Kalastusturism üle maailma

Tere,

Küsimus selline, et kas oskate jagada nõuandeid kus eksootilistemas riikides on heal tasemel kalaturism. Täpsemalt oleks huvi selliste kohtade vastu kus korraldatakse kalastamis reise turistidele. Oskate äkki häid soovitusi anda?

Mäletan, et Roheneeme saartel oli midagi sellist, hinda ei mäleta, aga minu meelest oli suht kallis, vähemalt mulle tundus nii, kuna ei ole ise eiti fanaatiline kalastaja.

Küsimus on pigem selles, et mis tasemel, kus ja kuidas sa soovid kalastada? Enamik mere või ookeaniga piirnevates riikides on võimalik raha eest kalastamas käia. Enamasti on see aga üsna kallis lõbu. Ise olen kalastamisretke teinud läbi Barbadosel. Oli tore, kuigi kala ostsin hiljem kalaturult :D Omaette teema on aga näiteks Norra jõgedes kalastamine.

Selle kalastusturismiga on selline piinlik lugu, et paljudes kohtades on see lihtsalt päev merel või turistilt raha ära võtmine. Ma ise olen mõned korrad käinud ja tulemuseks ongi null. Ilmselt on mõtekam ise kohalikega diil teha ja nendega merele/järvele/jõele kaasa minna, kui kusagil tursitide rannas 60 dollari eest lasta veenda end päev läbi mööda merd vedada. Tasub tähelepanna, et see 60 dollarit on üks koht, mitte paat. Igatahes olen ma tunnistanud ise sellisel viisil kalastamise mõtetuks.

Austraalias on sellist asja päris palju. Muidugi ma ise ei kasutanud seda võimalust. Püüdsin ise kala. Lõuna Austraalias Yorke poolsaarel on see väga populaarne. Paremad kohad on ka Tasmaanias. Nii kui sisse viskad nii ka võtab.

Uus-Meremaa. Paljud käivad seal ekstra kalastusretkedel sh. omal käel. Kui kaladieet sobib, siis söögiga pole ka matkaradadel muret:)

Päev merel 60 dollari eest võib koosneda ka "turismilõksus"nt Kanaaridel sellest, et sa ise juhtud nägema, kuidas sulle priske barracuda konksu otsa sokutatakse, aga supp oli hea ja "paadis" oli vähemalt 600 dollari eest peanuppe (loe: turiste!). :D

Ma käisin ka Mauriitiusel olles oma kirglikust kalamehest abikaasaga kaasas päevasel kalatripil avaookeanil ehk siis big game fishing'ul. Kui päeva esimene pool tundus kalasaagi poolest tagasihoidlik, siis päeva teises pooles õnnestus tal üks 246 kg ja 3,5 pikkune blue marlin konksu otsa ja peale 1,5 tunnist väsitamist paati saada... Sadamasse tagasisõites heisati paadil punane lipp, mis pidavat tähendama seda, et marlin on paadis ning ka paadijuhil silmad särasid, ei pidavat just väga tavapärane see olema:) Elamus oli igatahes võimas! Samas kalastuskohana soovitaks hoopis Soomet ja Turu saarestikku :) Aga see vist ei ole piisavalt eksootiline.