Kes on käinud suusatamas Meribelis?

Minek nüüd järgmine pühapäev ja tahaks natuke infot targematelt:)!Lugesin,et seal kolme mäe pilet olemas...kas targem on osta siis kindla mäe pilet või võtta komplekt?Mis hinnaklassi need üldse jääda võiksid?
Ja siis selline huvitav küsimus, et kas targem oleks võtta oma varustus kaasa või sealt laenutada?meil ümberistumine Londonis...ja nagu aru saan, pean seal uuesti oma varustuse eest ala 500 kr väljakäima?Seega 4x500 kr oleks vist lihtsam laenutada:)
Tänud vastanutele:)

Juttu ikka vast 3 ORU piletist?
1 nädal on absoluutselt vähe, et jõuaks läbi sõita kõigi 3 oru pooligi radu.
Teisest küljest, kui juba korra seal oled, siis mina käiksin ikka kasvõi korra kummalegi poole harja, teistesse orgudesse vaatamas. Et kergem otsustada, kas tahad sinna kunagi tagasi (ise lähen varsti 4-ndat korda). Val Thorens täiesti erinev, Meribel ja Courchevel looduse poolest sarnased. Courchevel siiski ilusam.

Pileti hindu uuri ikka suusakeskuse kodulehelt või oma reisifirmast. Üldiselt on hinnavahe ainult oma oru ja 3 oru piletil suhteliselt väike (vastavalt veits alla 3K ja veits üle 3K).

Kui juba 4 korda tuleb lennates suusavarsutuse obrokit maksta, siis loomulikult võta kohapealt.

Kui elad Meribelis, siis igal juhul 3 oru pilet. Kokkuhoid on üsna väike, aga võimalusi kaotad väga palju.
Minu jaoks Courchevel on olnud selline osa, kuhu eriti ei viitsi minna. Ei midagi erilist.
Pigem tasub minna Belleville orgu ja LesMenuire Orelli poolsesse otsa.
Sinna aga ei saa, ilma kolme oru piletita. Ja eks Keskmises orus on ka üht teist proovida.
Courcheveli läheks mina lihtsalt huvi pärast et ära käia. Aga eks ta on maitse asi.
Kui reisida ümberistumistega, siis soovitaks koha pealt varustust tahta. Ja ka kindlustus 1,5 EUR päev on otstarbekas. See katab ka Off-Piste õnnetused, kui neid peaks ette tulema.

Sai ka siis seal hiiglaslikul suusaalal ära käidud. Peatusin Val Thorensis ja mäel olin 6 päeva. Kui välja arvata see et pagas tuli kohale päevase hilinemisega ning et me suutsime seltskonnaga ära kaotada auto suusaboksi võtme(tuli toppida kõik autosse sisse, mis oli üsna ebameeldiv ja tundus alguses isegi võimatu) oli kõik vingemast vinge.
Ma uurisin enne minekut üsna palju Les 3 Vallees'i suuruse kohta ning teadsin, et koht on hiiglaslik, kuid ma poleks elusees osanud arvata, et nii hiiglaslik. Kuna ma peatusin Thorensis siis sealsed rajad said üsna läbi kammitud. Les Menuires sai ka ikka piisavalt sõidetud. Meribel jättis minule isiklikult üsna kahvatu mulje. Radade hooldus jättis soovida, mõned jääs, mõned hunnikus(ka hommikuti). Courchevel meeldis isegi vaat et kõige rohkem, muidugi ei saa teda võrrelda Belleville oruga(val thorens, Les menuires), sest maastik on lihtsalt niivõrd erinev. Kuid rahvast oli küll Courchevelis kindlasti kõige vähem. Harrastajale on kindlasti mõnusam kulgeda vaikselt metsade vahel, kui kõrgel liustikul. See on muidugi matse asi ka. Offpiste võimalused tundusid kõige paremad olevat Les Menuires, Saint Martini poole peal. Val Thorensis on muidugi tagumine Orelle nurk kus tuleks kindlasti ära käia(tuleb minnna lõuna ajal, siis on inimesed kes elavad Orelles juba teistele mägedele ära jaotunud ja pole järjekordi). Nii inimtühi ja vaikne koht. Pealegi seal asub kõrgeim koht Les 3 Vallees's kuhu saab suusaliftiga, 3230m. Ning ka rajad olid üsna laiad ja hästi hooldatud.
Kokkuvõtteks siis arvan mina et suutsin sõita radadest läbi 20-25% selle nädalaga, kindlasti mitte rohkem. Seega võib sinna planeerida ka julgelt pikmat, kui nädalast puhkust, igav kindlasti ei hakka.
Aa, juhtus ka väike intsident, kus reisikaaslane murdis rangluu(reisikindlustus oli tehtud Eestis), ning üks Eesti kindlustusselts saatis kohe ilusti faksid ja värgid sinna, millega kinnitas et korvab täielikult kõik transpordi ja muud kulud, mis prantslastel oli vaja välja käia seoses esmaabi ja muuga. Ning isegi osa mäepileti rahast makstakse tagasi(õnnetus juhtus teisel päeval).
Hinnataseme kohta veel niipalju, et ei ütleks et oleks märgatavalt kallim Ausria või Shveitsi alpikuurortidest. Seega soovitan soojalt.

Ühe asja unustasin veel lisada. Et nii ca 40 enne liftide sulgemist peaks kindlasti olema oma linnas tagasi. Mul juhtus nii, et jäin Les Menuire'i ning pidin võtma takso Val Thorensi, 30 euri, 7km. On olnud ka odavamaid taksosõite.

