Kas Eestis elab Albaanlasi?

Oleksin väga huvitatud kui albaanlased, kes nüüdseks elavad juba Eestis oleksid minuga nõus veidi mõtteid vahetama kirja teel. Minu enda sõber(albaanlane) tahab väga Eestisse kolida seega tahaksin rääkida siinsete albaanlastega nendel teemadel. Samuti on teretulnud ka albaanlaste eestlastest või siis mõnest muust rahvusest abikaasade arvamused ja mõtted. Niisiis kellel on soovi veidi vestelda, siis jätke oma mailiaadressid siia.

Kõike head soovides
ja
Vastust ootama jäädes:)

Tervist!

Kirjuta mulle dallendyshe25(at)gmail.com

Minu abikaasa on albaanlane, aga Eestis me küll elada ei soovi.

Ta on siin kord käinud ja ütles, et siin on elu seisma jäänud, pole päikest ja inimesed külmad. Kuigi see pole üldse tähtis - asi on selles, et mina ise ei tahaks siia elama jääda.

Vot nii!

dallendyshe, eeldades, et sa eelistad Albaaniat Eestile, siis äkki tood välja mingid tegurid miks on Albaanias parem elada kui Eestis? Sai isegi paar aastat tagasi käidud ja peale looduse jäi meelde see nostalgia, see mida umbes koged kui käia Kuubal. Aga et seal elaks... peab ikka hea põhjus olema. Selline mulje jäi lihtsalt mulle kui turistile. Ses mõttes ootaks sinu kui seal elaja kommentaari

Vaevalt, et ükski selline albaanlane, kes eesti naise hangib, Albaanias elada tahab, ikka migratsioon ja narkogängielu kuskil Londoni või Malmö getos on tal plaanis tõenäolisemalt. ;)

Olen ise ka seal paar korda käinud, kuid me soovime ikkagi Euroopas elada, ja nii on mõlemale parem!

Mis narkogängielu? Ahjaaa, muidugi, selline stereotüüpne mõtlemine on eestlasele vägagi iseloomulik: venelane on joodik, moslem on terrorist ja albaanlane narkodiiler. Ajab naerma selline kitsarinnaline mõtlemine, kuid ei pane enam ammu imestama. Kitsarinnalisi peab ka maailmas olema, muidu oleks ju igav elada, eks? :)

Puudutab kõiki, kes siia asjata kirjutavad. Kui teil selline viha kogu maailma peale, siis minge jooge ennast täis - äkki aitab ;)

õpi vahet tegema üksikisiku ja rahvuse vahel. Ja palun ära lahmi eelarvamustega siinses keskkonnas. Kui ise väljamaal tudeerimas käisin, oli üks minu parimaid sõpru albaanlane. Rääkis viit keelt vabalt, pea lõikas nagu noaga (programmeerija) ning viisakuse piirides armastas pulli ka teha. Sinu moodi üksikkogemust tervele rahvale üldistades oleks minu arvamus albaanlastest ülipositiivne.

Noh Dallendyshe, kui sa irooniast aru ei saa, siis tuleb sulle puust ja punasest ette teha.
Su albaanlasest mehel on eestlastest päris kitsarinnaline ettekujutus, mida siin mõnuga levitad, aga kui sama mõõduga tagasi virutada, siis võtab kiunuma, eks ole?
Vihelik, said ka vastuse kätte, eks ole, ma ei arva albaanlastest üldse halvasti, kuid stereotüübid tekivad enamasti reaalse olukorra pinnal ja see on fakt, et nad on Euroopa kuritegevuses ebaproportsionaalselt palju esindatud.
Vt. ka http://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_mafia

Kui stereotüübid tekivad enamasti reaalse olukorra pinnal, siis on eestlased pangaröövlid ja eestlannad litsid. Sest nii eestlastest ajakirjanduses räägitakse. Aga kes on ajakirjanikud? Inimesed, kes otsivad negatiivi ja sensatsiooni, ja kui nad midagi sensatsioonilist avaldavad, tekib neil ettekujutus, et nad on maailmanabad :))
Andsid mulle vikipeedia viite, ja mis sellest? Minu suures suhtlusringkonnas (rääkidest albaanlastest, eksole) on korralikke peresid, aga olen muidugi ka maafiast kuulnud - ajakirjandusest.
Mul on lihtne küsimus - mis sa selles teemas üldse teed? :)))) Levitad stereotüüpe?

Dallendyshe, sinu albaanlane avastas lihtsalt oma üllatuseks, et Eesti elatustase ei olegi nii kõrge kui mujal Euroopas. Sotsiaalabi ja nii edasi. Isiklikult mind küll solvaks kui minu kodumaa kohta nii öeldaks, nagu sinu abikaasa tegi.

