Viimased kommentaarid

Oleme kahel korral aastavahetusel olnud, päeval igati ok, õhtuks jh pikemad riided selga. Oleme olnud korra Hurghadas ja korra El Gounas. Soovitaks muidugi El Gounat, aga sinna hetkel vist ei pakuta. Meeldis seal Sultan Bay - väike ja nupsik, bassein soojendusega. Hurghadas Coral Beach, bangalotega. Vihjeks - aastavahetuse õhtuks varuge enne poest jooki, sest lauad on lookas toitude all, aga paremad veinid eraldi tasu eest, mida hilisemaks läheb kell, seda müstilisemaks hinnad! Ja poed on kinni, kõik viimseni. See, mida nad lauas pakuvad, ei ole eriti  joodav kahjuks. Viimati käies, 2 aastat tagasi, ei olnud kahjuks ilutusestikku, ma ei tea mis turvakaalutslustel see keelatud oli. Ise soovitaks minna parem jaanuar-veebruar, saab sama raha eest 2x nii kaua olla:)

Tere, millal lähete? Me oleme alati enam-vähem samas kandis olnud, kuid seekord otsustasime võtta rohkem keskusesse (külla) Suhtlesin eelnevalt meie tavaliste majutuse pakkujatega ja võin panna siia nende kontaktid, mõlemal oli sel ajal elamist pakkuda. Copin siia alla. Koht on Makarska Rivieral, keskusest natuke eemal ja väga rahulik. Söögikohad on, paar poodi ka. Autoga paar km keskusesse.

Apartment/family house „Tiha“

- two rooms with separated kitchen, living room and big terrace in front

- daily price would be 60,00€ 

And how this accomodation looks like, you can see on our Web page: www.brela.com/jardula/7_a51_tiha.htm (number 7 A:5+1 „Tiha“)

If you have any other question, **don't hesitate to contact us. **

Best regards,

Žarko Kristić

zarko.kristic@st.t-com.hr

ja teine majutuse pakkuja, Marko aadress:

victoria-apps@net.hr

Sama hästi võib küsida, et "Miks üldse on vaja tingimata praegu lõbu pärast käia kinos/teatris/restoranis/spas" jnejne..

Ei ole ise küll aasta aega reisinud, aga nõme on see pidev irin nende kallal, kes seda teevad. Tšarteriga lennates, kus KÕIK reisijad on eelnevalt testitud, on see siis ohtlikum kui mööda Eestit ringi kärutada spaades jnejne? Reisijatele (kontrollitud ja testitud) vaadatakse nagu kurjategijatele, samas kui siinsamas on restoranid puupüsti täis (sõbrapäeval polnud auto parkimise kohtagi mitmes kohas) tehakse teemaõhtuid ja live esinejatega õhtud täis broneeritud... ja ei imesta, kui needsamad inimesed kirjutavad kommentaarides a´la kui reisid, siis ise ravid ja ise maksad jne..nõõõme! See viimase aasta stress tapab mõistuse, inimene peab saama vahepeal teise keskkonda, välja lülitada kogu sellest pa..st ja miks mitte reisida, kui kõiki nõudeid järgida, tervena minna ja tervena tulla?

Ajaa, Corfult saab päevak

ruiisiga ka Albaanias ära käia,kui huvitab ja pole enne käinud. Corfu on nagu minikreeta, pm kõik sama,eriti feeling,a kuidagi cousim.

