Kas Rhodos või Korfu?

Tere kõigile reisijatele.

Vaikselt plaanin järgmise aasta puhkust( augusti lõpp-september). Palun teadjatelt abi valikul Rhodos ja Korfu vahel. Mis on ühe või teise koha eelis? Kus võib näha ja kogeda rohkem? Kreetat,palun, ärge pakkuge,seal käidud.Kuigi võrdlusmomente võib tuua. Pole paljalt rannas istujad,ajalugu,loodus ,vanalinna õhtune interjöör huvitab ka. Võib ka majutust soovitada.Ütlen ette ära,et eriline säästureis pole.Reisi kestus( oletan) a`10 päeva.  Tänud juba ette!

Soovitaks pigem septembris ja hiljem minna, me olime Korful eelmise aasta augusti lõpus ja alla 35 polnud ükski päev, pigem 37-38 ja rohkemat ringi rännata ei jaksanud, kui üks terve päev laenutusest võetud paadiga omal käel (see on tore, saad ise vaadata, kus maale minna või niisama lebotada, selline presentkatusega julla) ja ühe päeva võtsima laevatripi Paxos-Antipaxos. Paxosel lahedad koopad, kuhu laev sisse saab sõita. Aga see pisike Antipaxos oli küll vaatamist/kogemist väärt. Ütlevad, et Kreeka Maldiivid, oli tõesti sama ilus.Pisike linnake, helesinine, selge ja soe vesi ja imeilusad vaated. Kruiisilaevad sõidavad läbi linna, selline sürr tunne vaadata, kui mürakas maja läbi pisikese kanali loovib. Rhodos ka tore, aga meile läks Korfu nagu rohkem hinge. Majutust igale maitsele, olime 8 toaga perehotellis, hommikusöögiga ja igati rahul. Kohvimasin ja mahlaaparaat jäeti päev otsa vabalt kasutada ja hommikusöögist üle jäänud koogid-pirukad samuti. Pisike siseõu basseini ja puskkaevuga + kohustuslikud kassid..suht viisakad..Perevärk:)

Korfu on hästi mägine ja paadiga ise sõitmine on lahe. Mere poolt saab ligi randadele, kuhu muidu üldse ei pääsegi. Ida küljel väga korralikke randu pole, lääne küljel on laiad liivarannad olemas. Paadilaenutusi on ka igas rannas võimalik leida.

Rhodosel on parimad liivarannad, pealinnas väga kihvt kindlus ning ainult jalakäijatele avatud ajalooline linn Lindos. 7-lätte matakrada looduses liikujatele. 

Kunagi mõtlesin, et hakkan blogi pidama, sest tõesti igal vabal hetkel reisisime kuhugi, aga kahjuks jäi mõte poolikuks. Samas vaatasin, et Korfu kohta olin kokkuvõtte teinud. http://reisikohver.ee/category/soojamaareis/korfu/

Ajaliselt on kindla peale minek Kreeka saartele  septembris, oktoobris võib ilm ka ära keerata.

Eelmine aasta Korfus, see aasta augustis Kreeta -Hersonessos. Sama seltskond võttis kokkuvõtteks, et Kreeta oli parem. Kuigi olid väiksed korona piirangud. Korfu oli ekstreemne, kuna lennuväli oli 300m hotellist. Õhtul oli fantast vaadata lennukite maandumist ja tõusu - otse nina ees. Kui Korfu- siis mingil juhul ärge võtke Tez touri pealinna ekskursiooni vene keeles. hea giid, kuid ainult kirik ja Venemaaa.

Ajaa, Corfult saab päevak

ruiisiga ka Albaanias ära käia,kui huvitab ja pole enne käinud. Corfu on nagu minikreeta, pm kõik sama,eriti feeling,a kuidagi cousim.