Kaesong, Põhja-Korea

Mil viisil on võimalik külastada Põhja-Korea piiri-äärelinna Kaesongi? Olen kuulnud, et sinna korraldatakse Lõuna-Koreast limiteeritud erilubade alusel 1 päevaseid reise.

1
2
0
0

Päevas lubatakse üle piiri 300 inimest. Bussid lahkuvad Kaesongi poole igal hommikul kell 6 Kwanghuamuni lähistelt. Suure nõudluse tõttu peaks varakult registreeruma.

0
0

Kas sa ise oled seal käinud? Reisikirje järgi on keelatud pildistada:

  • bussist
  • linnavaateid, elurajoone või elamuid
  • inimesi ilma nende nõusolekuta. Lisaks on öeldud, et kõik pildid vaadatakse lahkudes piiril läbi. Kas see reaalsuses peab paika?
0
0
0
0

Eks saab näha, registeerisin end tuurile ära.

0
0

Pildistamine oli pea igal pool lubatud, samuti ei keelanud giidid meil bussiaknast pildistada. Pyonyangi sõjamuuseumis jalutasid ringi elavad fotoeksponaadid - veteranid raske medalilasu all, kes nagu selleks olidki sinna pandud. Muidu oli keelatud sõjaväelasi pildistada, kuid piiril ei mingit keeldu. Samuti ei keelanud keegi meil lehvitada teisel pool seisvatele turistidele (kes sellest väljagi ei teinud). Lõuna poolt on see keelatud, ka käega osutamine. Et asi põnevam oleks, uurivad põhja omad binoklitega ja piiluvad kardinate tagant. Põhja pool olles tulevad lõuna poisid samuti aknast sisse vaatama, kui JSA ruumis ollakse. Suur tsirkus. Ühepäevane Kaesongi ekskursioon annab kindlasti mulje ja näeb olusid ja inimesi, seal Teemandimägedes kohtasime teel vaid 1 vanameest, kes puid vedas. Kui just buss katki ei lähe, mis asja huvitavamaks teeb ... Söulist piirile minna on soodsaim USO-ga, võrreldes turismifirmadega on nende hind palju madalam (44 USD). USO kõrval hea Kaya hotell.

0
0

Sai nüüd Kaesongis ära käidud. Meil oli pildistamine lubatud ainult vaatamisväärsuste juures. Sai tehtud ka paar pilti linnavaatest, kui tuli jalutada bussist vaatamisväärsuse juurde. Siis tuldi juurde ja paluti juuresolekul pildid ära kustutatada ja tõenäoliselt nii muuseas ka küsitleti mind vestluse käigus (kes, mis ma olen, miks). Samuti vaadati lahkumisel piiril pildistatud materjal üle.

Ühepäevane tuur maksis otse korraldajalt (Hyundai Asan Corporation) ostes ~1900 kr.

Igatahes soovitan soojalt!

0
0

Kas on konkreetsemaid andmeid L-Koreast P-Koreasse pääsemiseks.Viibin detsembrikuu lõpus L-Koreas ning sooviks ka P-Koreas ära käia.Tänan igasuguse info eest!

0
0

Ega lõunast eriti ei saagi - ei oska öelda kas mõlemat maad ühendav rong jäi käima või mitte. Mina kasutasin sellise org võimalusi riiki pääsemiseks nagu KFA. http://www.korea-dpr.com/

Pildistada sai (üsna) vabalt: http://www.flickr.com/photos/waasa/sets/72157600178944452/

0
0

Põhja-Koreasse omal käel nagunii ei saa. Lõuna poolt saab ainult korraldatud reisina piiriäärsetesse kohtasse Kaesong ja Mt.Kumgang. Soovitan Kaesongi külastamist, kuna näeb lähedalt Põhja-Korea olustikku ja igapäeva elu. Mt.Kumgangis näeb ainult looduslikku ilu. Tuur on vaja broneerida vähemalt 20 päeva enne soovitud päeva. http://www.gonseekorea.com/nk/nk_features.htm?nk_code=nk00016 Nende kaudu saab osta ingliskeelse giidiga tuuri. Toimus vist 2 korda nädalas ja enamasti välja müüdud. Koreakeelse giidiga 6 korda nädalas (basic tour). Seda viimast võid osta ka otse ainuõigustega korraldajalt (hinnasääst): Maria (Jin Joo) Kim Hyundai Asan Corporation Int'l Biz / Strategic Planning 12th floor, Hyundai Bldg. 140-2, Kye-dong, Chongno-Gu, Seoul 110-793, Korea Tel: 82-2-3669-4164
Fax: 82-2-3669-3689 Email: [email protected] http://www.ikaesong.com/ http://www.hyundai-asan.com/

Kuna minu Lõuna-Koreas viibimise ajal oli ingliskeelse giidiga tuurid välja müüdud ja ma ei olnud nõus loobuma Põhja-Korea külastamisest, siis ostsin koreakeelse giidiga tuuri. See ei olnud probleem, kuna gruppi saadab peale giidi Hyundai Asan Corporation-i töötajad, kes oskavad inglise keelt. Arvan, et giidi jutust arusaamine ei olegi väga oluline, kuna nähtav olustik pakub rohkem huvi ja kõneleb ilmekamalt kui vaatamisväärsused.

0
0

Põhja-Korea plaanib sulgeda piiri Lõuna-Koreaga. http://www.postimees.ee/?id=48244

0
0

Kas piiri sulgemine võib ka seda tähendada, et turistid ei pääse üldse enam P-Koreasse? Või teab keegi ka muid võimalusi?

0
0

Kui ostad Põhja-Korea turismiametilt paketireisi: http://www.koryogroup.com/ Aga need on kõik algusega Pekingist.

Kuid kindlasti siis sa ei pääse Põhja-Koreasse Lõuna-Korea poolt.

0
0

Esialgu pole piir veel ju suletud. Broneeri reis ära. Maksmisega sul veel aega.

0
0

Broneerisin reisi L-Koreast Kaesongi, kuid kahjuks tuli eitav vastus.Nimelt on piiri sulgemise tõttu ka turism lõppenud. Kas on keegi avastanud mingeid muid võimalusi P-Koreasse pääsemiseks. Samuti tunnen huvi L-Korea vaatamisväärsuste vastu.Kus võiks saada odavamat majutust Soulis ning kas WiFI võrk toimib? Reis toimub detsembri lõpus. Tänan!

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased