Katar ei luba turiste riiki aasta lõpuni (transiit on lubatud) (?)

Sai eile pikemalt rääkida Qatar Airways´i telefonikeskuse teenindajaga, kuivõrd vaja oli lennuaegade muutmisest tingitud segase lennuplaani korda saada. Mitte, et see kava ilmselt veel sada korda ei muutuks vahepeal ja hea, kui reis üldse toimub. Aga see selleks. Algne kava oli meil kokku pandud selliselt, et oli pikem peatus Dohas, eesmärgiga veidi ringi uudistada. Paraku uusi pileteid keeldus mulle noormes pikema transiitajaga väljastamast, sest "Katar on otsustanud, et aasta lõpuni välismaalasi riiki ei lubata (st ilma mõjuva põhjuseta, nagu turistid jt). See otsus on juba olemas ja me hetkel ei paku võimalust päeva Dohas veeta". 

Kokkuvõttes broneeris ta mind ringi uutele lendudele ja "päev Dohas" jäi ära. Proovisin leida ka ise infot selle kohta, et Katar on riiki aasta lõpuni sulgenud. Otseselt midagi ei leidnud, aga vast ikka on tõsi, kui Qatar Airways nii väidab. 

Ehk kellelgi kasu sellest infokillust.

Väga hea. Plusspunkt. Eesti peaks ka eeskuju võtma sellest.

2
2

Täitsa huvitav, kuidas hakatakse ärireisijal ja turistil vahet tegema, kui on ilma viisata sisenemine? Ülikond peab seljas olema? Mingi firma kutse taskus?

0
0

Viisata sisenemisel tuleb ikkagi läbida piir ja selgitada riiki sisenemise põhjust - jah, näiteks mõne firma või üritusekorraldaja kutsega. Nagu praegu ei saa sa eestlasena reisida Saksamaale niisama ringi vaatama või sõbrale külla, vaid Tallinna Lennujaama check-in lubab sind Lufthansa lennukisse ainult siis, kui paberitega tõestad, et lähed Saksamaale vältimatus tööasjas - ehkki on Euroopa Liit, Schengen ja mis kõik veel.

1
0

Mina broneerisin möödunud laupäeval läbi kõnekeskuse samuti oma tühistatud lendude eest saadud  "travel voucheriga" Novembri lõppu Qatar Airwaysi lennud Tallinnast Tokiosse. Kogu protsess oli täielik peavalu, aga läbi suurte hädade said need piletid lõpuks broneeritud, kuigi mu  meilipostkasti pole need piletid endiselt jõudnud..

Tagasilennuks valisin selliste aegadega lennud, et Kataris jääks 11h transiidiaega – samuti lootusega linnale kiire tiir peale teha. Mind teenindanud isik küll midagi Katari otsusest turiste kuni aasta lõpuni mitte sisse lasta ei teadnud, kuigi andsin talle selgelt mõista miks nii pika transiidiajaga lendu soovin broneerida. Või kui teadis, siis vähemalt ta seda mulle ei öelnud. 

Kui keegi sellisele infole kinnitust on leidnud, siis kuulaks ka hea meelega.

Iseasi on muidugi see, et kas need lennud kõik ka toimuma saavad, sest kui peaks tulema uus koroonalaine jääb ilmselt kogu lõbu jälle ära.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased