trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tere, avan veelkorraks teema seoses tõenditega.

Kas USAsse lendamiseks piisab digiloost saadud läbipõdemise QR koodist (EL kehtiv tõend) või on vaja veel eraldi terviseasutuse paberit juurde?

Meil on perega lend 26.02 ja saime kõik koroona nii, et läbipõdemisetõend on olemas 24.02. PCR enne lendu tehes annab tõenäoliselt veel positiivse tulemuse seega peame arvestama läbipõdemistõendiga.

(vaktsiinipassid on olemas)

Korfu on hästi mägine ja paadiga ise sõitmine on lahe. Mere poolt saab ligi randadele, kuhu muidu üldse ei pääsegi. Ida küljel väga korralikke randu pole, lääne küljel on laiad liivarannad olemas. Paadilaenutusi on ka igas rannas võimalik leida.

Rhodosel on parimad liivarannad, pealinnas väga kihvt kindlus ning ainult jalakäijatele avatud ajalooline linn Lindos. 7-lätte matakrada looduses liikujatele. 

Kunagi mõtlesin, et hakkan blogi pidama, sest tõesti igal vabal hetkel reisisime kuhugi, aga kahjuks jäi mõte poolikuks. Samas vaatasin, et Korfu kohta olin kokkuvõtte teinud. http://reisikohver.ee/category/soojamaareis/korfu/

Sain raha tagasi Lufthansalt. Piletid olid kõige odavama farega otse LH lehelt ostetud (mida muidu tavaolukorras muuta ega tühistada ei saa). Helistasin call centresse ja paari päevaga tuli kinnitav email ning ka raha.

Ma arvan, et edaspidi hakatakse reisijatelt vaktsineerimispassi küsima. Kui tuleb turule koroona vaktsiin, siis saad reisile, kui näitad ette, et oled vaktsineeritud.

Kuidas sellest suures pildis isiklikult kasu lõigata, ei tea, aga see lahendaks ehk mitmed hirmud reisimise ees, kui ka tõestaks viiruse sisse viimist teistesse riikidesse.

Käisime just perega 2 nädalat Sri Lankal. Teadsime, et seal kandis nakatunuid ei ole ja reisil selle peale väga ei mõelnud. Nagu alati reisil, enne sööki tegime käed des vahendiga puhtaks. Maske ei kandnud ja ei näinud ka kedagi, kes seal neid kannaks. Ainus koht, mis meid veidi ärevaks tegi, oli Varssavi lennujaam, sest seal on inimesed koos erisihtkohtadest, kuid sealt edasi Tallinna lennul jällegi keegi maske ei kandnud. Üks meesterahavs küll köhis päris koledasti, kes meiega Tallinna lennule tuli ja seetõttu hetkel igaks juhuks lapsi 2 nädalat kooli ei saada, kuigi hindan koroona saamist vähetõenäoliseks.

Tere, meil perega veebruaris minek. Väga hea info on kirjas. Sooviksin küsida vaktsineerimise kohta. Meil on kõigil tehtud A hepatiit, kuid küsimus kõhutüüfuse vaktsineerimise kohta. Oleme peamiselt Hikkaduwa ja Mirissa piirkonnas. Paariks päevaks põikame ka sisse poole ja käime Ridijagama Safari Pargis ning Ellas. Kas keegi teab kedagi kes selles piirkonnas liikunud ja selle haiguse saanud? Kui paljud ennast kõhutüüfuse vastu Sri Lanka reisi jaoks on vaktsineerinud?

Meie perel on minek veebruari koolivaheajal, tagasi märtsi lõpus. Tegime viisataotluse nädal tagasi ja saime viisad kätte 0€ 

Siin on kaks varianti: kas ikkagi pikendati tasuta perioodi või lihtsalt kehtis tasuta aeg seoses esitamisega kuni jaanuari lõpuni. 

Tehke viisa ametlikult Sri Lanka enda lehelt. Alguses on näidatud hinnakiri, aga kui kõik andmed sees, siis summa tasumiseks oli viimasel sammul meil 0.

Kui võimalik, siis ma otsiks sellisel juhul veel pikema ümberistumine ajaga piletid ja vahepealse aja oleks hotellis. 

