Kaks neidu Londonisse

Tere!

Meil oleks palju palju palju küsimusi, mis on ehk natukene rumalad, aga asjalikud vastused rahustaksid südant :).

Taustinfoks, et tuleme Queeni kontserdile novembris ning pole varem reisinud niimoodi omapead. Üks meist pole isegi varem lennukiga lennanud.

  1. Vaatasime EasyJeti pakkumisi ning kas on tõesti loogiline, et piletid on ca 1600.-, kui EstonianAir pakub kolm korda kallimalt?(Millest üldse tulevad nii odavad hinnad?)

  2. Kas võib juhtuda ka EasyJetiga, et järsku tulevad ootamatud lisakulutused lennujaamas vms?

  3. Lennuk maandub Standstedi lennujaamas, aga kuidas oleks kõige lihtsam, soodsam ja inimlikum viis saada Heathrow/MiddleSexi kanti, kuhu me hotelli vaatasime, et oleks võimalikult lähedal Wembley Arenale? Leidsin midagi siit foorumist National Expressi kohta, äkki oskab keegi midagi selle kohta pikemalt rääkida. Tuleks selle bussipilet juba varem ära bronnida vms?

  4. Keegi võiks ka lahti seletada, kuidas on kõige soodsam ning turvalisem viis liikuda ringi Londonis? Oleme kuulnud, et seal on ühistransport suhteliselt kallis. Nägin midagi TravelCardide kohta siin ka juttu.

  5. Palju maksab taksosõit Londonis?

Suur suur aitäh, kes natukenegi oskab midagi kosta :)

Kuigi mu vastus ei pruugi ole täpne, otsustasin vastata, kuna endal Londonis käidud 2006. aastal ja kasutades EasyJet’i teenust. Kuigi küsija pole märkinud kontserdi toimumise aega leidsin lihtsa otsinguga, et kuupäev on 08.11.2008. Lähim lend EasyJet’ilt on 07.08.2008. Edasi püüan vastata küsitud punktide kaupa

  1. Seisuga 22.09.2008 sain hinnaks 102.22 EUR, mis sisaldab ka 7.5 EUR lisatasu krediitkaardiga maksmise eest, mis Eestis tõenäoliselt kõige tavalisem (ise kasutasin SEB virtuaalkaarti). Samas on see hind ainult käsipagasiga reisides, mis on kuni 20 kg ja peab mahtuma EasyJeti määratud mõõtmetesse (vastavad mõõtekastid Tallinna (TLN)lennujaamas olemas). Mida lähemale ostuaeg lennuajale, seda kõrgemaks hind üldjoontes muutub väikeste eranditega. Aega veel 47 päeva, sellest suht odav hind ehk siis tasub kiirustada et odavat hinda saada.
  2. Ei tea, et oleks ootamatuid kulutusi peale selle, et kreeditkaardimakse lisab tavahinnale 7.50 EUR (kui mitu lendu siis see lisand lisandub kogu broneeringule) või 2.5% (alates 300 EUR) olenevalt kumb suurem. Pardal toidud söögid muidugi mitte just mitte väikese lisatasu eest.
  3. Kogemuse järgi pole varem broneerimisest just erilist kasu, niikuinii toimub bussile saamine elavals järjekorras, sõitsin Stanstedist Victoria’sse 14 GBP edasi-tagasi, National Express oli pistu kallim, võibolla 2 aastaga midagi lisandunud hinnas ehkki kontrollimine näitab, et spetsiaalhind internetist broneerijatele 12 GBP Stansted-Victoria-Stansted. Paraku ei oska öelda, kas nimeatud staadion jääb Londoni 6 ühistrasnpordivööndi piiridesse.
  4. Ise pidasin turvaliseks kasutada travel Card’i, mis kehtib 3 päeva ja maksis 500 EEK, see oli 2 aastat tagasi (osetud Esttravel’ist). Erilist tähelepanu juhiks nähtusele, et nimetatud kaart kethib puhkepäevadel ja tööpäevadel alates 09:30 või öösel enne 04:30. Kui vaja ka tööpäeva algust katta on hind ligi 40-60% suurem.
  5. Kuna Tallinna taksosõidu hinda pean ka mõttetult kalliks, siis ei huvitunudki Londoni vastavatest hindadest. (6). Kui võimalust viitsimist võin vastata veel mõnele küsimusele Londoni ühistranspordi kohta.
0
0
  1. Travel cardi väärtust neidude jaoks kahandab see, et Stanstedist sellega linna ja tagasi sõita ei saa.
0
0
  1. Kui teate aadresse või kohti, kust kuhu sõita soovite, on taksohinna umbkaudseks arvutamiseks abiks selline lehekülg: http://www.worldtaximeter.com/london. 10 km pikkuse sõidu hind peaks olema midagi 20 naela ringi.
0
0
  1. Easyjetiga võib veel odavamalt saada, kui varakult ära osta. Eesti õhk on kallis jah. Tagasi pilet on mõtekas neilt osta. Easyjeti lend on kole vara.
  2. Minul küll Easyjetiga ootamatuid kulusid pole olnud. Võimalik on see ehk siis, kui pagas ülekaaluline.
  3. Lennujaamadest linna on kõige soodsam buss. Paar erinevat firmat sõidab. Busse on tavaliselt palju, pileti saab osta bussi pealt. Rongid on kiiremad, kuid kallimad ka.
  4. Londonis on mõistlik osta päeva või siis pikema aja sõidukaardid. Bussikaart üheks päevaks 1. ja 2. tsoonis oli minu mälu järgi alla 4 naela. Müüakse kioskites, postkontorites jne. Bussipeatuses on lausa kirjas, kus on lähim ostukoht. Üksikpiletid on suhteliselt kallid jah. Tasub ära siis, kui päevas on vaja ainult üks kord sõita.
  5. Takso hinnad on eeldatavasti kallid, ise kokkuhoidliku inimesena pole taksot kasutanud. Lisaks veel, et London on turistele väga arusaadavaks tehtud - transpordi kohta on peatustes väga üksikasjalik info, majad ja tänavad on sildistatud - postiindeks, linnaosa nimi, maja nr. Turistide infopunkte on ka palju. Muide, ka bussijuhid ja politsenikud on väga abivalmis.
0
0

Kasutage linna sõiduks Easybusi, kui bussiga sõidu soov on. Sel ajal on sõidu aeg ca 2 tundi. http://www.easybus.co.uk/GB/Bookgb.php?referURL=001 Pole järjekorras passida (st täpselt bussile, millele broneerite, ka saate) ja saate mugava Mercedese midibussiga kas Baker Streetile või Victoriasse välja, sealt peate siis edasi vaatama.

Kui jõuate varem, saab Stanstedi Easybusi infoletis pileti varasemaks vahetada (kohtade olemasolul), kui lend hilineb, saab hilisemaks vahetada.

0
0

Linna sõiduks tasub jah Easybusi kasutada. Sel suvel sai sellele bussile osta piletit lennukist stjuardessilt. Ta ise pakkus, küsida ei olnud vaja. Tundus, et see oli ka ühtasi odavaim variant linna saamiseks. Bussiga sõitke Victoriani välja ja sealt metrooga edasi sinna, kuhu teil tarvis on.

0
0

Ostke netist Terravisioni bussipilet Stanstead-Victoria edasi-tagasi, oli vist kokku 14 naela. Bussi p'evapilet ükskõik mis tsioonis on 3.50, seda ei pea eraldi ostma, kui Oysteri peal on raha, siis arvestab samapalju maha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased