trip-krainetrip-ukraine-dark
Kambodza ja Tais Pattayast lõunapoolne ranniku piirkond

Mõte minna Bangkokist otse siemreap-i kambodzas, sealt omakorda tagasi Taisse, kuid sooviga vältida paksude lääne turistidega ülerahvastatud piirkondi Kas keegi on Pattayast allpool käinud ja kuidas on muljed ?

Kuidas oleks Siemreapist Tai rannikule mõistlikum minna kas otse üle järve või vahetult ümber järve ja sealt edasi otseteed otsida või kasulikum siiski minna sama teed tagasi piirile ja sealt liikuda tagasi allapoole (Pattayast on teistelt niipalju neg muljeid et pigem väldiks seda)

Käisin Ban Phe linna lähedale jääval Koh Sameti väikesaarel. See saar sobib ainult rannapuhkuseks. Kuid arvan, et see on hooajal siiski rahvast täis. Siin tripis soovitati veel suuremat saart Koh Changi, kuid sinna ajalistel põhjustel ei plaaninud minna.

Kui tahad vältida valgetest turistidest ülerahvastatud kohti, siis ära Siem Riepi küll mine. Tagasi Taisse saab ka lõunast Koh Kongi/Hat Leki piiripunktist. Koh Chang on amuti turiste täis, kuid üksikut randa on võimalik leida nii seal kui ka Trati ja Pattaya vahepeal. Mere äärde võid muidugi ka Sihanoukvilles minna

siis ma paigutaksin sinna pigem Phuketi ja Pattaya- see on konkreetne Pirita, ainult et kordades hullem. Koh Chang, Krabi area, ka Koh Samui ja Koh Phangan, Koh Lanta ei ole siiski nii hullud kohad- veel mõned aastad tagasi ei teadnud neid kohti enamus eestlasi. Loomulikult on igal pool valgeid, aga mitte nii massiliselt nagu eelpool mainitud 2- es kohas. Lihtsalt tasub suurtest resortidest eemale hoida, mida on tõesti kõigis neis paigus, aga on ka normaalseid vaikseid kohti. Palju on ka selliseid inimesi, kes laekuvad oma resorti ning arvavad, et see ongi Tai, ilma et vaevuks omapäi ringi vaatama ja uurima. Ise ei käi peaaegu et kunagi turistidele mõeldud ekskursioonidel. Ise avastada on ikka põnevam. Kasvõi minna ise sinna, kuhu ülejäänud turistidki, aga siiski teisel ajal- nt hommikul vara kui on võimalik ka mõned turitivabad pildid teha. Aga mekk on maitse asi- ütles kukk ja nokkis tatti. Oleks mingi smiley pannud lõppu, aga see ju nüüd keelatud. Äkki sõna smileygi oli juba liig, mis liig- homme näeb kui on maha võetud.

Tundub, et popp ja noortepärane on soovitada mitte minna sinna, kus on mõni teine turist e. valge inimene. Ei tasu unustada, et selle soovitaja on ise kah "vihatud" turist (ainult endast heal arvamusel). Soovitada mitte minna Siem Reap´i võiks olla sama kui Eestisse tulevale turistile soovitada mitte minna Tallinna vanalinna.....kas on ikka hea soovitus ainult selle pärast, et vanalinnas on ka teisi turiste?

Siem Riepi tasub kindlasti minna, aga nagu Don Gato soovitas, siis proovi ka hommikul vara ja õhtul hilja templites ringi vaadata. Külastasime Bayoni templit õhtul kella kuue paiku kui tempel oli ametlikult suletud. Uskumatult meeleolukas on seal ringi käia kui iga nurga pealt vaatavad Sulle vastu kuukumas näod. PS! Esimest korda Taid külastades, jättis just Koh Sameti saar sellise rahuliku mulje, kus rahvast vähe, meri sinine, liiv valge ja üle mägede viivad kruusateed.

Vabandan kui minu postitust eelpool valesti mõisteti. Loomulikult tasub minna Siem Riepi ja külastada Angkor-i templeid. Aga teemaalgataja kirjutas: "... sooviga vältida paksude lääne turistidega ülerahvastatud piirkondi". Sellepärast eelnevalt soovitasingi Siem Riepi mitte minna, et see ei vasta seega teemaalgataja soovidele. Muide juba varahommikuseks päikesetõusuks veetakse sinna hotellidest bussidega turiste kohale. Nendest varem on raske jõuda. Kõigi reeglite vastaselt leidsime me just keskpäeval kõige rahulikuma ja vaiksema aja templite jaoks. Nimelt viiakse siis gruppidega paketituristid linna lõunat sööma ja keskpäevakuumusest puhkama. Kui palavust ja päikest ise suudad taluda, siis on sel ajal üsna rahulik.

olen ka veits ringi reisinud ja mulle näib, et kui mingi koht on turistimagnet (paksude valgete jaoks), siis järelikult seal midagi väga ilusat ka on. hea näide on chaweng beach ko samuil, mis on "turistikas", aga ühtlasi ka parim rand saarel. ja teiseks ei pea ma "autentsetes ja avastamata" kohtades hängivaid elu mõtet otsivaid hipinärakaid ja seljakotireisijaid kuigi palju paremaks seltskonnaks. mina katsun reisimisel vähem snoob olla, näeb rohkem ja tuju parem.