Kas turism Egiptusesse praegusel kujul tõesti lõpeb? Mida arvate?

Postimees avaldas täna sellise artikli. Mida arvavad sellisest arengust meie "egüptoloogid"?

http://www.elu24.ee/668674/egiptuse-populaarsete-kuurortidega-on-lopp/

Kuna turism pidi riigile olema 2. sissetulekuallikas, siis ei usu, et see lõppeb. Kui need radikaalsemad islamistid lõpuks võimu juurde saavad (= raha jagama hakkavad), siis usun, et nad on sunnitud mingi aja pärast oma plaanidest taganema.

Miks te arvate, et maailmas on ainult mitte-moslemitest turistid? Lõviosa moslemitest elab Egiptusele lähemal või sama kaugel kui Euroopa, rääkimata väidatavalt 50% turistikäibest antav Venemaa.

Pole nii arvanud.

Hurgada hotelli ja turistikohtade ja tänavapildis oli turistide läbilõikes 99% mittemoslemeid (võib olla sh. väga vabameelseid moslemid, keda raske eristada). Kuid tõsi oli see, et hotellis oli ka moslemi perekondi (määratlus eelkõige riietuse järgi). Minu jaoks oli tsipa mõistetamatu, milles seisnes nende puhkus sellise suunitlusega kohas? Jalutasid hotelli alal ja kail, vaatasid päevitavaid ja suplevaid inimesi, käisid söömas, käisid hotelli sõul.

Nii palju kui ma olen lugenud, siis reisivõimeline moslem (eelkõige mees) käib puhkamas seal, kus saab lubada kombelõtvust.

Ning samuti mulle on jäänud mulje, et vene turist on eelkõige selline turist, kes endale väga dikteerida ei lase.

Loomulikult nendes soodomakomorra orgia-urgastes maailma moslemid enne ei käinud :D
Ja hotellides puhkav kontingent on siiski kesk-klassi madalamalt astmelt, kes siis rohkemate võimaluste puudumisel oli sunnitud koos patustega koos eksisteerima.

Ma nüüd küsin ka Naabrimees, et kas giid räägis Teile, et turism on riigile elatusallikas nr2 ? :)

Isegi kui turismisektor on kolmandal kohal on selle osakaal Egiptuse majanduses märkimisväärne.

Tourism is currently representing 11.3% of Egypt's GDP, 40% of the total Egypt's non-commodity exports and 19.3% of Egypt's foreign currency revenues.

Giid ikka. Eks selle aasta lõikes on see riigi sisesündmuste laiemast mõjust tingituna teistmoodi.

Egiptuse armee ja jõukamad kihid ei lase äärmusmoslemitest idiootidel reaalset võimu haarata nii et selles mõttes ma arvan on muretu. Sitem lugu on siis, kui mõned ajupestud hakkavad omaalgatuslikult pomme panema nagu Egiptuses ikka kombeks on olnud.

Aga kuidas jääb siis vabade valimiste tulemustega ja demokraatiaga, mida sinnakanti niii jõuliselt suruti?
Hmm :D

Ma usun et igasugu salafistid ja Moslemi vennaskondlased omavad piisavalt tahtmist ja toetajaskonda et kogu süsteem oluliselt fundamentalistlikumaks muuta. Sealhulgas ka turism.

Snoopile: jõukamad kihid mõtlevad juba tõsiselt emigreerumisele Pärsia lahe äärsetesse riikidesse - "we are the 1%" :D

Sõjavägi on aga praegust juhtrolli minetamas.

Karta on jah, et sõjavägi seda džinni enam pudelisse ei suru, aga eks näis, loodame mingeidki kompromisse :)
Ja nagunii võetakse raha juurde sealt, kust seda nagunii kõige rohkem tuleb.
Egypt's Suez Canal Authority said on Thursday it would raise toll fees for all vessels passing through the strategic waterway by 3 percent starting March 2012.

@ johhaidii

No ei ole mul usku egiptlaste statistikasse! :)
See võrdub minu silmis nende rahvaloendusega, kus ühel ruutmeetril loetakse üle "peanupud" ja siis korrutatakse see "number" riigi pindalaga ja mis tulemus sealt araabiakeelsest tõlkest meieni jõuab... Ei taha teadagi :D

Aga sellest paljaste kehade "mitte-eksponeerimisest" ja "korralike hotellide" loomisest on räägitud tegelikult juba aastaid (see uudis pole lihtsalt eestlaseni veel jõudnud!). Kusjuures "korralikke hotelle" - "patuvabasi" on ju sealmail olemas.

No pole lihtsalt usku mul niipalju, et "Tänapäeva Egiptlane" on nõus kõigist neist "eurooplase ahvatlustest" loobuma! :P

Nagu elu on näidanud, ei ole rahal ei rahvust ega usku ega kodumaad. Ei tahaks küll uskuda, et nii palju inimesi toitev äri praktiliselt suletakse.Selle aasta märtsis oli küll kaupmehi kurb vaadata. Poed tühjad jne. Kui asi puutub rahasse siis unustatakse ka isamaa(nagu näitas elamislubade skandaal)
Aga ise ei ole moslem ja kes neid teab. Isiklikult ei usu sellesse, liiga paljud inimesed sõltuvad sellest ja Egiptus on siiani olnud küllaltki liberaalne moslemiriik.

Kui palju on Egiptuse elanikke?
Ca 80 miljonit (seda muidugi koos lastega, aga ega lapsi polegi keegi viimased aastad lugenudki)
Kui palju neist töötab suletud kuurort-tsoonides (mida turistid peavadki Egiptuseks)?
Pakun, et mitte üle 1 miljoni.
Kui paljud sooviksid, et kuurordid säiliks status quo?
Koos töötajatega ehk 5 miljonit?
Liidame sinna veel, ok, 10 miljonit kopti ja veel 10 nn liberaali ja ikka ei saa enamust niikuinii.
Aga jah, revolutsioon vist kulgeb nagu revolutsioonid ikka, mässavad ühed, võimu võtavad teised (kes aga peatselt maha võetakse) ja siis tulevad kolmandad :)

"Tänapäeva egiptlased" on ju vähemuses. Valdav enamus egiptuse elanikke on harimatud ja äärmises vaesuses elavad inimesed kes üritavad põldu harida, kala püüda või kuskil kolkas kauplemisega tegeleda. Neile ei lähe mingid shaked või urgaadad korda. Nemad usuvad kõike mida salafistid või vennaskondlased neile pajatavad. Ja Külm teab palju neid on.

Stratfor on kõhklev Egiptuse suhtes

It is far from clear what will happen in Egypt now. The military remains unified and powerful, and it is unclear how much actual power it is prepared to cede or whether it will be forced to cede it. What is clear is that the liberal faction championed by Western governments and the media will now have to accept the Islamist agenda, back the military or fade into irrelevance.

Read more: Egypt and the Idealist-Realist Debate in U.S. Foreign Policy | STRATFOR

Kui keegi tahab, võin saata selle artikli meilile, päris hea lugemine .

Paanika on ainult Läänes, mujal mitte :) Aga põnev on muidugi see et kõigis "araabia kevade" riikides on suur enamus valinud islamit jutlustavad parteid. Noh eks muidugi õhtumaades oleks sama olukorra puhul korral valitud kristlus. Nii et ootuspärane ju.