Soovitaks pigem septembris ja hiljem minna, me olime Korful eelmise aasta augusti lõpus ja alla 35 polnud ükski päev, pigem 37-38 ja rohkemat ringi rännata ei jaksanud, kui üks terve päev laenutusest võetud paadiga omal käel (see on tore, saad ise vaadata, kus maale minna või niisama lebotada, selline presentkatusega julla) ja ühe päeva võtsima laevatripi Paxos-Antipaxos. Paxosel lahedad koopad, kuhu laev sisse saab sõita. Aga see pisike Antipaxos oli küll vaatamist/kogemist väärt. Ütlevad, et Kreeka Maldiivid, oli tõesti sama ilus.Pisike linnake, helesinine, selge ja soe vesi ja imeilusad vaated. Kruiisilaevad sõidavad läbi linna, selline sürr tunne vaadata, kui mürakas maja läbi pisikese kanali loovib. Rhodos ka tore, aga meile läks Korfu nagu rohkem hinge. Majutust igale maitsele, olime 8 toaga perehotellis, hommikusöögiga ja igati rahul. Kohvimasin ja mahlaaparaat jäeti päev otsa vabalt kasutada ja hommikusöögist üle jäänud koogid-pirukad samuti. Pisike siseõu basseini ja puskkaevuga + kohustuslikud kassid..suht viisakad..Perevärk:)

Me oleme mehega minemas 26.02-12.03, Senegal ka plaanis, aga millal täpselt - eks kohapeal selgub. Pesitseme African Villages. Elu on näidanud, et pole mõtet plaane väga ette teha:)

Ei kohanud seal ühtegi sääske ja öeldi, et kui kõrvale Haiitisse ei lähe, siis pole mõtet ei vaktsineerida ega malaariat karta. Ise ei teinud ühtegi vaktsiini, aga hepatiidi vastu tasub vist muude riikide peale mõeldes teha küll, nagu targemad siin soovitavad. Malaariatablette pole niisama igaks juhuks vast mõtet võtta.

Loen siin ja imestan, kuidas kõik ikka kõhutõve üles korjavad? Oleme korda 15 Egiptuses talviti käinud ja no pole õnnestunud, mitte kellelgi.  Ka need kunagi kardetud jääkuubikud tehakse ju pudeliveest. Omal enam kooliskäivaid lapsi ei ole, aga olen ikka vaadanud hotellides teisi peresid, kus väiksed lapsed basseinides ja liumägedel hullavad, muud pole nii väikestel mõnusaks puhkuseks eriti vajagi ju..ja kui pakett on kõik hinnas, siis iga kell saab võtta joogi või jäätise või näksi vabal valikul. Õhtuti on lastele programm kus nad siis igasugu mänge teevad ja laulavad ja kepsutavad:) Kui puhkus lühike, siis pole mõtet ju ümbermaailma reisi planeerida,  ja Kanaaridel on sel ajal kui mitte jahe ja vihmane, siis 100% tuuline.Kirjutati siin, et öösel 11 plusskraadi; ise ei ole alla 18 õhtuti näinud, see oli veebruari lõpus. Viimati aastavahetusel oli päeval ikka palav, nii 28-30 ja ööd ca 20..õhtul paneb jaki peale ja kannatab ära:)