Hinna ja kvaliteedi suhte osas üks kuu puhata nii, et argiprobleemidele mõtlema ei peaks, ilm meenutaks eesti suva, ajavöönd sama ja sportimisvõimalused lähedal- ma valiks Türgi 5* Kõik hinnas hotelli. Isiklikult eelistaksin Beleki piirkonda, aga tegelikult on terve rannik hotelle täis.Interneti jaoks ostaks ilmselt kohaliku simiga eraldi neti. Osadel hotellidel on ka eraldi töötegemise ruumid. Võib eelnevalt uurida milline on nendes ruumides neti võimalus. 

Ostsime poolteist kuud tagasi Finnairi piletid 587€/täiskasvanu. Hetkel on Momondos hinnad samad, ainult ajad natuke kehvemad.

Mulle siiski tundub, et nende mingi üldine kampaania hetkel nendele hindadele kehtib, kuid mitte Musta Reede kampaania.

Tõenäoliselt hinnad ajapikku siiski tõusevad.

Odavaim ja kiireim variant sellel ajal, mis kriteeriumitele vastab, on Egiptus. Vali mõni reisibüroo pakkumine. Saad otselennuga kohale, hotellid enamjaolt "kõik hinnas" toitlustusega. Sinu ülesanne on ainult päikest nautida ja puhata :)

Hinna osas on tõesti nii, et kord on ühes odavam, kord teises. Pileti kehtivuse ja muu suhtes on aga nii, et kui sulle pilet juba korra väljastatakse, siis seda piletit keegi kehtetuks ei tee. Isegi, kui ühel hetkel selgub, et edasimüüja on petis ja müüs alla turuhinna vms. Olen seda teemat korduvalt ühe oma sõbraga rääkinud, kes töötab IATAS just nimelt pettuste osakonnas. Tema sõnul peab pettuse juures lõpliku kahju kandma lennufirma. Ja kui pilet on väljastatud, siis peab sellega ka lennule pääsema.

Omast kogemusest võin veel seda lisada, et edasimüüja (seekord oli müüjaks tikets.ee) kaudu ostetud Turkishi piletitele kehtib ka pika ümber istumisega tasuta ööbimine ja muud hüved, täpselt sama moodi nagu siis, kui osta otse lennufirmalt.

Korduvalt ja korduvalt ostnud tickets.ee lehelt. Samuti Mytrip.com lehelt. Siiamaani pole mingeid probleeme olnud. Hetkel ei näe ka põhjust, miks mitte neid ka edaspidi kasutada. Tickets.ee lehelt hakkad ka oma ostudelt boonust koguma, mida saad hiljem soodustusena kasutada.

Kujutad ette norsu, et isegi mina olen hakkama saanud!

Küll on kahju, et inimesed irooniat ei tunne. Aga olgu.

Mina saan küll teie iroonilistest kommentaarides aru, et proovite mulle läbi lillede öelda, kui loll ma olen.

Ma proovisin ka tegeõikultläbi lillede uurida, kus on tegelik probleem. Aga ega sellele ei viitsi vist keegi mõelda, kui tekib võimalus end kellegi peal välja elada.

Annaks keegigi konkreetse vastuse, kui problemaatiline see moslemitega ühes lennukis sõitmine ikkagi tegelikult on.

Milles on tegelik probleem?

Seletage palun lahti. Selles mõttes võtan rumalaks olemise omaks.

Tere, loen Buldooza jutust välja, et kõik on Bueno! Ohtu pole, eksponaadina ei tunne ja kõik on sõbralik. Milleks siis üldse see teema, kui kõik on normaalne ja hästi?!?

Tere,

Seoses teema algatuses mainitud lennuga. Otsin hetkel veebruari koolivaheja lendu Phuketisse. Meie peres on 5 inimest- mina, abikaasa ja kolm tütart. Silma on jäänud Qatari lennud vahemaandumisega Dohas.

Ma ei ole ise varem Qatari, Emirates, Ehiad jne lennanud. Siit lugedes tekkisid mitmed küsimused:

  1. Kas me oleksime ilmselt seal lennukis nagu loomaaia eksponaadid. Kõik ümberringi rättides ja mitte euroopaliku kultuuri ja käitumisnormidega?
  2. Kas see võib olla minu perele ohtlik?
  3. Kas Aeroflot oleks parem valik kui Qatar Stockholmist?
  4. Millist lennufirmat võiks eelistada, arvestades, et viiele inimesele Finnairi otselennud jäävad ilmselt liiga kalliks :(

Valencia on väga mõnus.

