Kerala

Jõuame lennukiga Trivandrumi õhtul kell 11. Oskab keegi öelda, kas peaks öömaja ette ära bronnima või on reaalne ka vastu ööd hotellikohti leida? Ja äkki keegi teab norm. hinnaga hotelle Trivandrumis või Kovalamis?

Võtad näiteks takso - maksad mitte rohkem kui 250Rs otsa eest lennujaamast Kovalami Light-House beachile. Bussiga saab ka äkki kuidagi (öösel muidugi kahtlane üritus), et kõigepealt sõidad linna ja linnast võtad uuesti bussi ranna poole. Bussisõit keklinnast kestab 20-30min ja maksab 8Rs ning päevasel ajal väljus iga poole tunni tagant. Ise ööbisime 100m rannast (kui sedagi) mõnusas kaheinimese bambusmajakses (kohanimi "Coco Land"), kus oli telekas ja dušš sees. Maksime 600Rs öö eest kahepeale. Telefon on neil seal 0471-2481341, et saaksid igaks juhuks ette helistada (koht oli tõesti super). Asub ta suurest rannaparklast mere ääres, (kust autod enam edasi ei pääse), umbes 300m kvartali sisse.Aga muidu seal rannaäär hotelle täis ja kammi kasvõi kõik läbi :-) ja koha saate kindlasti.

0
0

Mis veel Keralas põnevat oli? Kas sääski oli palju?

0
0

Jaanuari teises pooles polnud seal peaaegu üldse sääski. Ja kohalike sõnul pole nad hirmsad, sest seal on suht puhas :-). Kuna meie reis algas põhja Inda kammimisega, siis saime sealt ületoosi kõikvõimalikest templitest ja Keralas võtsime aja täiesti maha ja veetsime seda randades päikese ja veevanne võttes. Meie saabusime Keralasse Kochinist ja olime seal paar päeva ja nautisime sealset randa. See oli ka kõige vaiksem rand - tüütajaid mu meelest polnudki. Kohalikud väitsid, et merevesi oli seal uskumatud 35 kraadi, mis võis ka tõsi olla, sest see oli tõesti enneolematult soe, kui mitte öelda et kuum. Sealt läksime backwaters tripile, mis peaks olema kohustuslik osa reisiprogrammis. Paadiretkelt läksime otse rongiga Varkalasse. Seal tasub ka 2-3 päeva olla, sest kant on ilus ja tüütajaid vähem kui Kovalamis, kuhu me sihtpunktina jõudsime. Me ise küll ei käinud, aga kui teil endal aega on, siis kindlasti tasub Munnari kandis ära käia. Me ei riskinud ise sinna minna kuna kartsime, et me jääme äkki ajahätta. Nende liiklus on ju nagu on. Erinevates randades vedelemiseks võiks arvestada minimaalselt kaks päeva, sest muidu läheb liiga jooksmiseks. Aga rohkem.. ka nagu pole mõtet, siis läheb juba igavaks eriti kui tahta palju näha. Sina vist küsisid ühes varasemas teemas mu reisikirja näha.. See on praegu alles poole peal ja seal ma hakkan alles Keralasse jõudma, sest teksti on palju :-) ja loodan selle lõpetada nädala lõpuks. Aga meie seikluse algust saad lugeda siin ja pildigalerii lisandub ka nädala lõpuks: http://matkama.blogspot.com/ Aga sellest regioonist on siin varasemateski postitustes palju juttu olnud ja need aitavad unistada :-), et mida ise tahaksid neist näha.

0
0

Reisikiri ka tundub väga lahe! Lendame Keralasse 24ndal, jõuame siis vist Kerala muljed ära lugeda :)

0
0

Aga ma pole hästi aru saanud kas Allappey ja Cochini kandis ka rannas vedelemise võimalust on. Mingi saareke oli kuhu sai minna rannamõnusid nautima aga mis sealkandis mandriosas on?

0
0

Randa nagu meie seda mõistame seal linnapiires polnud - ei oska paremat võrdlust tuua - nagu meil pirita tee ääres.. aga mõnus rand on natuke eemal ja sinna jõudmine on lihtne. Võin vajadusel oma seal hangitud kaardist sulle koopia teha ja ära seletada.