Menuiri ja V.Thorensi vahel käib ka buss, a'6 euri

Käib küll jah, aga selleni oli aega 1,5h.
Natukene palju oodata, kui oled päev otsa suusatanud ja võibolla läbimärg ka.

Valdek ja Palle, kas 3 Ischglit kõrvuti annaks Meribeli välja või on ka sealsed nõlvad teistmoodi (raskemad, laiemad vms)? Ise jaksan Ischgli rajad päevaga läbi sõita (kui pikki puhkepause mitte teha). Või on nende kilomeetrite arvestusega prantslastel ja austerlastel erinev nägemus - kuna sa ütlesid, et nädalaga ei jõua kõike seda 600km ära proovida.

Ise ei ole Val Thorensi veel jõudnud, kuna on (eel?)arvamus, et tegemist on lihtsalt suure kuurordiga (s.t kus on piisavalt radu) ning hind oluliselt kallim ja majutuse kvaliteet kehvem (a la pead isegi WC paberi ise kaasa võtma apartemendi puhul).

Ma olen põhiliselt offisõitja ja seetõttu olen thorensis nüüd juba 4x käinud ja selle võimalused 3 oru peale kokku pole end veel ammendanud, õigemini tüüdanud. Iga kord leiad miskit uut. Ja offis, kui on tuttavad rajad, siis saad täiega panna, ei pea põdema eriti, et kuhugi karup... e sisse sõidad.
Radade osas usun, et sama lugu.
Ei usu, et hinnad oluliselt nüüd kallimad oleks.
Ischglis olin korra ja sinna läheksin siiski tagasi ka, põhiliselt küll after ski pärast, see seal meeletu. Thorensis aft.ski minu maitse jaoks tglt jama. Kogu Prantsuses klassikalise after skiga ju jama. Peoloomadele seepärast ainult Austria.
Arvan ka et see Palle läbisõit "nädalaga 20%" on isegi üle pakutud. Võib olla, et kui, siis veri ninast välja. ;o)

Lihtsalt natukene teistsugune arvamus on,et kui eesmärgiks võtta,võiks ka enamus märgistatud radasi nädalaga 3 Vallees läbi sõita.Iseasi ,miks seda teha. 3 Ischglit ei võrdu kindlasti 3 Valleesiga, hoopis midagi erinevat.Jääksin vist põhjendustega jänni,peab lihtsalt ise kogema.Inimesi on erinevaid ja võib-olla mõnele ei meeldi ka.Endale meelib prantsusmaa alpid küll enim.Hindadega on nii,et ega ei pea üle oma võimete elama ja usun,et saab ka suhteliset odavalt hakkama.Lihtsalt hinnavahed on suuremad
ja tuleb valida.Kallimates kohtades mäel oli juba frankide ajal õlu 40fr,nüüd 10 EUR,mõnes restoranis algavad hinnad sealt ,kus Ischglis lõpevad.Odavama poole apartamendid kipuvad küll jah viletsad ja väiksed olema,samas natuke kallimad hotellid on siiani olnud paremad kui mujal.

Kahjuks ei ole käinud Ischglis ja ei oska otseselt neid võrrelda. Kuid näiteks St.Moritzit võiks küll suuruse osas mingil määral võrrelda Meribeliga, kuigi Moritzis hargnesid rajad laiali, ning Meribelis suubuvad ühte kohta suhteliselt.
Meribeli suurim pluss on kindlasti see, et ta on 3-st orust keskmine, ehk ligipääs Belleville orgu ja Courheveli on üsna lihtne.
Kilomeetrite osas , arvan mina, et suurim erinevus on ski area suurus just, kui näiteks Ischglis on kõik rajad üsna puntras koos(tuttavatelt olen kuulnud), siis 3 valleesi üldpindala on lihtsalt nii mitu korda suurem. Selge see, et kui on rajad üsna koos on lihtsam "kilometraaži koguda". Võibolla tooksin ühe näite, mul läks val thorensist Courcheveli jõudmiseks aega ca 2h, seega 2h tagasi ka, tõsi see oli üsna rahuliku tempoga, kuid kui kl 9 mäele saada, siis näiteks kl 11 oled Courhevelis, ja umbes kl 14.30 peaksid hakkama vaikselt tagasi tulema. Seega jääb seal suusatamiseks aega umbes 4h, võibolla see annab mingi pildi seal olevatest vahemaadest.
Enda pakutud 20% kohta ma ei oska midagi tarka öelda, võibolla oli üle pakutud võibolla mitte, kes ikka tagant järgi suudab mõõta neid kilomeetreid.
Majutuse koha pealt on tõesti nii, et kui ikka enamvähem eestlasele normaalse hinnaga tahad saada siis peab võtma Apartmenti. Tihtipeale nii ongi, et seal pole isegi wc-paberit olemas. Kuid näiteks see korter kus mina peatusin, oli igati ok, hotelli uksest välja, kohe suusad jalga ning minek. Ning apartmentidel on üks pluss veel, saab ise süüa teha , see tuleb kindlasti märksa odavam, kui süüa iga õhtu väljas. Hotellide kohta ma ei oska kahjuks midagi öelda Prantsuse alpides.
Ööelu ei olnud selline üldse alpilik, meenutas pigem mingit tavalist linna nädalavahetusel. Veel üks asjaolu mida panin tähele, et Val Thorensis oli väga palju noori inimesi, vanuses a'la 18-25, nad moodustasid ikka enamuse. Kuid jah, kui pidu ja tramburaid vaja ehtsas alpiõhkkonnas siis tuleb võtta suund Austria poole. Kuigi ma olen kuulnud, et Val d'Isere pidi ka üsna asjalik selle koha pealt olema.