Käime igal talvel Hurghadas või ElGounas lühitripil patareisid laadimas, kindlad hotellid välja kujunenud:) aga pikki pükse pole küll linna peale jalga pannud, ikka kas põlvini suvešortsid või teine mugav variant on retuusid ja tuunika. Tuunikaid olen sealt ostnud, kuna nende puuvill on tõesti mõnus materjal. Hiljem kodus saab neist lõpuks öösärk. Üle 4-5euri ei ole maksnud.Suitsud jah igas toidupoes ja tänavaputkas müügil, kauple kindlasti kui tänavalt ostad, poes fix hinnad. Nende kohalikud Kleopatrad on mingi 2 euri pakk, aga selleks peab nailonkops olema, et neid tõmmata, päris kange kraam. Raha pole kunagi vahetanud, sest eurides saab igal pool maksta ja poodides ka kaardiga. Euridest saab kohalikku tagasi. Ah jaa - tänaval pakuvad poisikesed peotäit euromünte igal sammul, et vahetage paberiks - ärge tehke nendega juttugi.Ja apteeki tasub kindlasti Egiptuses külastada, saab korraliku kokkuhoiu,ma ostan iga kord terve aasta varud ära - valuvaigistid (ibuprofeen nt 45 senti karp) + igasugused magneesiumid, vitamiinid ja unerohud (seal need ilma retseptita) Üks hea asi on neil gripi/külmetuse ennetamiseks Cold/Flu tabletid(roosa karp) - kui on tunne, et vist hakkab haigus kallale tulema, siis üks tablett hommikul ja teine õhtul ja ei jäägi haigeks! Vanasti oli vist Caltceks midagi taolist meil..Üks kindel kosmeetikasari on ka, mida ostan sealt (Nefertiti), aga nende poed ainult Kairos ja ElGounas.Üldse soovitan ElGounat, see on hulga rahulikum puhtam ja turvalisem. Saab jumala rahulikult linnas jalutada, keegi hõlma ei hakka. Samas kui esimest korda minna, siis Hurghadas näeb selle päris Egiptuse ära, ärge siis ehmatage kui pidev "hellohwreareyoufromwhatsyourname" sabas käib.Ärge tehke välja. Kui lasete ennast kuskile nn poodi (putkasse) sisse tirida ja pakutud tee vastu võtate, siis ilma midagi ostmata enam välja ei saa, parem on sisse mitte minna. Kui midagi osta, minge suurde fix hinnaga poodi ja ega peale nänni ja maiustuste tasugi sealt osta. Puuvillased tooted on küll head, muu riidekraam jube saast nagu Türgiski. Kusjuures Türgis on odavam. Olen ka maitseained poest ostnud, mitte tänava äärest, kus nad ilmselt aastakümneid samas tünnis ostjat on oodanud ja tolmukorda kogunud. Merele tasub päevaks minna, ka paaditrip ELGounasse on vahva ja kui seal hotellis ei ela, siis linn on kinnine ja muudmoodi ei pääsegi. Samas on see ilus väike linnake, sadamas uhked jahid ja mõnusad tänavakohvikud. hotellist saab tripi bronnida kindlasti. Kui kätepesu meeles pidada, siis pole muud kui nautige päikest ja head sööki! maitse asi, aga minule Egiptuse toidud ja vürtsikad kastmed/piprad eriti väga meeldivad.