0
0

Cochini kõrval asub saar (või poolsaar, ei ole kindel), kus on rand ja saab lebotada, linnast bussiga umbes tund aega sõitu (buss liigub India ajas, nii et km pole mõtet arvestada). Kohal olles peaks selle leidmine lihtne olema. Suurem asi see rand siiski ei ole, kui oled Cochinis ja tahad tingimata liivaranda, tasub ära käia, kuid kui eesmärk rand kui selline, siis soovitaks minna ikka lõunasse, Varkalasse (kus olen ise olnud) või Kovalami (mida soovitab ka kirjandus). Kindlasti aga tasub Keralas ette võtta backwaters laevasõit koos ööbimisega, seda ei unusta niipea.

0
0

...ma ei soovita. Indias kylastatud randedest oli ta v2hemaltminu jaoks k6ige tyytum. Varkalas ei ole k2inud, aga kuuldavasti pidi ta olema vaiksem ja v2hem "arendatud". Parima India-rannakogemuse sain ikkagi Goast, osariigi l6unaotsas asuvast Agonda rannast. ca 5-7 km pikk liivarand, v2he inimesi, enamv2hem null myygimeest rannas, odavad hytid, piisavalt restosid jne. Ma ei uskunud, et Goas enam nii vaikseid randu alles on. Ja Palolem, 10 km l6unapoole, ei olnud ka nii tyytu kui Kovalam. Head avastamist!

0
0

Palolem jt. Goa rannad on läbi käidud, seekord sinnakanti minekut pole. Plaanime Kerala reisi lõpetada Kochini kandis ja kui aega üle peaks jääma, oleks tore sealkandi rannas vedeleda. See saareke on siis ainuke koht nagu aru olen saanud. Või oli Sul Ranno veel mingi teine rand?

0
0

Leidsin juba Cochini lennujaamast 20 km kaugusel Cherai Beachi. Kerala.cc kodulehel on küll ilus jutt selle ranna kohta. Kas keegi on käinud seal?

0
0

Pilt Kochini rannast on siin: http://nagi.ee/photos/ranno/4007531/in-set/73013/ see pole miskit eriti romantilist, aga päikesevõtuks vedelemiseks on hea küll, et juhul kui reisilõpus tuleb seal aega parajaks teha.. See oli see rand, kus meil jaanuaris oli merevesi +35C! Ja omapoolse soovitusena et Kovalamist tuleb läbi käia kindlasti, siis tead millest teised räägivad :-), aga kuna seal on tõesti tüütu, siis pane esimesel võimalusel kuhugi edasi. Käi nad kõik järjest läbi, siis on sul mida teistele pärast näidata - soovitada..

0
0

Cherai Beach on lihtne ja mõnus. Sinna saab bussiga ning viimase otsa "auto" või taksoga(või jala, ca 3 km). Ranna ääres on Restort, kus saab süüa-juua ja pesta. Tüütajaid on vähe, kui jääda Restordi kohale peesitama, valvab lausa turvamees sinu järgi :D

0
0

Oskan soovitada seda, et alati enne reisi võtke lahti Google Earth ja käige vajalikud kohad õhupildi abil läbi. Näete, kus on avarad rannad, kus mäed, jõed. Ka jõgede vee värvus annab aimu reostatusest. Samuti on mõned pildid nii üksikasjalikud, et iga hütt on peal. Ka saab siis kohe ära määrata mingi asja täpne asukoht ja GPS-i sisestada, lähed kohale täpselt, tead ka kuspool midagi on ja kui kaugel. Samuti saab seal näha ka kohalikke pilte ja aimu, kuidas elu käib. Olen nüüd mõnd käidud kohta tagantjärele vaadanud ja avastanud, et oleks olnud vaja minna veel paarsada meetrit ja oleks ka muud leidnud.

0
0

Kusjuures ma peale reisi tahtsin vanematele Googel Earthis näidata, kus käisin ja avastasin üllatusega, et paljude sealsete kohtade kaardid on aegunud. Hotell, kus ma Kovalami rannas ööbisin.. selle asemel oli veel palmisalu :-) Huvitav, kui tihti neid kaarte uuendatakse..

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased