Kaart - kalendrikuu ja temperatuuridega

Soovitage head kaarti, kus on näha mis kalendrikuus mis temperatuur  kuskil linnas/riigis on. Mõned olen leidnud, kuid need nii ebamugavad või keerulised kasutada

Sellist kalendrit ei ole võimalik koostada, sest: "ilm on nagu naisterahva tuju: vahel paistab päike ja siis jälle tibutab vihma."

Ma mõtlesin keskmiste temperatuuridega, näiteks Dubais on jaanuaris eeldatavalt ja keskmiselt nii palju sooja..... selge see, et täpset ilma ei ole võimalik ennustada Dubaisse jaanuar 2021.... Ma tahaks näha ülevaatlikult, et otsin kalendrikuude kaupa, siis näen, kus kui palju sooja/külma on tavaliselt/keskmiselt. Ei jaksa igat linna eraldi läbi lapata

Võtad näiteks Vikipeedias soovitud linna lahti ja seal on Climate. Dubai kohta on info siin.

Näiteks üks selline on:

https://www.ventusky.com/

Minu arvates päris lihtne kasutada, valid sind huvitava paiga maailmas, leiad sobiva päeva, kuu ja kellaaja, isegi mitu aastat minevikus, ongi info temperatuuri, sademete, tuule kiiruse, mille iganes kohta käes. Ise otsustad, kuivõrd see tulevikus kehtida võiks.

Näiteks sain ma teada, et 1. juuni keskpäeval olid Tallinnas järgmised temperatuurid: 2016 - 20°. 2017 - 8°, 2018 - 19°, 2019 - 16°, 2020 - arvatakse 16° tulevat, aga kui 2021 seisu tahaks teada, tuleb küll omal riisikol ise ennustamisega tegeleda.

Ah et Dubai kohta, no viimase 4 aasta 1. jaanuaril annab 23, 24, 25 ja 25°, tundub vastavat ka Vikipeedia kliima keskmisele, mis on 23,9°. Pilvitus oli aga samal perioodil 0, 0, 100 ja 90%, seega kahel viimasel aastal päikest võtta pole saanud. Mis seis järgmisel aastal, et tea keegi.

Ventusky on päris hea koht jooksvat seisu (näiteks sademeid) vaadata. Üldiselt adekvaatne koht, aga näiteks Kagu-Aasias tuleb arvestada, et sajud on paganama lokaalsed. 100 meetrit eemal võib uputada, aga sina oled kuivas või vastupidi. Temperatuur muidugi nii ei kõigu.

https://www.timeanddate.com/weather Seal lehel näeb linnade kohta ilma päris pika aja taha, päeva ja kella täpsusega.