Kas jätta seagripi pärast reis ära??

Plaanisime minna detsembris kuuks ajaks new Yorki.Lennupiletid ostetud,kindlustused olemas...aga nüüd mida rohkem selle gripi kohta loen,seda rohkem põen.kaasas ka 2 last ja nende pärast mure siis veelgi suurem. Öelge kas muretsen liiga palju??? Tahame minna kindlasti vaatamisväärsustele,kus käib eriti palju rahvast.Lend toimub ka nii,et lähme rootsist hispaaniasse ja sealt siis ameerikasse. Oehhh ma ei tea mida teha,mis teie teeksite??? Ja kui soovitate ikka minna,siis kuidas ennast seal selle eest hoida?? Kuna talv ka,siis palju kindaid ja riideid pesta? Maskid vaatamisväärsuste juures ette? Ja oskab keegi öelda,kas makse kannavad seal praegu paljud?

Arvan, et muretsed liiga palju. Probleemide ennetamiseks laske end vaktsineerida. Kuidas sa hoiad end igal aastal gripi eest siin?

Arvan ka, et mingi ravimifirmade reklaamikampaania pärast ei tasu küll reisi ära jätta, seda enam, et piletid ostetud. See seagripp, millega rahvast hirmutatakse pole erinev ju tavalisest gripist (viiruse tüved on ju ka seni pidevalt muutunud), ja kulgeb kergemalt.

See on ravitav haigus ja pole mõtet lasta paanikal võimust võtta. Ma rändasin siis just Ameerikas ja Mehhiko piiri lähedal kui gripi puhang oli ja meedia paisutab rohkem üle kui asi väärt on...tundus nii vähemalt. Samamoodi võid selle gripi Eestis külge saada.

Olin USAs (NY, Miami) mais, just kui see seagripi puhang algas. Telekanalid ainult sellest rääkisidki. Ema helistas Eestist, et appi, kuidas te seal olete! Ärge kasutage ühistransporti, ärge käige rahvarohketes kohtades jne. No hea öelda - käisime ikka alati metrooga, sõime Chinatown´s, lendasin lennukitega ja seega viibisin ka päris mitmes lennujaamas, sh Heathrow, JFK. Rahvas oli ümberringi maskides ja puha, hull paanika oli. Meie erilisi abinõusid ei võtnud - tavapärane hügieen. Haigeks ei jäänud. Nüüd veebruaris lähen kuuks ajaks Aasiasse. Grippi ei karda. Kui seda karta, siis peaks vist üldse ainult oma steriilses kodus istuma - ka Eestis on seagripp. Sel aastal tegin esimest korda elus gripivaktsiini - mitte seagripi pärast, lihtsalt töö poolt pakuti soodsalt otse töökohas vaktsineerimise võimalust:) Lennukites levib igasugune pisik, seega peaks lendamisest üldse hoiduma? Lendasin Singapuri ja eesistuv pilusilmne noormees aevastas ja luristas nina. Paari tunniga võtsin mina oma paratsetamooli ja luristasin nina, seejärel juba minu taga istunud meesterahvas - ilmselt oli meie immuunsus pisut nõrk tol hetkel. Haigus lõppes sama kiiresti kui tuli - järgmiseks päevaks oli läinud:) Võibolla ma eksin, aga minu meelest on paanika seagripi üle pisut võimendatud (vaktsiinitootjad?) - surmajuhtumeid on üksikuid, teatavasti ainuüksi hooajalisse grippi sureb ainult USAs iga aasta ca 35 000 inimest! Samuti kulgevat seagripp samamoodi nagu tavaline - ebameeldiv küll ja ega haigestuda ei tahaks, aga ei midagi nii hullu, et ma oma reisi ära jätaksin ja kogu oma elu ümber korraldaksin.

Aga lõplik otsus muidugi on Sinu teha. Konsulteeri näiteks perearsti või mõne muu erialaspetsialistiga. Ega me siin ei tea teie tervise eripärasid ju.

Riiete pesemisest olulisem on käte pesemine, sest suurem osa nakkusi levib just igasuguste käepidemete kaudu. Maske pole New Yorgis küll eriti näha. Praegu ei näe ma põhjust reisi ära jätta; mis detsembriks saab, ei tea.