Kas kellelgi kogemust pagasi ülekaaluga?

Taist tagasilend ja kohver kaalub 30kg. Kui tõenäoline on, et pean maksma selle eest ja kui palju? Kas kellelgi kogemust pagasi ülekaaluga?

Sõltub loomulikult mis firmaga ja mis klassis, aga kui piirmäär on 20, nagu üldiselt, siis pead maksma küll. Ise maksin sarnases situatsioonis u. 2000 Kr. Vähemalt sama summaga tuleks sinulgi arvestada(näit. KLM küsib Bangkoki lennult 12 EUR/kg). Kui saad, ürita raskemad esemed käsipagasina lennukisse kaasa võtta.

kas keegi on näinud käsipagasit kaalumas? no seal ei olegi ju kaalusid. aga igaks juhuks kui on, siis mitte igal pool. pean siin silmas London-Stanstedi. seal märkasin öigel ajal ja läksin sinna sappa kus turvakontrolli eel ei olnud agarat plikat.leidub seal mönes kohas üliagaraid elektronkaaluga. see oli aasta 2005 oktoober. parem on kui on aega nö mängu jälgida. millises sabas kontrollitakse ja kas üldse kontrollitakse. ise vean oma raskemast raskemate raamatute ja ajakirjade pampe käsipagasiga. ja mitme kotiga. Hispaaniast töin isegi 10 paari kingi käsipagasiga ära.mitte kedagi ei huvitanud.aga purkides ja potsikutes toiduaineid ja mida sarnast loobitakse usinaste prügikasti. jah, ja kui vöimalik, siis katsu kuskil lennujaamas juba enne kott üle kaaluda ja üleliialised käsipagasisse. head lennuilma!

Just taist tagasi lennates on ka käsipagas (mis oli väiksemat sorti seljakott) kaalule pandud ja nina kirtsutama asutud. kui ma koti lahti tegin ja näitasin, et seal olid enamuses fotokad ja objektiivid, siis leebuti ja lasti mind rahus lennukile.

Minul viimasel reisil kaaluti Londonis Gatwickis käsipagasit. Kontrolliti mitte tollisabas vaid siis, kui lennule registreerisime ja kohvrid ära pidime andma. Tagasi tulles oli meil pagas suures ülekaalus, maksma ei pidanud - loeti vaid sõnad peale, et ärge enam nii tehke. Vedas ühesõnaga. Hongkongist Londonisse tulles oli ka väike ülekaal, seda isegi ei mainitud (ülekaalu vahe siis sõltus sellest, et Hongkongis panime rasked asjad käsipagasisse, Londonis enam sellega riskida ei julgenud ja lennufirmadel, millega lendasime, olid erinevad piirmäärad. Airasiaga paari aasta eest oli pagas natukene ülekaalus, pidime maksma... Aga kuna siiski käsipagasit kaalutakse aegajalt, ei soovita sellele lootma jääda. Ülekaal 10% ulatuses on lubatud.

Mida aeg edasi, seda rohkem hakatakse pagasi kallal norima. 10%se ülekaaluga võid tõesti arvestada aga ka juba see võib tähendada pikka sõnasõda. Viimasel tripil kontrolliti lisaks käsipagasi kaalule ka selle mõõtudele vastavust nendel raudadel, mida igas lennujaamas vedeleb. Oh seda check-in poisi pikka mossis nägu kui mu kohver sinna millimeetri pealt sisse vajus...

Mu sõbrannal oli juhtum, kus tal oli 2 kohvrit ning 1 neist oli lubatust suurema kaaluga, nii et ta pidi hakkama ümber pakkima, et mõlemad oleks enam-vähem võrdsed (kuigi ma ei tea, mis vahet sel on, üldkaal on ju sama, aga ju siis oli tähtis).

Aga mul hoopis selline küsimus, et kui tuleb mingil põhjusel juurde maksta (pagasitasu v ülekaal vms), kas siis see on teostatav ainult kohalikus valuutas? Või saab ka nt eurodes/usa dollarites hakkama? Sest kui nt Riiast minna ja ma lähen lennujaama Eestist liinibussiga, siis pole nagu mingit põhjust hakata raha lattideks vahetama. . . . Trip.ee parandas postitust ja lisas suured algustähed!