trip-krainetrip-ukraine-dark
Kaardiga maksmine vs sularaha Pariisis?

Kui paljudes kohtades on Pariisis võimalik kaardiga maksta? Kas populaarsemates vaatamisväärsustes (nt Versailles, Louvre, Eiffel) on see võimalik? Või peaks varuma sularaha? Kui palju oleks piisav?

Kaardiga saab igalpool maksta, aga sul endal kiirem ja mugavam sularaha olemasolu, seega vaheta eestis mingi paarsada euri ära:-) restoranides jne maksa kaardiga. ok, see lihtsalt minu arvamus. (ma pakun, et louvre, eiffel + versailles, koos igast trandsporidga kokku u 100eur)

Huvitav miks arvatakse, et pangakaardid on Eestis välja mõeldud? Ma saaks aru kui prantslane küsib, et kas Eestis on mõni pangaaautomaat (ikkagi ida-Euroopa ju), aga vastupidi? Aga kui nüüd püüdlikult vastata siis Pariisis saab pangakaardiga maksta praktiliselt igalpool, kus midagi müüakse. Ja pangaautomaate, kust saaks sularaha välja võtta on kah igal pool. Sularaha varumine Eestis on seega täiesti mõttetu tegevus. Võib jah võtta mõnikümmend EUR-i kaasa, kuid mõistlikum ja turvalisem on kohapeal varusid täiendada.

Selles mõttes on küsimus igati õigustatud, et Eestis ei tuleks selle peale, et mõnes suuremas toidupoes kaardiga maksta ei saa. Aga mis toimub näiteks Saksamaal? Paljud suuremad toidupoodide ketid tunnistavad ainult mingeid kohalikke imekaarte.

märkus Saksamaa kohta täiesti õige. seal võib ikka väga eestlasele loomulikuna tunduvates kohtades kaardimaksesooviga pika ninaga jääda, ennekõike igasugused söögikohad ja just suurlinnades.

Nemad olid üks esimesed, kes kiipkaardid kasutusele võtsid. Mina olen maksnud absoluutselt igal pool (kirbuturud va) kaardiga. Ja kui sa ei saa kaardiga maksta, siis pariis kubiseb sularahaautomaatidest.

Eesti kohta on mult kunagi üks prantslane küsinud, et kas meil ikka elekter on btw.