Kas tasub Eestis vahetada Egiptuse kohalikku raha?

Olen kuulnud, et kasulik on dollareid vahetada aga kohalikku raha on ka vaja? Või saab dollaritega hakkama? Kas kaardiga saab seal üldse maksta ja raha välja võtta? Ei oska otsustada palju raha võtta.

1
23

Vaata siia ka http://trip.ee/node/37358, kaardimakseid saab teha ainult suurtes keskustes, tavalise kaupmehe käest saad osta sularahas, ostes dollarites on kurss just see, mille kaupmees Sulle ütleb(ka toidupoes).

0
0

Ok, siis peaksin kohalikku raha vahetama, kas on seda mõistlik teha Eestist või kohapealt?

0
0

On kõige mõtekam võtta Egiptusest kohapealt sularahaautomaadist(ATM). Kui võtad suurema summa, siis on see 30 kr+2,5% täiesti talutav. Nii tuhat poundi korraga. Aga kindlasti leidub siin foorumis asjatundjaid, kes on selle endale põhjalikult selgeks teinud ja täpsustavad mind.

Tänane kurss on 1 EGP=1,9327 EEK-i, link Eesti Panga päevakursile 7.jaanuar 2008 http://www.eestipank.info/dynamic/erp/erp_et.jsp

Tavidi vahetuskurs: EGP Egiptuse nael ost 1.9290 müük 2.0950,

link vahetuskursiga 7.01.2008 http://www.tavid.ee/?main=24&sess=452c6849e2a324943b538344a4d74b2d

Päriskindlasti on mõtetu siit USD kaasa vahetada ja seal poundideks vahetada, hävid korralikult.

Tegelikult nüüd kus ma linke otsisin, siis Tavidi vahetuskurss on täitsa OK võrreldes Eesti Panga päevakursiga.

0
0

Võta kaasa kas USD või EUR- kohapeal siis vahetad. Väga palju asju saab otse USD-ega ja EUR-idega otse aetud ja veel pareminigi veel. Sularahaautomaadist küll pole mõtet võtta, see ikka kõige kallim viis- hädaabi rohkem. Nii et vaheta siin kohapeal endale siis kas USD-id või EUR-e kaasa.

0
0

vähemasti Ühispanga kliendil. Viimati võetud summa ja teenustasu (see on vastavalt võetud summale) olid kursiga 2,08684. Loetud päevad tagasi. On ka soodsamalt saadud varem, kuid need on imepisikesed erinevused. Sularahaautomaatidega võib juhtuda, et nad mõnikord pisut tõrguvad korraga suuri summasid väljastamast, ei maksa heituda, võtke korraga 500 poundi kaupa ja saate vajamineva kokku. Viimastel reisidel pole enam raha Eestis vahetanud, vaid kasutanud ainult sularahaautomaatide teenust, väga mugav.

0
0

to siil udus:kui sa alati võtad välismaal olles raha ATM-ist välja, oled sa kunagi hiljem võrrelnud kursse? tavaliselt on ikka nii, et ATM-is on koige kehvemad kursid + teenustasu veel otsa. Aga eks see ole maitseasi

0
0

Mugavus ka maksab. Mina küll ei viitsi selle paari krooni pärast dollarite/eurodega mässama hakata. Olulist erinevust ju pole, olen kontrollinud pärast arvelt.

0
0

Egiptus ju eestlaste jaoks odav maa - pole erilist vahet mis raha kaasa võtta - kauplemine seal ju ikkagi põhiline.

0
0

no ma ei tea, ma olen seal käies sularaha automaadist välja võtnud ja tagasi jõudes kõik teenustasud ja summad kokku arvates saanud ikka soodsama kursi kui siit n tavidist kaasa ostes.

0
0

Olen alati kontrollinud teenustasud ja summad üle ja saanud samuti soodsa kursi, nii et peljata pole midagi. Võibolla mõne teise panga puhul on teisiti, rääkisin Ühispangast. Muidugi on hea omada juba minnes mõned väiksemad kupüürid jootrahaks, kas siis dollaris või poundis, euromüntidega pole neil seal suurt midagi peale hakata.

0
0

Mina olen Hansapanga klient. Ja ma võtan alati korraga suht suure summa, üks teenustasu maksmine.

0
0

teenustasu suurus sõltub ju väljavõetud summa suurusest, nii et vahet pole palju võtad.

0
0

Protsent summast (2,5 vist oli) + 30 kr, ära seda unusta :) Mida tihedamini väikseid summasid välja võtad, seda rohkem neid 30 kr kukub

0
0

Näiteks Krediidipanga klientidel on sularaha väljavõtt välismaal ilma teenustasuta, kurss arvestatakse Eesti Panga päevakursi alusel. Ise olen erinevatel reisidel kasutanud ja raha võtnud kohapeal vastavalt vajadusele.

0
0

Mina ostsin kevadel Sharmis käies Tavidist naelad kaasa, seekord Hurghadasse tulles võtsin taalad. EGP/USD kurss on hetkel siin ca 5.4. Eestist ostsin USD 10.7-ga. Nii et siin USD EGP-ks vahetades tuleb EEK/EGP kurss 1.98. Tavidis on hetkel EGP müügikurss 2.1. Kahjumisse ei jää, pigem kerge pluss.

Samas saab siin (Sharmis ja Hurghadas vähemalt, väiksemate kohtade suhtes kogemused puuduvad) mitmes kohas ka kaardiga maksta ja sularahaautomaate on ka iga nurga peal. VISA või Mastercard, vahet pole.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased