Kas on mõtet öömaja Barcelonas 2-le täiskasvanule ja 2-le lapsele paariks ööks ette broneerida?

Või pole see juunikuus veel probleemiks (hooaeg pole alanud)? Vaid hoopis lendad kohale ja sulle jääb veel hoopis võimalus öömaja valida ja hinda tingida? Äitaähh, kes vastata viitsivad?

Eks kõik sõltub enda viitsimisest. Mina olen laisk inimene, viitsin küll kodus diivanil netis surfata, aga kohapeal koos pampudega ringi trampida ja öömaja otsida reeglina ei viitsi. Kindlasti broneeriksin hotelli ette kui tahaksin seda mõnda kindlasse kohta ja samuti siis kui lennuks maanduks õhtul. Pole veel kuulda olnud, et kuskil mõni turist täiesti lageda taeva alla oleks jäänud, nii et ju siis on võimalik ingi hotellituba ikka igal ajal leida, isegi juunis.

Juunis on Bcnis soñari festival ja ma arvan, et sel ajal on ööbimiskohtadega üsna kitsas käes. Tegelikult ma ei kujuta hästi ette, kuidas seal see kohapealt öömaja otsimine üldse käiks :) Ok, hotellid küll jah, astud sisse oma kottide ja kohvritega ja küsid, kas vaba tuba on, aga tavaturistid eelistavad enamasti siiski korteri rentimist ja neid pole küll niisama tänaval võimalik leida.

hotellid on enam vähem 60 eurist kahel täiskasvanule. toad kostavd läbi kui öösel könnivad uued inimesed oma tubadesse. vee- ja kanalsiatsioonitorud korralikult isoleerimatta vöi mida köike. ehk seega mitte ühte hotelli köik ööd vötta. kuni 30 kohaga ööbimiskoht on ok. ja körvaltänavasse - vaiksem. sellest on vähe kasu kui kondid pikku saad voodile, vaim peab ka nautimise tundmiseks valmis ja puhanud olema. ja kui on pühad vöi suured üritused tulemas, ehk nöudlust kövasti, siis hotellide hinnad töusevad. eriti körged on nädalalöpus. olin just nädal aega Pariisis. kodus 2 päeva uurisin internetist millise keti-pakkujaga hakkan asju uurima. sest reis sattus nende 8.mai(vöidupüha ja punane kalendris) ja siis suvistepüha ajale. ka esmaspäev oli punane. 5 päeva vaba oli körgem nöudlus Pariisis hotellide järele. mina oskan saksa keelt. seega valisin siis www.venere.com ja www.cytisam.de

cytisam pakub isegi terve kuu ööbiskohtade hinnad kalendris. nagu lennuhinnad. linnaplaanis näen koha ka ära kus asub.sateliidi pildi saad ka ette veel, et kus puud ja rohelust hotelli ümbruses on. aga see valimine ei läinud sugugi nii kiiresti.

muidu olen telgis magaja ja campingu inimene kes tee pealt leiab midagi.ei meeldi hotellides olla ega magada ainult öösel. aga Pariisis ei tahtnud aega kulutada köikidest hotellidest küsimise peale, kas kohta on ja mis maksab. alati pakuvad veel esimesena seda köige kallimat vöimalust.aga mai algul olid Pariisis töesti kohad täis.

aprillis olin Hispaanis - Valencias ja Alicantes. aga siis polnud hooaega ja siis linnainfost anti sooduliste hotellide nimekiri pihku. mis muide - maist olid sama hotelli hinnad hoopis körgemad. siis ei olnud miskit ette planeeritud, söitsime ühiskondliku transpordiga sooja ja päikese järele. lasime end lihtsalt üllatada. aga see oli aprill.kõrvalhooaeg.ja kliimaga tuba polnud ka tookord aktuell. aga juunis kohe kindalsti seda tähele panna hotelli vöttes. kes kuumas magada saab? mitte keegi!

no igatahes vöiks ikkagi kodus omale klaariks teha, mis vöimalused vägevas Barcelonas on ja siis kas tellida kohad vöi tegeleda koha peal kohtade tekitamisega linna nautimise arvelt.

soovitan broneerida. ise olen seal seljakotiga üksinda ukselt uksele käinud küll :)

Loomulikult on parem ette broneerida. juuni kuu on kiire aeg siin, palju yritusi ja festivale. Ette broneerides saad odavama hinna kui kohapeal kuna inimesed kes tulevad hotelli ja kysivad tuba saavad alati maksta korgema hinna, sest on ju teada et viimasel minutil saab alati kysida rohkem kuna on ju vaja magamiskohta inimesele.

mina laisa inimesena, kes ei viitsi ka erinevaid lehekülgi otsida, kasutan üht ja suht asjalikku netilehekülge www.booking.com. sealt leiab mõnikord suht häid pakkumisi lauri