Kaesong, Põhja-Korea

Mil viisil on võimalik külastada Põhja-Korea piiri-äärelinna Kaesongi? Olen kuulnud, et sinna korraldatakse Lõuna-Koreast limiteeritud erilubade alusel 1 päevaseid reise.

Päevas lubatakse üle piiri 300 inimest. Bussid lahkuvad Kaesongi poole igal hommikul kell 6 Kwanghuamuni lähistelt. Suure nõudluse tõttu peaks varakult registreeruma.

Kas sa ise oled seal käinud?
Reisikirje järgi on keelatud pildistada:

  • bussist
  • linnavaateid, elurajoone või elamuid
  • inimesi ilma nende nõusolekuta.
    Lisaks on öeldud, et kõik pildid vaadatakse lahkudes piiril läbi. Kas see reaalsuses peab paika?

Eks saab näha, registeerisin end tuurile ära.

Pildistamine oli pea igal pool lubatud, samuti ei keelanud giidid meil bussiaknast pildistada. Pyonyangi sõjamuuseumis jalutasid ringi elavad fotoeksponaadid - veteranid raske medalilasu all, kes nagu selleks olidki sinna pandud. Muidu oli keelatud sõjaväelasi pildistada, kuid piiril ei mingit keeldu. Samuti ei keelanud keegi meil lehvitada teisel pool seisvatele turistidele (kes sellest väljagi ei teinud). Lõuna poolt on see keelatud, ka käega osutamine. Et asi põnevam oleks, uurivad põhja omad binoklitega ja piiluvad kardinate tagant. Põhja pool olles tulevad lõuna poisid samuti aknast sisse vaatama, kui JSA ruumis ollakse. Suur tsirkus. Ühepäevane Kaesongi ekskursioon annab kindlasti mulje ja näeb olusid ja inimesi, seal Teemandimägedes kohtasime teel vaid 1 vanameest, kes puid vedas. Kui just buss katki ei lähe, mis asja huvitavamaks teeb ... Söulist piirile minna on soodsaim USO-ga, võrreldes turismifirmadega on nende hind palju madalam (44 USD). USO kõrval hea Kaya hotell.

Sai nüüd Kaesongis ära käidud.
Meil oli pildistamine lubatud ainult vaatamisväärsuste juures. Sai tehtud ka paar pilti linnavaatest, kui tuli jalutada bussist vaatamisväärsuse juurde. Siis tuldi juurde ja paluti juuresolekul pildid ära kustutatada ja tõenäoliselt nii muuseas ka küsitleti mind vestluse käigus (kes, mis ma olen, miks). Samuti vaadati lahkumisel piiril pildistatud materjal üle.

Ühepäevane tuur maksis otse korraldajalt (Hyundai Asan Corporation) ostes ~1900 kr.

Igatahes soovitan soojalt!

Kas on konkreetsemaid andmeid L-Koreast P-Koreasse pääsemiseks.Viibin detsembrikuu lõpus L-Koreas ning sooviks ka P-Koreas ära käia.Tänan igasuguse info eest!

Ega lõunast eriti ei saagi - ei oska öelda kas mõlemat maad ühendav rong jäi käima või mitte.
Mina kasutasin sellise org võimalusi riiki pääsemiseks nagu KFA.
http://www.korea-dpr.com/

Pildistada sai (üsna) vabalt:
http://www.flickr.com/photos/waasa/sets/72157600178944452/

Põhja-Koreasse omal käel nagunii ei saa.
Lõuna poolt saab ainult korraldatud reisina piiriäärsetesse kohtasse Kaesong ja Mt.Kumgang.
Soovitan Kaesongi külastamist, kuna näeb lähedalt Põhja-Korea olustikku ja igapäeva elu. Mt.Kumgangis näeb ainult looduslikku ilu.
Tuur on vaja broneerida vähemalt 20 päeva enne soovitud päeva.
http://www.gonseekorea.com/nk/nk_features.htm?nk_code=nk00016
Nende kaudu saab osta ingliskeelse giidiga tuuri. Toimus vist 2 korda nädalas ja enamasti välja müüdud. Koreakeelse giidiga 6 korda nädalas (basic tour).
Seda viimast võid osta ka otse ainuõigustega korraldajalt (hinnasääst):
Maria (Jin Joo) Kim
Hyundai Asan Corporation
Int'l Biz / Strategic Planning
12th floor, Hyundai Bldg. 140-2, Kye-dong,
Chongno-Gu, Seoul 110-793, Korea
Tel: 82-2-3669-4164
Fax: 82-2-3669-3689
Email: jjmariakim@hdasan.com
http://www.ikaesong.com/
http://www.hyundai-asan.com/

Kuna minu Lõuna-Koreas viibimise ajal oli ingliskeelse giidiga tuurid välja müüdud ja ma ei olnud nõus loobuma Põhja-Korea külastamisest, siis ostsin koreakeelse giidiga tuuri. See ei olnud probleem, kuna gruppi saadab peale giidi Hyundai Asan Corporation-i töötajad, kes oskavad inglise keelt. Arvan, et giidi jutust arusaamine ei olegi väga oluline, kuna nähtav olustik pakub rohkem huvi ja kõneleb ilmekamalt kui vaatamisväärsused.

