Kagu-Aasiasse pikaks ajaks

Tere kõigile!

Olen hetkel planeerimas pikemaajalist trippi Kagu-Aasiasse. Praeguse plaani kohaselt on mõte sõita jaanuari keskel Vietnami ning sealt mõnede nädalate pärast edasi teistesse selle kandi riikidesse. Kindlasti on plaanis Kambodža, Singapur, Malaisia, Tai ja ehk veel teisigi riike. Reisi pikkuseks olen planeerinud minimaalselt viis kuud. Sellega seoses on tekkinud aga üks probleem, küsimus. Kavas osta lennupiletid Ho Chi Minhi - jaanuari keskel sinna, mai keskel tagasi. Kuidas peaksin toimima aga viisaga? Nii palju, kui olen viisatingimusi lugenud, paistab pikim viisaperiood olevat 3 kuud. Kas on kuidagi siiski ka pikemaks perioodiks viisat saada? Või saab võtta kaks viisat - üks aasta alguseks ja teine kevadeks?

Ja muidugi kui kellelgi on mistahes muid häid soovitusi selle piirkonna maade ja seal reisimise/elamise kohta, olen kõige eest tänulik :)

Tänud ette vastus(t)e eest!

Sa mõtled Vietnami viisat? Pakun, et kõige lihtsam on teha enne teist sisenemist lihtsalt uus viisa. Seda saab naaberriikides kindlasti teha. Ise olen teinud Vietnami viisa Kambodžas, võttis aega paar päeva, kohalik reisiputka tegeles. Teistes riikides ei tohiks see ka ületamatult keeruline olla. Teine võimalus muidugi on mitte tulla tagasi Saigoni kaudu, vaid mõnest muust lennujaamast.

Aitäh vastuse eest! pidasin, jah, silmas Vietnami viisat. Ilmselt on kaks eraldi viisat tõepoolest mõistlik. Kas aga nõutakse viisa vormistamisel ka väljasõidupiletit? Kui ma plaanin maismaadpidi rongiga vms (kohapeal vaatan) liikuda edasi Kambodžasse, siis tekib mul ilmselt probleem viisa saamisega?

Olemas kogemus kõrvalriigis Laoses Vietnami viisa tegemisga- tänavalt turismiputkas tehti. Oli odavam kui Helsingist oleks teha olnud. Hind vastavalt sellele kaua tahad/saad oodata: kas 1-2 või 3 päeva. Sellel hetkel oli olemas AirAsia lennupilet ka Vietnamist tagasi Taisse, aga mu mäletamist mööda seda ei küsitud. Samas sisenemise lennupiletit ei olnud, plaan oli maad mööda minna. Vaata kohapeal kuidas tundub, kui küsivad tagasisõidu piletit, siis tuleb ära otsustada ja osta. Ikka nendest samadest tänavaputkadest siis uurigi, sealt saab ka lennupileteid, teinekord isegi järgmiseks päevaks suht soodsa hinnaga.

Reisiideid ja praktilist infot otse sealkandis olijatelt leiad ka Lonely Planeti Thorn Tree foorumist.
Hääd seiklemist!

Minult ei küsitud tookord küll piletit (või siis ma ei mäleta, et oleks küsitud). Nende riikide vahel ei ole maad pidi piiriületusega probleeme, seega ei eelda nad ka, et Sa tingimata sisse-välja lendad.

Tänud vastuste eest! Nüüd aga tekkis uus küsimus. See puudutab kindlustust. Olen aru saanud, et aastased jms pakkumised tähendavad tavaliselt seda, et on mingi piirang, et kui kaua võib reisil viibida (45 päeva vms). Kuna minu plaan on aga viibida järjest kaugetel maadel vähemasti neli kuud (mitte küll pidevalt ühes riigis), siis ilmselt sellised pakkumised mulle ei sobi? Kuidas üldse tehakse kindlaks, kas ma olen vahepeal kodumaal käinud? Või pean seda vajadusel tõestama hakkama?

Ja kas nt Seesami pakkumine (Meditsiinikindlustus (70 000€) + pagasikindlustus (2200€) maksab 267.42 €) tundub hinna poolest realistlik, et on neljaks kuuks ja sisaldab kõiki selle sisse jäävaid päevi (mitte ei ole ka mingi piiranguga pooleteisele kuule vms)?

Tänud taas juba ette vastajatele!

Kindlustust voiks vaadata valissaitidelt - tingimused oluliselt paremad. http://www.worldwideinsure.com

Naiteks 5-kuuline Worldwide kindlustus alla 44 a.inimesele 227,50 eurot, kus esmaabi, tervis jm 10 milj. eurot, pagasikindlustus kuni 2 000 UK naela, oigusabi kulud 10 000 naela jne.Samuti 3000 naela reisitorge ja mitmeid muid asju. Minnes lehele Worldwideinsure tasub ise mangida labi eri variandid:

Premium: Age Budget Economy Super 5 months Worldwide 1 aged 18-44 €130.00 €182.00 €227.50 TOTAL FOR YOUR PARTY €130.00 €182.00 €227.50 Summary of Cover: BUY NOW! BUY NOW! BUY NOW! Cancellation & Curtailment £1,500* £3,000* Emergency Medical, Repatriation & associated Expenses £5,000,000* £5,000,000* £10,000,000* Hospital Inconvenience Benefit £200 (£10) £400 (£20) jne.

Naaberriikidest Vietnami viisat tehes ei küsitud mingeid pileteid - Kambodžas Sihanoukville's läks mõned kuud tagasi 15 minutit (aga vbla Helsingi saatkond küsib, ei tea). Kui Kambodžast läbi lähed, tee enne online-viisa ära (kontrolli, et see kehtib sisenemispunktis), väldid omapäraseid seiklusi (Kambodžas ole üldse kõigi asjadega ettevaatlikum kui mujal, ta on üks üsna õnnetu riik).

Ise tegin reisikindlustuse mingis Läti firmas - http://www.ban.ee/eraklient/reisikindlustus/ ei tea, kui kehvad nad täpselt on, aga tol momendil oli odavaim, ja ega mind muu peale katastroofikindlustuse huvita. Pikaajalise reisi kindlustused on jah erinevad pikaajalisest reisikindlustusest, mis kehtib paljude lühikeste reiside jaoks. Meie kindlustusseltsid pakuvad seda pikaajalise reisi oma ka (pead määrama ära, kui kaua reis kestab). Pagasikindlustuses tuleb tähele panna, et see ei kehti üldjuhul ei elektroonika (läpakas, fotokas etc) ega väärtasjade kohta. Ehk pead mõtlema, kas muu kaasasolev ikka tasub hüvitise tagaajamise vaeva.

See muidugi mu küsimus ka, et kas on mõtet Vietnami tagasi sõita ainult tagasilennu pärast - kui otsaga Malaisiasse jõuad, on Kuala Lumpur (või Bangkok) nagu loogilisem valik (teine variant planeerida mõni Air Asia lend selliselt, et Vietnamis ainult ümberistumine oleks).