Tulenevalt ajaloolisest kogemusest ei ole eestlastel erilist põhjust väljastpoolt tulijatesse eriti positiivselt suhtuda. Eriti nendesse, kes tulevad meid õpetama, kuidas me oma riigis elama peaksime.
Sellele vaatamata, minule on jäänud mulje, et eestlane suhtub välismaalasesse enamasti paremini kui keskmine välismaalane eestlasesse. Väline sõbralikkus, mida nn. normaalsed rahvad igal sammul demonstreerivad, on kahjuks võlts.

Ta lihtsalt ütles nii, nagu siin ennast tundis - elu on seisma jäänud (pärast soojal maal elamist tundubki nii), inimesed on külmad (kes vastu vaidleks?) ja pole päikest (nii ta on), ülejäänud asjad meeldisid talle väga, eriti meie vanalinn ja hästi arenenud infrastruktuur, samuti teenindus! Üldiselt arvab ta Eesti kohta positiivselt, ja mulle on see väga tähtis.

Vau, isegi midagi positiivset tuli, esimene kommentaar oli küll stiilis, et Eesti imeb teie mõlema jaoks täiega? Ma ei saa küll aru, miks pärast Albaania-suguses (igasuguse halvustamiseta - kolmanda maailma riigis) elamist peaks Eesti elu olema "seisma jäänud"? Või kus te siis elate lõppkokkuvõttes, sellest pole rääkinud seni? Minu küsimus on tingitud rämedast jetlagist ja unetusest. :P

Paljud ehk enamus saavad oma kogemused ja teadmised eri maadest ja inimestest suhteliselt lyhikeste reiside kaudu. Tavaliselt tundub siis kõik tore ja eriline ja ilus- nii me ju tahamegi näha ja ega me ei läinudki sinna midagi ebameeldivat kogema.
Saatuse tahtel elasin päris pikalt Balkanil ja sai tihti käidud ka Albaanias. Pärast esimest korda ma vandusin, et ei enam, paraku asendi pärast pidin seda veel tihti tegema. Lihtsalt yhe reisiga ei saa objektiivset pilti ei riigist ega rahvusest. Teemasse süüvides võib pilt kas halveneda või vastupidi. Ka minul on Albaaniast ja albaanlastest arvamus seinast seina.
See on teema millest võiks vestelda pikalt, paraku olen suht laisk toksija arvutis...

... kuidas nüüd öelda? Ta ei pidanud silmas riigi arengut, absoluutselt mitte. Lihtsalt ütles, et siin pole seda LIFE'i, dünaamikat... küsige ükskõik kelle käest, kes Inglismaal, Itaalias, Ameerikas jne elavad - kõik nad räägivad, et Eestisse tulles tundub, et siin on unederiik. Mitte halvas mõttes. Mõnele selline elu istub, mõni otsib kohta, kus elu keeb :))

... meie elame Kreekas, ja õnneks Kreekas ON eestlasi ;))) Päike, soojus, emotsioonid... elu keeb ja naeratused ümberringi... ja kui selle kõigega ära harjud, näed Eestiga võrreldes kontrasti.

No muidugi pole Eesti riik kus narko najal käiks hull öö- elu, siin ei ole ka enam ylekaalus 30a. vanad mersurymakad, mis salakaubana sisse toodud, siin pole ka niipalju prygi avalikes kohtades, siin pole veel esialgu ka võimalik teostada unistust Suur- Albaania kuningriigist. Päikesest tunnen minagi siin puudust. Ja siiralt naeratavatest teenindajatest. Ja mida vähem Eesti amerikaniseerub, seda parem.

Eesti võiks vähem europaniseeruda ka. Lõuna-Euroopa on teada tahmanägude paradiis, Kesk-Euroopas hakkab juba türkide jm tšurkade osakaal ja nähtavus teinekord ebaturvatunnet tekitama, Skandinaavia pealinnades ruulivad üsna nähtavalt mister midnight'd või araabia keelt pobisevad vilavsilmesd tegelased.
Õnneks on eesti sitas kliimavöötmes asuv, vaene, olematu sotsiaalsüsteemiga ja võõraid vihkava (ajalooline paratamatus) rahvaga riik. Jääks see nii...

... kuid vaatamata sellele armastame Eestit ;)

Harjumaalt on lihtsam leida endale üks "traktorist- masinist", kui jaurata siin mingite albaania meeste pärast.

Kust paganama kohast Te "Eesti Naised" neid üldse leiate?
Kahenädalaselt puhkusereisilt?

Tublid olete.