Olime eelmisel aastal, käisime erinevates kohtades söömas ja kõige soodsamad tundusid nn hiinakad, samas väga maisev oli alati kõik. Teenindajad ei pruugi ühtegi keelt osata, isegi sõna "water" oli tundmatu. Proovisime ka kohalikke "putkasid" ja kuigi kohad ise olid kaugel meie mõistes korralikust söögikohast, siis toidule ei saanud midagi ette heita. Odav ka, kuigi ma ei mäleta täpseid hindasid. Palju on välismaalaste peetavaid kohvikuid, nendes hinnad krõbedamad kuid mitte kallid ja parima fritüüritud kala saimegi ühest prantslaste rannakohvikust. Tasub minna koskesid vaatama, neid seal mitmes kohas. Damajagua on lahe koht.https://www.tripadvisor.com/Attractions-g147288-Activities-c57-t95-Dominican_Republic.htmlSanto Domingos ei käinud, kuna eelnevalt sai loetud, et mõttetu koht ajaraiskamiseks ja soovitati sealt kiirelt edasi sõita. Nii olimegi Puerto Plata kandis, tegime väljasõite lähikonnas, väike linnake Sosua jäi meelde, kirju rahvaste paabel. Kindlasti tasub võtta päevatripp kohaliku juhiga, kes näitab kohalikku elu-see on uskumatu kuidas inimesed elavad - palmi all onnis imeilusa ookeani ääras ja rämpsuhunnikud varjutavad päikese. Puerto Platas käige mäe otsas botaanikaaias, taksoga minna tõstuki juurde: http://telefericopuertoplata.com/ ja pärast jalgsi alla läbi linna, sadama kanti jalutades näeb ka kohalike elukvartaleid, peab olema ettevaatlik et lahtistesse solgikraavidesse ei astu (lapsed muide mängivad neis)Kohalikud on sõbralikud ja lahked, mingit hirmu me kuskil ei tundnud oma käe peal ringi uitades küll kordagi, ka mitte sügavas slummis kus me ainsad valged olime. Pimeda peale igaks juhuks ei jäänud:) Randades on murdlainetus kaunis tugev, aga vesi soe ja mõnus aastaringselt. Randa mööda saab lõputult jalutada, ei ole piiratud hotellide territooriume.Ja linnade vahel võib julgelt sõita nn marsruudikaga-väikebuss kus me ükskord lugesime kokku 17 inimest+suur rull mingit ehitus/soojustusmaterjali (kohti vist 11 või nii) ja hind olematu. Kui ütled juhile, kus maha tahad minna, siis peatuse saabudes hakkavad kohalikud kõik sädistama ja käte-jalgadega selgeks tegema, et sinu peatus ja kui sihtkoht otseselt ei paista, siis osutasid veel käega õige suuna kätte:)Üks asi on küll tegelikult, mida karta - päike nimelt. Me reisime küll mitu korda aastas ja mingi jume on peal pidevalt, mees on kunagi merd sõitnud troopikas ka, aga vot seal põlesime esimese paari päevaga nii ära, et oi-oi. Päike hammustab sõna otseses mõttes. Nii et kreemikiht korralikult peale.Terve saar lõhnas mu meelest kookose järgi, piña coladat pakutakse igas variandis - lihtsalt jäätiselaadset lastele ja kõikvõimalikes variantides alkoga kokteile, tasub proovida. Ka puhastusvahendid on kookoselõhnalised ja ananassid on väga-väga head. Üllatasid nende supid, tavaliselt reisdel ikka muud head ja paremat proovinud ja hetkeajel sai kuskil suppi võetud, edaspidi proovisime mitmel pool erinevaid ja tõesti olid head.

Kui Brelas peatute, käige kindlasti üleval "kitsekõrtsus" ka ära, paar korda nädalas on live music õhtud, helistate neile ja viiakse-tuuakse kokkulepitud kohast (nt Brela kiriku bussikast) https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g480253-d7060221-Reviews-Konoba_Katara-Brela_Split_Dalmatia_County_Dalmatia.html

Rannas on ka hea kohvik, Plima, soovitan nende küüslaugukastmes tigusid ja grillitud kalmaare

Tuttavad on sealt bronninud, ise ei ole. Pole midagi negatiivset hiljem kuulnud, ju siis ok. Lennujaamas on paar putkat ja ei ühtegi autot, tuuakse ainult eelnevalt bronnitud autod ilmselt. Me oleme Makarska kandis olnud ja seal külas kohaliku majaperemehe või ta venna või jumal teab mis astme sugulase käest auto võtnud, kui ringi sõitsime. Tihti on nt veinimüüjal ka oma auto peal silt - for rent Me oleme korda 10 oma autoga käinud, sellepärast viimased korrad mugavamalt ja lennukiga Splitti, taksoga majutuskohta ja põhiliselt lebopuhkused teinud. Kilomeetrit 5-10 saab ka rannapromenaadi pidi kärutada, jalgrattaid laenutatakse ka igas külas. Sõitke kindlasti ka Splitist allapoole, kuni algab Makarska Riviera, sealpool mäed hoopis vahvamad ja vaated imelised. Splitist ca12km on üks väiksem linn Trogir, seal tasub ka päevakese vaadata, ilus vanalinn ja jalgsi läbi kõnnitav.

vt http://www.economycarrentals.com 200 kindlasti palju maksta. Kindlasti bronni ette, lennujaamas pole kohapeal mitte midagi võtta, ainult minivane pakuvad ropu raha eest.