Kas piiri sulgemine võib ka seda tähendada, et turistid ei pääse üldse enam P-Koreasse? Või teab keegi ka muid võimalusi?

Kui ostad Põhja-Korea turismiametilt paketireisi:
http://www.koryogroup.com/
Aga need on kõik algusega Pekingist.

Kuid kindlasti siis sa ei pääse Põhja-Koreasse Lõuna-Korea poolt.

Esialgu pole piir veel ju suletud. Broneeri reis ära. Maksmisega sul veel aega.

Broneerisin reisi L-Koreast Kaesongi, kuid kahjuks tuli eitav vastus.Nimelt on piiri sulgemise tõttu ka turism lõppenud. Kas on keegi avastanud mingeid muid võimalusi P-Koreasse pääsemiseks. Samuti tunnen huvi L-Korea vaatamisväärsuste vastu.Kus võiks saada odavamat majutust Soulis ning kas WiFI võrk toimib? Reis toimub detsembri lõpus.
Tänan!

Lõuna-Koreast Põhja-Koreasse muul viisil ei pääse. Sel juhul soovitan sul võtta tuuri demilitariseeritud tsooni ja seal sinistes majakestes on võimalik sammuke astuda Põhja-Korea poole.
Odav ööbimine Seoulis ja mujal on korea traditsioonilises stiilis külalistemajad (hanok style) või motellid, mida on kõikjal. Viimaseid kutsutakse ka Love motellideks (positiivses tähenduses). Orienteeruv hind 35000-40000 WON-i.
Väga odav alternatiiv ööbimisvõimalus on korea saunad - jjimjilbang 80000-12000 WON-i. Sobilik sel juhul, kui kannad asju terve päev kaasas. Kuid igal juhul soovitan ka muidu korea sauna külastust (juba kohe esimesel õhtul), sest see hakkab meeldima ja soovid veel.

Korea ajaloolised vaatamisväärsused on suhtelised samad igal pool. Kas sa Seoulist mujale ka lähed?

Tänan nende asjalike nõuannete eest.Minu esmaseks eesmägiks oli tegelikult Põhja-Korea külastamine, kuid nähtavasti jäin seekord pisut hiljaks.Viibin vaid Soulis ja sedagi lühikest aega. Seega püüan võtta maksimumi.Kuidas demilitariseeritud tsooni pääseb? Kus on soodsam raha vahetada? Kuidas lennujaamast oleks parem mõnda lähimasse motelli sõita?

Hiljaks sa ei jäänud, lihtsalt riikidevahelised asjaolud muutusid sinust sõltumata. Kindlasti saad Põhja-Koreasse algusega Hiinast, Pekingist varakult etteostetud reisiga.
Lennujaam on kesklinnast ~50 km kaugusel. Pead bussi või rongiga linna sõitma ja sealt motelli võtma. Näiteks mingi piirkonna pidepunkt: Insadong.
DMZ tsooni saad korraldatud reisina näiteks siit ostes:
http://gonseekorea.com/expat/main_event_1.htm

Sovoitusena: Kui sul Seouli ja Lõuna Korea kohta veel küsimusi, siis võimaluse korral postita küsimus Lõuna-Korea teema rubriiki. Sellisel juhul leiavad teised Lõuan-Korea huvilised infot kergemini üles.

Põhja-Korea sulges piiri lõunanaabriga

  1. detsember 2008 16:35
    http://www.epl.ee/artikkel/450611

Põhja-Korea sulges täna maismaaliikluse Lõuna-Koreaga, et taunida lõunanaabri poliitikat.

Sajad lõunakorealased aeti ka välja Põhja-Korea tööstuslinnast Kaesongist, teatas BBC.

"See on väga kahetsusväärne," et Põhja-Korea kehtestas piiriületusel piirangud, kommenteeris Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi pressiesindaja Kim Ho-nyeon naaberriigi käitumist.

"Põhja-Korea peaks oma meetmed koheselt tagasi võtma," lisas ta.

Kaesongi tööstuskompleksis töötab vähemalt 30 000 põhjakorealast, samuti on nende töö hästitasustatud.

Meetmete tõttu katkestati kahe riigi vaheline kaubavahetus, samuti turismireisid.

Kahe riigi vahepeal leevenema hakanud suhted on alates veebruarist taas jahenenud.

Tänavu Lõuna-Korea uueks presidendiks saanud Lee Myung-bak on kutsunud Põhja-Korea vastu rakendama karmimaid meetmeid, et peatada arendatavat tuumaprogrammi.

Sel nädalavahetusel peaksid jätkuma Põhja-Korea kuuepoolsed kõnelused tuumaprogrammi üle.