Juunis Horvaatiasse

Plaanis u 2-3 nädalane autotrip ettevõtta. Tahaks käia Horvaatias ja Montenegros.
Ärge lööge palun aga tahaks küsida, milline on ilm juuni algul ja kas ujuda ka kannatab.
Kas keegi veel samal ajal sinnapoole teel?

Juuni algul on Aadria mere vesi juba igati ujutav. Mitte just "supp", aga täiesti OK. Ja päike võtab mis hirmus! NB! Hoidu merisiilikute eest - neid susse, mida igal pool müüakse, ei müüda mitte ilu pärast!

tänud sulle, siilikud egiptuse reisist tuttavad ja sussid ka olemas:)

Tahaks ka kunagi Horvaatiasse minna. Kas peavad olema mingid veesõiduki juhiload, kui tahta Horvaatias näiteks skuutrit või pisemat mootorpaati rentida? Kas Eestis peavad olema?

Kas on olemas selline variant? Kas sõit kestab kaua? Palju pappi küsitakse?
Kas praamid käivad tihti?

Eelmine aasta sai käidud 4-22 juuni.Temperatuur alla 25 ei langenud,ka öösel kuskil 15-20. Lõpus kiskus päeval 30 peale.Merevee temp.oli algul kuskil 18 aga läks kogu aeg soojemaks.Juunis mineku plussiks on turistide vähesus, iga kell leiad mere kaldal ööbimise väga mõistliku hinnaga.Julgen soovitada. Edu

Splitist sai praamiga Itaaliasse kül´l.Vaatasime ka hindu,aga kahjuks ei mäleta. Siin foorumis olid ka kuskil muidu need andmed olemas.

http://www.cemar.it/dest/ferries_croatia.htm

Split-Ancona näit 17.07 2(70+70) inimest + auto(65) 1 ots 210EUR
17.00-21.30

kunagi Dubrovnikus olles sai mõeldud ka Itaalia vallutusele aga aeg sai otsa. Odavam oli otse laevaga panna kui üles tagasi ja Itaalias alla. See Horvaatia mereäärne tee ikka jube aeglane sinkavonka asulatest läbi. Aja planeerimisel tõsine oht alaplaneerida. Aga vaatamist väärt.

Pundiga Trogiris juuni algusest jaanideni, villas vaba korter 50m2. juhul kui majutust vaja anna teada.

Kas teate Warssawi lähedal mõnd taskukohast öömaja?
Sinnani peaks vist ühe päevaga jõudma küll.

Ei tea küll mis taseme öömajast on jutt, aga Poolas suurte maanteede ääres ei ole just keeruline taskukohast ööbimist leida.

Meie jõudsime just eile tagasi. Päris karm kliima on siin.