Toksi fb otsingusse Ene Lepp, elab juba aastaid Tansaanias (Tanzania safaris)

Dubrovnikusse hetkel pakkumises 165€ edasi-tagasi https://trip.ee/odavad-lennupiletid/lennupiletid-kevadel-ja-suvel-tallinnast-louna-horvaatiasse-alates-165

Soovitan võtta, lõuna pool märksa ilusam loodus ja kui tahad Montenegrosse põigata, siis see ka pole kaugel.

Horvaatiasse mingit paketti võtta pole küll absoluutselt mõtet, see maa on nii ilus ja huvitav et tasub võtta kasvõi mõneks päevaks auto ja ringi sõita ja erinevates kohtades peatuda. Juuli on küll kuum ja turistikas, aga majutuse pakkujaid on väga palju nii et küll leiab jooksvalt ka.Pealegi on hotellid, mida paketikates pakutakse ikka need suured ja ilmetud kolossid, samas on rannik täis mõnusaid kodumajutusi, mis igati tasemel oma mugavuste poolest. Meie oleme tavaliselt oma autoga käinud, aga paar korda läinud ka lihtsamat teed ja läinud lennukiga Splitti, sealt taksoga majutuskohta (http://croatia-taxi.hr/ ja kohalikelt autot laenanud siis, kui kuskile sõita tahtsime. Aga me ca 10x samas kohas käinud ja pool küla tuttav. Aga rendikad ei ole kallid, vt economycarrentals.com Kui õigesti mäletan, siis pilet Splitti maksis eelmisel sügisel ca350 edasi-tagasi

Tere, sattusin lugema ja tekkis huvi küsida, kas käisite siis Brelas ja kuidas meeldis? Me oma seltskonnaga nimelt juba mitmed aastad just seal peatunud! Sel aastal olime 25.08-5.09 Oleme käinud mõneks päevaks põhja pool, samuti ka lõunas ja Montenegros ja ikka Brelasse tagasi läinud, on lihtsalt nii mõnus koht.

Tervitades Hely

Oleme mitu korda käinud ja lemmikmarsruut on kujunenud selline: ühe jutiga Tšehhi teise otsa, väike linn Mikulov (Poolas vaid söögipeatused teinud). Öömaja leiab, kui natuke tänavaid pidi kõndida ja eelmisel aastal leidsime 10€ nägu jumala korraliku ja puhta elamise. Söömas oleme käinud hotell Eliska pubis, maailma parimad ribid nt ja megaportsud. Magame välja ja teisel päeval kolistame mööda losse, tasub minna 8-9km kaugusel Lednice lossi vaatama, sealne aed võtab sõnatuks. Samas on Tesco oma soodsate hindadega, sealt oleme varunud söögi-joogipoolise kaasa.Montenegrosse korra läksime, aga - hinnad on odavamad, mäed on super ilusad jne..samas on mustust igal pool ja kohalikud nagu egiptuses väljaõppel käinud. Horvaadid ei ole pealetükkivad ja lasevad sul omaette olla, ka on seal tõesti puhas. Kui siiski sinnapoole keerate, siis tasuks suur soolajärv üle vaadata, tee on ausalt öeldes küll selline, et ega teist korda elus sinna sõitma ei lähe. Aga vaated on võrratud, mägede vahel on vaateplatoo, kust maeitea mitu riiki paistavad. No mets küll, aga imeilus on. Sinnakanti jääb ka üks rahvuspark. Öömaja ette bukkida küll vaja ei ole, katsuge valges mingi koht välja vaadata ja silte on tee äär täis, sobe on tuba. Ülal on Trogir mu meelest viimane linn, kuhu minna tasub, vana ja nunnu. Aga mäed pole enam nii kõrged ja vesi sel ajal ka külmem. Ise oleme jäänud pidama ühte külakesse Makarskast mõne km kaugusel, Brelas. Vaadake kindlasti rannas v tee ääres kuulutusi-kui kuskil kohvikus (konoba)on tulemas fichermans night, siis tasub minna-pakutakse imehead sööki ja kohalikud laulavad oma merelaule, elamus omaette soojas ja sumedas öös. Head reisi!

