Keenia vs. Tansaania

Piletid Nairobisse ammu olemas, juunis 16 päeva Ida-Aafrikas. Algne plaan sisaldas ainult Keeniat - 6-päevane safari, Mombasa/Diani beach ja Lamu piirkond.

Nüüd on Lamu ära langenud (ei soovitata minna ja ei julge ka) ning tekkinud ca 4-5 päeva sisustamata aega. Kuna rannas kindlasti ei tahaks nii kaua olla ja Zanzibarile mineku jaoks jääb aega väheks (lennupiletid liialt kallid), siis tekkis mõte marsruut ümber vaadata. Või oleks ca 10-11 päeva Mombasa piirkonnas OK ja tegevust jätkuks (isiklikult külastaksin Mombasa vanalinna ja Mwaluganje elevantide parki ja Shimoni küla)?

Nairobist sõita Arushasse ja teha safari hoopis Tansaanias, seejärel minna Zanzibarile ja sealt sõita Mombasa/Diani kanti. Lõpuks lennata Naiborisse tagasi.

Oleksin väga tänulik, kui kogenud Aafrika-reisijad arvamust avaldaks. Kas Tansaania safarid ja rahvuspargid on sama vinged kui Keenia omad (raamatukirjelduste järgi tundub küll)? Kunb riik huvitavam oleks? Kas eelpool kirjaldetud Tansaania-Keenia kava oleks mõistlik? Ja kõik muud mõtted ja ideed samuti väga teretulnud.

Tänud!

Paar mõtet.

  • Aafrikas nõuab reisimine aega. Vaatad kaardi peale ja tundub, et mis seal ikka, aga kohapeal saad aru, kui suured need riigid ikka on. Kui kasutada on 16 päeva, siis 4 päeva sellest läheb juba Nairobi ja Mombasa vahele ära, sest mingi varuaeg ootamatuste puhuks peaks ka olema. 16-4-6 safarile tähendab, et planeerimata aega 6 jääb päeva. Seda pole mõtet põhiliselt bussis reisides kulutada.

Esimene idee oleks Mombasast alla ja natuke ehk ka üles reisida. Pole Shimonis ise käinud, aga selle kandi kirjeldus tundus küll päris lahe.
Teine mõte oleks midagi Tsavo ja Nairobi vahel leida.

  • See küll minu arvamus, aga kaks järjestikust safarit võib hakata ajudele. Esimene päev ahmid kõike, mis liigub, teine päev samuti, kolmandal hakkab asi juba vaikselt rutiiniks kiskuma. Aju ei jaksa kõiki elamusi ära seedida. Aga kui safari plaan jääb jõusse, siis ehk hoopis Amboseli?

Veigo, aitäh!
Äkki ma väljendasin end valesti? Ma ei mõelnudki kahte safarit:) Mõtlesin, et Keenia asemel teha safari Tanzanias. Safari maksimaalne aeg 5-6 päeva, rohkemat kindlasti ei suudaks. Hetkel Keenia safari plaan on Masai Mara - Nakuru - Amboseli vs Tanzania Serengeti - Ngorongoro - Manyara(- Tarangire).

Nairobis me peatu, va üks saabumisjärgne öö. Neljase naistepundiga reisides leidsime, et turvalisuse huvides jääb see meie kavast välja. Ja peagi ei paku kellelegi meist suurlinnad huvi:) Seega Nairobi - Mombasa ots läbitakse safari raames.

Samuti ka rannas päris terve päeva istuda ei plaani, seega minu mõte oli Dianis viibimise ajal käia ka Mombasas. Shimoni pakub ka huvi. Reisi lõpus plaanis lennata Mombasast Nairobisse.

Ehk siis põhimõtteliselt - kus minna safarile, kas Keenias või Tanzanias. Tanzanias safarit tehes saaksime käia ka Zanzibaril. Keenias olles on lisaks safarile ca 10 päeva idarannikul Mombasa piirkonnas.

Isiklikult mina võtaksin Tansaania. Arusha on üks lahe linnake (seal kusagil on ka camp koos madude kollektsiooniga), Serengeti, Ngorongoro(puuduvad kaelkirjakud ja krokodillid) ja Lake Manyara National Park.
Põhimõtteliselt läheb safarile 2-3 päeva, rohkem ei jaksa ja kallis ka. Minu mäletamist mööda tuleb igaks päevaks uus pilet osta, mis maksab nii 30-50 dollari inimene.
Pika päevaga sõidab Arushast Dar es Salami ja sealt edasi Sansibarile, kus saaks rannapuhkuse veeta.
Tegelikult on Dar es Salam ka kihvt linn, kuna on tegemist moslemitega, siis kindlasti turvalisem kui Nairobi.

Just, hbert pani kirja ka minu soovitused. Ja sellist loomade kontsentratsiooni nagu Ngorongoros, pole vist mitte kuskil. Ise käinud 2 x ja läheks veel. Lake Manyara's võib puulõvisid näha, kui veab (ise olen näinud seal puudel ronivaid lõvisid ja leopardi). Arushast sõidab Sansibarile ühe päevaga ara, tuleb varase bussiga minna, et praamile jõuda.

Ngorongoro on juba olemuselt elamus st. tema asumine vulkaanikraatris. Nagu ka vaade kusagilt hea vaatega hotellist Lake Manyarale.

Tansaanias on safarid pisut kallimad kui Keenias (päevahinnad vastavalt 100 - 150 € Keenias ja 150 - 200 € Tansaanias, ei sisalda jooke camp¨is), elamuse saab mõlemas riigis. Parimaks peetakse Masai Mara¨t oktoobri lõpp - novembri algus. Amboseli on samuti vahva tänu Kilimanjarole.
Shimoni on vãike koht, küla tegelikult, natuke kõike. Wasini saar seal kõrval on Keenia kõige mõttetum turistikoht, olen siin tripis sellel teemal kirjutanud ja vaielnud käinutega.
Ühes küsimuses ma hbertiga nõus pole (mis puudutab Dari ja Nairobi turvalisust), arvan et ühed mustad mõlemad, eriti pimedas :)

Tänan kõiki soovituste eest! Valituks osutus Tansaania 5-päevane safari. Kavas on Serengeti, Ngorongoro ja Lake Manyara.

Pärast safarit suundume Zanzibarile ja sealt omakorda Keenia rannikule Mombasa piirkonda ja Diani randa.

Reisilt tagasi tulles jagan muljeid:)