lylyke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
2 meeldimist
2 postitust / 17 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kui Brelas peatute, käige kindlasti üleval "kitsekõrtsus" ka ära, paar korda nädalas on live music õhtud, helistate neile ja viiakse-tuuakse kokkulepitud kohast (nt Brela kiriku bussikast)
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g480253-d7060221-Reviews-Konoba_Katara-Brela_Split_Dalmatia_County_Dalmatia.html

Rannas on ka hea kohvik, Plima, soovitan nende küüslaugukastmes tigusid ja grillitud kalmaare

Tuttavad on sealt bronninud, ise ei ole. Pole midagi negatiivset hiljem kuulnud, ju siis ok. Lennujaamas on paar putkat ja ei ühtegi autot, tuuakse ainult eelnevalt bronnitud autod ilmselt. Me oleme Makarska kandis olnud ja seal külas kohaliku majaperemehe või ta venna või jumal teab mis astme sugulase käest auto võtnud, kui ringi sõitsime. Tihti on nt veinimüüjal ka oma auto peal silt - for rent
Me oleme korda 10 oma autoga käinud, sellepärast viimased korrad mugavamalt ja lennukiga Splitti, taksoga majutuskohta ja põhiliselt lebopuhkused teinud. Kilomeetrit 5-10 saab ka rannapromenaadi pidi kärutada, jalgrattaid laenutatakse ka igas külas.
Sõitke kindlasti ka Splitist allapoole, kuni algab Makarska Riviera, sealpool mäed hoopis vahvamad ja vaated imelised. Splitist ca12km on üks väiksem linn Trogir, seal tasub ka päevakese vaadata, ilus vanalinn ja jalgsi läbi kõnnitav.

vt http://www.economycarrentals.com
200 kindlasti palju maksta.
Kindlasti bronni ette, lennujaamas pole kohapeal mitte midagi võtta, ainult minivane pakuvad ropu raha eest.

Toksi fb otsingusse Ene Lepp, elab juba aastaid Tansaanias (Tanzania safaris)

Dubrovnikusse hetkel pakkumises 165€ edasi-tagasi
https://trip.ee/odavad-lennupiletid/lennupiletid-kevadel-ja-suvel-tallinnast-louna-horvaatiasse-alates-165

Soovitan võtta, lõuna pool märksa ilusam loodus ja kui tahad Montenegrosse põigata, siis see ka pole kaugel.

Horvaatiasse mingit paketti võtta pole küll absoluutselt mõtet, see maa on nii ilus ja huvitav et tasub võtta kasvõi mõneks päevaks auto ja ringi sõita ja erinevates kohtades peatuda. Juuli on küll kuum ja turistikas, aga majutuse pakkujaid on väga palju nii et küll leiab jooksvalt ka.Pealegi on hotellid, mida paketikates pakutakse ikka need suured ja ilmetud kolossid, samas on rannik täis mõnusaid kodumajutusi, mis igati tasemel oma mugavuste poolest.
Meie oleme tavaliselt oma autoga käinud, aga paar korda läinud ka lihtsamat teed ja läinud lennukiga Splitti, sealt taksoga majutuskohta (http://croatia-taxi.hr/ ja kohalikelt autot laenanud siis, kui kuskile sõita tahtsime. Aga me ca 10x samas kohas käinud ja pool küla tuttav. Aga rendikad ei ole kallid, vt economycarrentals.com
Kui õigesti mäletan, siis pilet Splitti maksis eelmisel sügisel ca350 edasi-tagasi

Tere,
sattusin lugema ja tekkis huvi küsida, kas käisite siis Brelas ja kuidas meeldis? Me oma seltskonnaga nimelt juba mitmed aastad just seal peatunud! Sel aastal olime 25.08-5.09
Oleme käinud mõneks päevaks põhja pool, samuti ka lõunas ja Montenegros ja ikka Brelasse tagasi läinud, on lihtsalt nii mõnus koht.

Tervitades
Hely

Oleme mitu korda käinud ja lemmikmarsruut on kujunenud selline:
ühe jutiga Tšehhi teise otsa, väike linn Mikulov (Poolas vaid söögipeatused teinud). Öömaja leiab, kui natuke tänavaid pidi kõndida ja eelmisel aastal leidsime 10€ nägu jumala korraliku ja puhta elamise. Söömas oleme käinud hotell Eliska pubis, maailma parimad ribid nt ja megaportsud. Magame välja ja teisel päeval kolistame mööda losse, tasub minna 8-9km kaugusel Lednice lossi vaatama, sealne aed võtab sõnatuks. Samas on Tesco oma soodsate hindadega, sealt oleme varunud söögi-joogipoolise kaasa.Montenegrosse korra läksime, aga - hinnad on odavamad, mäed on super ilusad jne..samas on mustust igal pool ja kohalikud nagu egiptuses väljaõppel käinud. Horvaadid ei ole pealetükkivad ja lasevad sul omaette olla, ka on seal tõesti puhas. Kui siiski sinnapoole keerate, siis tasuks suur soolajärv üle vaadata, tee on ausalt öeldes küll selline, et ega teist korda elus sinna sõitma ei lähe. Aga vaated on võrratud, mägede vahel on vaateplatoo, kust maeitea mitu riiki paistavad. No mets küll, aga imeilus on.
Sinnakanti jääb ka üks rahvuspark.
Öömaja ette bukkida küll vaja ei ole, katsuge valges mingi koht välja vaadata ja silte on tee äär täis, sobe on tuba.
Ülal on Trogir mu meelest viimane linn, kuhu minna tasub, vana ja nunnu. Aga mäed pole enam nii kõrged ja vesi sel ajal ka külmem. Ise oleme jäänud pidama ühte külakesse Makarskast mõne km kaugusel, Brelas. Vaadake kindlasti rannas v tee ääres kuulutusi-kui kuskil kohvikus (konoba)on tulemas fichermans night, siis tasub minna-pakutakse imehead sööki ja kohalikud laulavad oma merelaule, elamus omaette soojas ja sumedas öös.
Head reisi!

Lähme 25.08 hommikul Tln-st, autos 1 vaba koht. Oleme keskaeline paar + sugulane - naine - 55a. Keegi üksik võiks vabalt kaasa tulla, oleme küll orienteeritud pigem rannapuhkusele, aga natuke plaanis ka ringi sõita.
Teeme ainult ühe vahepeatuse ööbimisega Tšehhis, enne Austria piiri, nii et 1 öö tuleb sõidu ajal tukkudes veeta! Horvaatias on majutus alati samas kohas, väike küla Makarska kandis ja seal juba toad kinni pandud - 20e per nägu. Tagasi peame olema hiljemalt 9.09
Huvi korral võiks kirjutada ly.ly@mail.ee

Tere,
kas on keegi ka diabeediga julgenud nii kaugele minna ja kuidas sel juhul kohapeal insuliini juurde osta saab? Kas olete teinud Eestis tervisekindlustuse ja kui, siis kas annab see ka ravimitele soodustust või puudub selline asi seal üldse…kuidas üldse hakkama saavad inimesed, kes igapäevaseks eluks pidevalt ravimeid vajavad?
.

...sellest hotellist, ülehomme sinna viimane reis ja vist välja müüdud. Aga hotell oli tõesti igati ok, suur koppel nagu nad ikka, aga mitte selline kõle majalahmakas vaid erinevatel tasapindadel ja terrassidega; kes ei viitsinud treppe mööda turnida, sai igal pool liftiga oma nuumatud keret vedada:) ja nii ta tõesti teisest-kolmandast päevast kombeks saab, kui hommikust õhtuni on priilt süüa-juua võtta. Meeldis puidust rannaplatvorm ja vesi oli tõesti soe, selge ja puhas. Tasub minna õhtuti hotellist välja omal käel jalutama, ca kilomeetri pärast on kena rannapromenaad ja kohalikud söögikohad-kauplused, saab magusat ja suveniire kaasa osta, mis lennujaamas ja Bodrumis hulga kallimad olid. Viitsijatele: võrkpall, petang, noole- ja lauamäng, aeroobikat, latiinotantsu, disko igal õhtul rannas asuvas diskobaaris. Meie jäime igatahes rahule, kuid järgmisel korral valiks nt. Kemeri - kui sinna riiki veel minna. Lihtsalt vahelduse mõttes.

Tere,
kas on keegi hiljuti sealt tulnud: mis mulje jäi? Kommentaare vähe ja enamasti remondieelsed. Huvitab kõik: kuidas tuba oli, kas vastas lubatule ja hotellisisene tegevus + piletite hinnad Bodrumis, nt. muuseumid ja ööklubid.

Mäetaguse hotell ja supelmaja - oaas keset eimiskit
http://www.moisahotell.ee/index.php?tid=IHudhYLOaKZkkRkTkXXhuhYLOZzOI8jjup7Tixjf
Paraku pole ümbruskonnas tõesti mitte midagi muud. Ise käin igal suvel Peipsi ääres: kas Kauksi, Kuru, Alajõe või muu väike koht; kui netis lapata, leiab pisemaid majutuskohti ja kogu see kant on kena...

Horvaatias on piki rannikut linnad-külad pea katkematus reas ja iga teine maja pakub ööbimiseks tuba; ei ole mingit mõtet kämpingut otsida, kui sama raha eest saad omaette mugavustega toa! Vaata silte tee ääres - kes kirjutab SOBE, kes ROOMS ja kauple ka natuke enne maksmist; kui merest üle 2 tee eemal, siis üle 10-15 euri öö eest maksta(tuba siis, mitte per person) pole eriti tark.
Ise soovitaksin teil natuke edasi sõita - Makarskani - see on Makarska Riviera siltide järgi ja palju kenam, kui tööstuslinn Split...