oma teema küsimusele.Teist päeva Siem Repis ja dollarid jah. Alla 1 dollari saanud tagasi kohalikus rahas. Kaupluses vaatasin kassaaparaadis mõlemad rahad ekraanil,maksad siis vastavalt. Mõnes lihtsamas müügikohas paaridollarise ostu juures 20 dollarine juba suur raha kui tagasi soovisid dollarites. Vahetasime kaasa Tavidis, väike raha mugavam. Esimesed 60 suuremat kulus viisale.Kohalikel ikka USA dollar näpus.

Aastaid tagasi tegime ka vahelduse enne kui lõunapoolne stabiilsem ilm ja rannad meeldima hakkasid. Bangkok-Chiang Mai(lend, vaatamist linnas ja lähireisidel, veebr. alguse lillefestival)-Hua Hin(huvist rongidega,põhja oma kippus hilinema ja istusime ringi enne lõppu Bang Sue jaamas)-Pattaya(minivaniga otse,huvist aktiivsema elu vastu,tegelikult leidub piisavalt ka vaatamist). Pattayalt saab ka suhteliselt hästi transpordiga edasi erinevas suunas.

2015 Hiina uusaasta eel Hua Hinis tabas meid ka paari-kolmepäevane ootamatu jahedus(eriti Tai vaatenurgast),ikka fliis jne. Ilmad olid väga tuulised,küll ei sadanud eriti ,rand vee all. Tõesti ei vajutanud kond. nuppu tuppa sisenedes! Samal ajal Hiina lõunarannikul kiusas külmem ilm. Jahedus liikus põhjast alla, Pattayal samal ajal oli paar kraadi soojem ja vastavalt Phuket OK. Chiang Mais veebruari alguses 2013 olime ka õhtul T-särgiga, samas olnud vägagi jahe.

Ikka juhtub. Olime hädas peale viinamarjade söömist. Hiljem kohvris väike keedupulk või kasutanud keedukannu et võimalikud puu-juurviljad kuuma veega üle loputada. Kõhulahtisuse tbl ja antibiootikum. Vana Tallinna pits enne hommikusööki, alaealisele coca-cola- ehk abiks. Enne reisi Lacto Seven ei tee ka paha. Selline jama segab puhkamist kui tualetist tualetini elad, et oleksid silmapiiril.

Aastaid tagasi valisime viimaseks ööks Orchid Resort. Varahommikul äratus,tasuta lennujaama, suhteliselt lühike maa. Siis oli hommikusöök hinnas aga nii vara ei õnnestunud-näiteks. Oli väike köögivärk ka- õhtusöögi ostsime hotellis. Bassein oli väike ja külm, sissekastmiseks sobis. Sai massaazhi aga kallimalt kui linnas. Tänaval oli vist paar väikest kauplust, apteek jne. Klaasist välisuks oli kaardiga,turvalisuse lisamiseks. Sobis küll!

Qatar Airways peale esimest korda OK. Lennukid OK,jalaruumi jätkub,pikemal lennul meeldis peatoe välimiste servade painutamise võimalus et pea püsis paigas. Toitlustus normaalne, ka kangem kraam. Veidi ajad muutusid aga informeeriti varakult(TICKET.fi). Web check-in sai tehtud sest esimesele lennule ei õnnestunud teisiti kohta kinnitada. Dohas linnatiir liiniga 777(umbes 2,5 tundi sõltuvalt liiklusest, jalutamiseks sobiks väljuda näiteks Souq Wagif juures,bussid 20min vahega ringlevad.ise ei väljunudki sest peale päikese loojangut tundus mitteolulisena ja suhteliselt inimtühi ka-autod kõikjal.kui uuesti tagasi bussile siis võib-olla peab ka uuesti pileti ostma muidu ring ühele 10riyali oli vist. See lennufirma tasuta linnasõit tundub selline meeldiv trikitamine sest mitu tundi enne 20.00 sõitu ei olnud kohta bussis jne.

Saabusime tagasi Balilt esmaspäeval, olime 3 nädalat. Sellel perioodil midagi erilist ei kuulnud aga ajalehed-teleri uudised olid ka suhteliselt kõrvaline teema puhkusel. Tegelikult enne reisi tõesti püüdsime olla kursis mis ees ootab või võiks saada kahtlaseks(üks teema oli ka vulkaanid). Kordaminekuid soovides!

Proovitud ka.Esimesel korral Riiast üle Kiievi Ukrainlastega(hinna pärast,tagasi Kiievis pikalt).Mõned päevad pealinnas,vaatamisväärsused omal käel, vägagi huvitav aga suurlinn ja puhkamist vähe. Finnairiga Bangkokki nii Helsingist kui Tallinnast(soodsam)-ajavõit, öine lend tundub kergem taluda tukkudes. BKK-st alla või tagasi Thai Smile, Bangkok Airways vastavalt väljumisele või hinnale(piirdudes Suvarnabumiga). Cathay Pasific partneritega Helsingist Bangkokki või otse Phuketile mõistliku hinnaga(pikk lend mõlemal suunal öösel) aga mitu ümberistumist,üldkokkuvõttes alla 24h. Kindlasti sobib ka Turkish ja Qatar(ise Balile).Phuketile ümberistumistega lendasid Helsingist ka Emirates( koostöös Air Berliniga, nüüd...).Hind,ümberistumiste pikkus ja arv, öine või päevane lennusoov jne-näiteks Momondo otsib.Ka kellele maksta,ise seni probleemideta TICKET.fi ja Matkavaraukset.fi

Aastaid tagasi piirdusime Chiang Mai linna ja ümbruse tutvumisega, osalesime ringreisil(Wandering Star Tour) White temple(vägagi ok)-Golden Triangle( pildistamiseks)-üle jõe Laose turule(vahelduseks OK)-Long Nec küla( Burmast giidi tuttavad,täpselt ei meenu-neid mitu aga kui moraalist siis vist ikka parem kui naaberriigis puruvaesuses,ostsime-annetasime meiegi). Oli soojemat sorti talv sellel korral,palju annab juurde igaaastane veebruari alguse lillefestival. Saabusime BKK-st lennuga ja tagasi rongiga kogemuste saamiseks( öörongis selline hüpetega ,puhas ja turvaline,toitlustus võimalik,taga restoranvagunis vanad saksa turistid õllekanne püüdmas). "Chiangmai Bupatara"(õhtul vaikne rajoon,veidi vanalinna väravate suunas mugavam-õhtul linna ka lähemal).Ajalooline vanalinn päeval turiste täis,on ka vaatamist. Doi Suthep OK, võimalk ka sealt edasi looduses seigelda.Õhtune Night Safari Zoo-kui et aja sisutamiseks,ei erilist. Aeg lendas kiirelt, tasus külastamist!