trip-krainetrip-ukraine-dark
Kas minna väikelastega juulis Horvaatiasse?

Kas väikelastel (3-5 aastat) on Horvaatias midagi peale ujumise ja liivaga mängimise teha? Kas kliima juulikuus on ehk neile liiga palav? Kui lastesõbralik Horvaatia on? Äkki keegi viitsib kogemusi jagada...

olime eelmine aasta horvatias lapsega juuni kuu. ilm oli super ja soe aga tegelikult lapsele oli igav seal olime šibenikis kus ei olnud midagi lapsele seal kämpingus käisime niisama ringi, aga omišis leidsime kämpingut linna seest kämpingu nimi oli Greb kus oli lapsele palju tegemist ma mõtlen mänguväljaku.aga jah lastele ültse ei mõeldud mitte midagi, tuleb kaasa võtta mänguasjad.

Võib-olla tuleb teile üllatusena teadmine, et sõltumata kliimast ja mänguväljakute olemasolust sünnib ja kasvab maailma erinevais paigus täiesti kenadeks inimesteks miljoneid lapsi. Euroopa piires on elu igal poool meie mõistes täiesti normaalne, mingeid erilisi ekstreemsusi ei esine. Kliima taluvuse suhtes on inimesed kahtlemata erinevad, kas teie lapsel hakkab palav või mitte, võite teada ikka ainult te ise, foorum siin ei aita. Ei aita ka ilmajaam, sest ilma ennustamine on nagu on. Soe meri ja liiv peaksidki ometi prioriteedid olema, kui juba tee lõunamere äärde ette võetud. Siit ka vihje, neid asju saab enamasti juuli kuus ka koduses Eestis nautida - ehk oleks mõistlik soojamaa reisile minekuks valida rohkem aeg, mil meil päikesepuudus. Juuli-august on ka väga rahvarohked. Lisaks siia eelmise kommenteerija sõnad - reisige mõnuga ja ärge hakake pseudoprobleeme juba kodus tekitama. Ja kui juba kodus olles tunduvad vastuseta küsimused üle pea kasvavat, jätke minemata. Mina nakatusin reisipisikusse 7aastaselt, kui reisisin esimest korda n.ö välismaale, tollasesse Leningradi. Polnud siis teemaparke ega mänguväljakuid, reis oli ikka täiskasvanud inimestele ja ümber minu tahtmiste-arvamuste ei keerelnud keegi. Aga pisiku sain! Ei ole mõtet end liigselt vaevata mingite teab-mis lastesõbralike atraktsioonide välja mõtlemisega, neid huvitavad asjad, mis esmapilgul täiskasvanuilegi võivad igavad tunduda. Mudilane tahab muidugi mingi hetk mängida (nutikas on mänguasjaarsenali täiendada teel või koha peal - need on hoopis armsamad asjad, kui kodust kaasa taritu), aga saab ka kaifi näiteks ajaloomuuseumis. Proovige juba kodus järele mõnes igavas muuseumis! Ärge muretsege üle! Kodus ju ka tuleb aeg-ajalt probleeme ette ja te leiate alati lahenduse! Mis on reisil teisiti?

Ma olen näinud, kuidas täiskasvanud inimene juulis Horvaatias päikesepiste saab. Lastega ma sel ajal sinna küll ei läheks. Miks peakski? Juulis on just see aeg, kus Eestimaa peal ringi käia.

Lõunamaale mine ikka siis, kui seal hooaeg kas algamata või juba läbi ning meie jaoks paras.

See oleneb ikka rohkem vanematest, kas lapsel on midagi teha või mitte , enda lapsed nüüdseks 3 ja 8 on 2 pikka suve juba üle elanud Horvaatias ja Bosnias. Pole keegi meist ära põlenud , päiksepistet saanud ega igavuse kätte ära surnud ja vähetõenäoline ,et ka see suvi seda teeme:) Meie lemmik kohad on olnud Makarska ja Sveti Stefan Montenecros ja muidugi ei saa üle ega ümber Sarajevost . Ah jaa ja 7 tunnised sõidud on ka kuidagi huvitavalt üleelatud:) päikest ja kindlasti soovitan minna RUMALAL inimesel on ainult igav. . . . Trip.ee lisas natukene suuri algustähti!

Ärge alahinnake lapsi ja nende fantaasiat! Laps vöib mängu vöi seikluse välja möelda ka sellistest asjadest vöi asjadega, mille peale vanemad iial ei tule :-)

Liiga palav väikestele lastele