Lähme 25.08 hommikul Tln-st, autos 1 vaba koht. Oleme keskaeline paar + sugulane - naine - 55a. Keegi üksik võiks vabalt kaasa tulla, oleme küll orienteeritud pigem rannapuhkusele, aga natuke plaanis ka ringi sõita. Teeme ainult ühe vahepeatuse ööbimisega Tšehhis, enne Austria piiri, nii et 1 öö tuleb sõidu ajal tukkudes veeta! Horvaatias on majutus alati samas kohas, väike küla Makarska kandis ja seal juba toad kinni pandud - 20e per nägu. Tagasi peame olema hiljemalt 9.09 Huvi korral võiks kirjutada ly.ly@mail.ee

Tere, kas on keegi ka diabeediga julgenud nii kaugele minna ja kuidas sel juhul kohapeal insuliini juurde osta saab? Kas olete teinud Eestis tervisekindlustuse ja kui, siis kas annab see ka ravimitele soodustust või puudub selline asi seal üldse…kuidas üldse hakkama saavad inimesed, kes igapäevaseks eluks pidevalt ravimeid vajavad? .

...sellest hotellist, ülehomme sinna viimane reis ja vist välja müüdud. Aga hotell oli tõesti igati ok, suur koppel nagu nad ikka, aga mitte selline kõle majalahmakas vaid erinevatel tasapindadel ja terrassidega; kes ei viitsinud treppe mööda turnida, sai igal pool liftiga oma nuumatud keret vedada:) ja nii ta tõesti teisest-kolmandast päevast kombeks saab, kui hommikust õhtuni on priilt süüa-juua võtta. Meeldis puidust rannaplatvorm ja vesi oli tõesti soe, selge ja puhas. Tasub minna õhtuti hotellist välja omal käel jalutama, ca kilomeetri pärast on kena rannapromenaad ja kohalikud söögikohad-kauplused, saab magusat ja suveniire kaasa osta, mis lennujaamas ja Bodrumis hulga kallimad olid. Viitsijatele: võrkpall, petang, noole- ja lauamäng, aeroobikat, latiinotantsu, disko igal õhtul rannas asuvas diskobaaris. Meie jäime igatahes rahule, kuid järgmisel korral valiks nt. Kemeri - kui sinna riiki veel minna. Lihtsalt vahelduse mõttes.

Tere, kas on keegi hiljuti sealt tulnud: mis mulje jäi? Kommentaare vähe ja enamasti remondieelsed. Huvitab kõik: kuidas tuba oli, kas vastas lubatule ja hotellisisene tegevus + piletite hinnad Bodrumis, nt. muuseumid ja ööklubid.

Mäetaguse hotell ja supelmaja - oaas keset eimiskit http://www.moisahotell.ee/index.php?tid=IHudhYLOaKZkkRkTkXXhuhYLOZzOI8jjup7Tixjf Paraku pole ümbruskonnas tõesti mitte midagi muud. Ise käin igal suvel Peipsi ääres: kas Kauksi, Kuru, Alajõe või muu väike koht; kui netis lapata, leiab pisemaid majutuskohti ja kogu see kant on kena...

Horvaatias on piki rannikut linnad-külad pea katkematus reas ja iga teine maja pakub ööbimiseks tuba; ei ole mingit mõtet kämpingut otsida, kui sama raha eest saad omaette mugavustega toa! Vaata silte tee ääres - kes kirjutab SOBE, kes ROOMS ja kauple ka natuke enne maksmist; kui merest üle 2 tee eemal, siis üle 10-15 euri öö eest maksta(tuba siis, mitte per person) pole eriti tark. Ise soovitaksin teil natuke edasi sõita - Makarskani - see on Makarska Riviera siltide järgi ja palju kenam, kui tööstuslinn Split...