  1. Seal on suur mereteemaline keskus Oceonografic https://www.oceanografic.org/en/ Sellele kulub teil terve päev. See on väga lahe. Seal on delfiinishowd, ülisuured akvaariumid väga suurte ja eriliste kaladega, liblikad jne.
  2. Soovitan võtta üheks päevaks laenutusest jalgratas. Valencias on palju rattateid. Üks tee viib vanalinnast suurde parki ja pargist saab mööda rattateid sõita edasi mere äärde. Sellele kulub teil samuti terve päev (soovitan kindlasti korralik päikesekreem rattasõiduks peale panna, muidu olete mitu päeva näost punased. Mereõhk võib sõitmise ajal nii petlikult nahka jahutada, et õhtul näost päikest nähes saab suure üllatuse osaliseks)
  3. Valencias on ilus vanalinn. Vanalinnas jalutamiseks ja kirikute külastamiseks arvestaks pool päeva. Teise poole päevast kas shoppaks või jalutaks selles suures linna pargis. Suures pargis toimub kindlasti ka mitmeid üritusi, millest võib osa võtta või siis kõrvalt lihtsalt kohalikke jälgida.
  4. Rand. Piki randa on pikk jalakäijate promenaad. Rand on liivane ja lai. Kui on ilus ilm, siis võtaks paar päeva rannas olemiseks. Suuri hotellikomplekse ranna ääres niiväga silma ei jäänud. Ilmselt tuleks ööbida ikkagi kuskil kesklinnas ja siis lihtsalt bussiga või taksoga või rattaga randa sõita.

Olen mitmeid kordi ostnud ja lennanud. Minu Visa toimib, kõik muu ka on senini toiminud. Märtsi lõpus USA lend, samuti piletid nende kaudu. Ei oleks arvanud, et nendega võib probleeme olla. Eks siis näis.

Saatsin oma screenshotid ja võimaliku probleemi põhjuse ning lahenduse. Vb muidugi ei tule lahendus nii kiirelt ja on hoopis keerisem, aga ma väga loodan, et midagigi läheb paremaks

Asjatundja rääkis, et põhjuseks on ilmselt see, et kujundusfailis on tehtud muudatusi, kuid fail on jäetud vana nimega. Telefoni browserid ei saa aru, et peavad kujundusfaili uuesti sisse laadima, samuti puudub neil ctrl+F5 funktsioon.

Mobiiliga (android) ei saa enam üldse normaalset pilti ette. Muidu surfasin telefoniga iga päev tripi lehel. Selle kujundusega kahjuks ei kannata.

Või oskate anda soovitusi refreshiks nii nagu pc ja maci puhul?

Väga kahju hetke olukorra pärast muidugi.

Minul oli ka kunagi suur ärevushäire (mitte lennuhirm). Mul aitas ärevuse ja paanika võtta Kreet Rosin. 1 tunnise seansiga võttis ta mul maha ärevuse ja ka hiirte foobia. Ta kasutas sama meetodit, mida ringvaates ämbliku hirmust lahti saamisks kasutatid. See on väga kiire ja väga tõhus! Lisaks andis ta mulle juhiseid, kuidas ise ennast hiljem aidata.

Nüüd mõni aeg tagasi oli mul üldnarkoosis väike operatsioon ja ärevushäire tuli tagasi. Arst kirjutas mulle 0,2mg Xanaxi. Viimase 6 lennu jooksul olen kasutanud 2-l korral. Mõjub juba 5 minutiga ja kestab täpselt 6tundi. Varem ette ei võta. Kui süda hakkab kloppima ja värin juba sees ning tunnen, et ei suuda rahuneda, siis võtan.

Kevadel on ees pikem lend USAsse ja kindlasti plaanin enne seda uuesti Kreet Rosina juures käia ja oma närvisüsteem nii öelda ümber programmeerida, et ka ilma rohtudeta normaalselt funktsioneerida saaks :)

Aitäh super soovituste eest!

Jah tõesti läänerannikust on juttu olnud palju, kuid meie reis saab olema vaid 8 päeva! See on asi, milles vajasin abi (ja ka sain, aitäh!), et kuidas oleks nii lühikese ajaga optimaalne kõike seda pakutavat vastu võtta. Mida võtta, mida jätta ja kuidas logistikat paika panna.

Tänu teie soovitustele plaanime kindlasti San Fransisconi välja sõita. Kui seal tekib tunne, et võiks Las Vegasest ka läbi hüpata, siis ilmselt juba lennukiga sinna ja sealt autoga LA-sse tagasi.

Kas mitte keegi ei oska ühelegi küsimusele mingit vastust/kommentaari anda?