Kagu-Aasia

Minek Hong Kongi veebruaris, kolmeks nädalaks. Ei tahaks nagu niisama teadmatusse söösta vaid leida midagi huvitavat ja ei suuda otsustada kas minna Cambodžhasse, Vietnami, Taisse või Malaysiasse. Tahaks et reisil oleks mingi kindel eesmärk (nt: juua mao verd või süüa nahkhiire suppi või näha mingit "8ndat maailma ime" või mõnda hullu usumeest.

Soovitage midagi sealt kandist, mis võib olla huvitav ja seljakotiga läbi dzhungli trügimist väärt.

Oleks väga tänulik.

3 nädalaga jõuaks lisaks Hong-Kongile ära näha ehk vaid Angkor Wati. Aga Indo-Hiina on ise kõige huvitavam - seal võib leida kõike mida hing ihaldab. Et siis alustuseks võib olla välja mõelda, mida ise tahaks kogeda.

Meil minek veebruaris 3,5 nädalaks Hong Kongi kaudu Kambodžasse ja Lõuna-Vietnamisse. Teha seal minu arust on ikka päris palju. Angkori templid on kindlasti väärt külastamist, aga seni nähtu-loetu põhjal võin öelda, et kogu see piirkond on äärmiselt põnev ja huvitav. Meie reisikava hetkel sisaldab seiklemist Kambodžas (Angkor, floating villages, Phnom Penh), Ho Chi Minh City ja Cu Chi tunnelite külastamist, ca nädalast puhkust Phu Quoc´i saarel, samuti paaripäevaseid city-break´e Bangkokis ja Hong Kongis/Macaus. Seekord on reisi kestus pisut üle 3 nädala, aga see on nö eelmäng planeeritud 3-4 kuulisele tripile Kagu-Aasiasse. Kagu-Aasias on vaatamist ja elamusi küllaga ning igale maitsele:)

See, kuhu kolme nädalaga piirkonnas minna oleneb sellest, mida Sa oma puhkuselt ootad (ülla-ülla;). Kuna mainisid maoverd ja nahkhiire suppi, siis tundub, et Sulle oleks meelt mööda midagi seikluslikumat. Sellisel juhul pole mõtet küll minna masside vahele hitt-vaatamisväärsuste vahele trügima. Leia parem endale mingi oma koht, mingi oma kohalik, kes Sind erilistesse paikadesse kaasa tassiks ja selgitaks. "Diivanirändlus" (www.couchsurfing.com) oleks siin kindlasti abiks.

Kui Sul on soov seikluslikuks džunglimatkaks (kestaks 7-10 päeva, ööbiksid looduses jne), siis kõige värvikamad jutud, mida mina selles piirkonnas kuulsin, pärinesid Malaisiast. Seal on keset poolsaart palju metsikut loodust ja suuri loodusparke ja ilmselt tuled sealt erutavate elamustega tagasi. Ise sinna ei jõudnud ja vaatasin ringi Borneol. Ka seal on kena ja looduses kõvasti ette võtta, aga asi on samas organiseeritum (mis tähendab vähem seiklust) ja Kagu-Aasia kontekstis kulukam.

Muidu on Malaisia koos Taiga oluliselt arenenumad riigid võrreldes Vietnami või Kambodžaga. Seega, kui otsid kohaliku kultuuri osas ehedust, võta ette parem viimased kaks. Samavõrd võid kaaluda ka Filipiine ja Indoneesiat(samuti head ühendused Hong Kongist). Filipiinidel sea end sisse mõnel väiksemal saarel (kui aega vähe ja Hong Kongis oled niigi siis Manilas või misiganes teises sealses linnas mina aega ei veedaks). Indoneesia on VÄGA suur riik, seega selle ajaga ei maksaks võtta ette rohkem kui üks saar (osa saarest).

Hong Kongist lendavad edasi Kagu-Aasiasse kolm suurepärast odavlennufirmat -
Air Asia (www.airasia.com) Malaisiasse ja Taisse, Tiger Airways (www.tigerairways.com) Singapuri ja Jetstar (www.jetstar.com) Indoneesiasse ja Singapuri. Ja need lennud on reeglina TÕESTI odavad. Filipiinidele saad ilmselt kõige väiksema kuluga Cebu Pacificuga lennates (www.cebupacificair.com). Kõik nimetatud on igati usaldusväärsed lennufirmad. Nii et head nuputamist!

Enne kui otsustad, kuhu edasi, siis soovitaks pilgu heita ka piirkonna kliimakaardile. Igaks juhuks;).

Minu ja mu sõbranna seiklustest piirkonnas võid lugeda blogist www.marikatom.blogspot.com. Paremal serval saad valida ise riigi, mille kohta täpsemalt huvi tunned.

Tere! Ise viibin preagu Austraalias ja märtsis plaanin edasi minna Kagu-Aasiasse. Tahaks kuulda kogemuste reisijate kommentaare , et kuhu soovitate minna Kagu-Aasias? Eelarve on 30 000 kr ringis ja sooviks näha eksootikat seda igas tähenduses, piltilusaid randu ja sukeldumine huvitab mind ka. Preagu on mul nr.1 Tai aga samas pakuvad huvi ka Malaisia ja teised Kagu-Aasia riigid. Plaan oleks seal seigelda 2 kuud.

Tänan asjalike kommentaaride eest!

Soovitaks minna Bangkokist maad mööda Põhja-Tai, sealt Laosesse ning mööda maad Kambodžasse, kust aja jätkudes Lõuna-Vietnami.

Tänk soovituse eest mcneelson :)

Arvesta, et Malaisiale kuulub 2 osariiki Borneo saarel, mis Malaka poolsaarest looduse poolest eksootilisem ja minu arvates ka põnevam. Ka sukeldumise seisukohast.