Kevadel Bhutani

Kas keegi kevadel Bhutani tahaks minna? Kallivõitu aga see-eest lääne mõjudeta. Kolmene grupp saab juba odavamalt kui üksi. Mingi 165$ nägu päevas vist.

Läheks ilmselt India või Nepaali kaudu.

Mina saaks juba veebruaris aga võib ka millal iganes hiljem.

Ise olen staazhikas seljakotimees. Pool Aasiat läbi käidud, teine pool veel ees. M 40.

Kui pikka aega Buthanis plaanid olla? Mis tegevused kavas? Mis hinnaga lennukipileti maksumust peaks arvestama?

No ega kaua jaksa olla. Nädal ehk. Päev ju 165$. Lennukipileteid pole praegu uurinud aga 100$ võik ju olla Kathmandust või Indiast.

oktoobris 2011 käisin Tiibetis- peamiselt Lhasas. Ja sel vana-aasta õhtul näitas üks peamistest vene tv-kanalitest pikemat dok-filmi Bhutanist. Oli ikka erinev ja ilus küll. Madalam asukoht tingib suurepärase looduse. Ja rahvas on uuringutes nimetatud maailma õnnelikuimaks. Tiibetiga võrreldes rikkam riik ja eksootilisem. Tekkis ka tahtmine sinna sõita. Nepaalist on ka Tiibetisse minek odavam ja mugavam, Kailashi palverännakul jäi ju käimata. Eraldi retke võtaks Bhutani. Rahalistel põhjustel võibolla nihkub kõik vbl aasta võrra edasi.

Bhutani kohta pole Tripis eriti miskit kirjutatud, aga eelduslikult on mõned tripikad seda riiki siiki külastanud. Kuivõrd Bhutani on võimalik külastada üksnes kohaliku reisibüroo poolt korraldatud tuuriga, siis oleksin väga tänulik, kui jagaksite isiklikke kogemusi / soovitusi nende tuurikorraldajate kohta.
Endal kavas kevadel, ilmselt mai alguses, Bhutani külastada.

Tore, et Tip tahab Bhutani külastada :) Jah, mõned Tripikad on Bhutanis käinud ja sihtkoha päisesse mõned mõtted jätnud, siin foorumis. Veidi utreeritult öeldes on Bhutanis iga mees nn reisikorraldaja. Sa võid nendega kohtuda hotelli õllebaaris või tänaval ja teatud võimekus neil sinu viisaasju korraldada ka on. Oluline, et reisettevõtja oleks aga kvalifitseeritud ja kogemustega. Kuivõrd Bhutan on oma hinnatasemelt nii mõnelegi once in the liftime trip, siis soovitan oma reisi hästi planeerida ja usaldusväärsete partneritega. Paro lennuväljale lendavad vaid kaks Bhutani ettevõtet Drukair ja Bhutan Ailines. Kohaliku giidi sõnade kohaselt võib piloote kahe käe sõrmedel üle lugeda, kes suudavad Paro lennuväljal navigeerida, mis on üks maailma ohtlikumaid. Mingit illusiooni seal üksinda kondamisest ei tasu viljeleda, kuna kõik toimub guided tour põhimõttel. Samas teatud liikumisvabadus on ja õhtul peale tuuri taksoga Parost Thimphusse sõitmine pole kuritegu. Kõik, mis väljaspool seda, jääb kohaliku giidi vastutada oma isamaa ees :) Teatud kõrvalekaldeid tuuris on võimalik teha ja isepäi miskit muud vaadata aga see vajab usaldusväärseid giide. Tasub ka teada, et default viisa puudutab ainult Paro ja Thimphu piirkonda. Kui on soov ka mujale minna, siis on vaja seda viisataotluses eraldi märkida. Eriti puudutab see riigi idaosa, mis on off the beaten track. Eestist korraldab Bhutani reisi Kon-Tiki Reisid, järgmine reis on kava kohaselt 20.09.2019 ja kevadel 24.04.2020.

Bhutani reise korraldavad ka Sandberg Reisid ja Germalo.

Ma tänan :) Sooviksin justnimelt soovitusi kohalike, st Bhutani reisikorraldajate kohta, kes oleksid head, usaldusväärsed,pädevad, kvalifitseerifud jne - keda keegi on isiklikult oma Bhutani reisil kasutanud. Olen enam-vähem teadlik ka sinna lendavatest firmadest, hindadest, reeglitest jne. 

Eesti reisibürood ei ole mul plaanis kasutada mitmel erineval põhjusel. 
Kindel plaan on võtta vastav tuur ainult Bhutani osa jaoks, muu reisiaeg ja liikumised soovin tavapäraselt ise sisustada. 
Seega kogemused ja soovitused Bhutani kohapealsete heade korraldajate kohta igati oodatud :)